Jak skopiować pliki do / usr / local /? (odmowa dostępu)


22

Nadal jestem trochę nowy w Ubuntu i zastanawiałem się, jak mogę skopiować pliki, w tym przypadku Aptana Studio, do / usr / local / bez odmowy.

Czy można to zrobić w terminalu? Czy sposób na pozwolenie sobie? Powinienem dodać, że używam wersji 10.10 Desktop, a nie serwera.


dlaczego tego chcesz? Najprawdopodobniej szukasz /optlub chcesz zainstalować go w swoim katalogu domowym. /usrjest zarządzany przez apt, więc wszystko, co tam skopiujesz, może zmienić się bez powiadomienia lub uszkodzić system.
Bobby

1
@Bobby instrukcje instalacji Aptana dla Linuksa radzą zainstalować go w / usr / local docs.aptana.com/docs/index.php/Installing_Aptana_on_Linux, ale zgadzam się z tobą / opt to bardziej „rozsądne miejsce” na umieszczenie tego, co jest dlaczego mam go tam, zwłaszcza jeśli dostają ppa na starterze, może powodować problemy w dalszej części drogi.
Allan

Więc lepiej jest umieścić to / opt?
Keith Groben

Tak, opt jest klasyfikowany jako miejsce do umieszczania programów innych niż pakiety, ponieważ system nie dotyka katalogu opt, więc nie ma automatycznych aktualizacji ani usuwania, wszystko trzeba ręcznie. BTW, jeśli używasz XAMPP, co ja robię (aby lenić się, aby zainstalować odpowiedni stos lamp), to tutaj go umieścisz.
Allan

Odpowiedzi:


19

Istnieje kilka różnych sposobów

  1. Otwórz Nautilus za pomocą sudo, wpisując sudo -H nautilusterminal, a następnie skopiuj pliki w normalny sposób. Ostrzeżenie: zaraz zamknę nautilusa, abyś nie używał go przypadkowo do przenoszenia normalnych plików.

  2. Otwórz terminal i wpisz sudo cp file1 /usr/local/oczywiście zastępując file1zaptana

  3. Dodaj opcję Otwórz jako administrator do nautilus i otwórz folder lokalny, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję Otwórz jako administrator.


Dziękuję za radę. Myślę, że to też. Po prostu ciężko mi go zainstalować.
Keith Groben,

6

/usr/localto katalog należący do użytkownika root, więc musisz użyć go, sudoaby osiągnąć swój cel:

sudo mkdir /usr/local/mydir
sudo cp file.txt /usr/local/mydir

na przykład.


2
Możesz także pisać sudo -s, co powoduje, że każde kolejne polecenie „sudo”, dopóki nie wyjdziesz, za pomocą exitlub CTRL-D.
Scaine

1
@ Scaine: sudo surobi to samo (tylko FYI).
Jan

3
Niezupełnie, John. sudo suda ci root root jako root. sudo -sda ci root root jako / you /. Spróbuj obu i zrób echo $HOMEróżnicę. sudo sujest odpowiednikiem sudo -i.
Scaine,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.