Jak ustawić zegar w systemie Windows na czas UTC / czas lokalny?


8

Mam podwójny rozruch i skonfigurowałem system Windows do używania UTC z poprawką rejestru, jak wyjaśniono tutaj: Czas zegara jest wyłączony przy podwójnym rozruchu

Teraz muszę wrócić do czasu lokalnego i nie mam pojęcia, jak edytować rejestr systemu Windows, aby ponownie używał czasu lokalnego.


Jaka wersja systemu Windows?
david6

2
To pytanie wymaga pomocy w cofnięciu zmian objaśnionych w procedurze udokumentowanej w odpowiedzi Ask Ask i na wiki społeczności Ubuntu . Zwykle pytania systemu Windows powinny być zamknięte jako nie na temat, ale w tym przypadku nie sądzę, że powinniśmy zamknąć to jako nie na temat. Jednak uzasadnione może być dodanie informacji o tym, jak cofnąć edycję rejestru systemu Windows w tej odpowiedzi na tę odpowiedź, a następnie uczynienie z niej duplikatu tego pytania.
Eliah Kagan,

@EliahKagan Czy lepiej byłoby dodać ją również do wiki, aby treść była dostępna dla wszystkich?
nanofarad,

@EliahKagan Jest dodawany i był łatwiejszy niż oczekiwano. Wartość DWORD powinna być ustawiona na 0, aby ją cofnąć.
nanofarad,

@ ObsessiveSSOℲ Cool - dzięki za dodanie go do wiki społeczności!
Eliah Kagan,

Odpowiedzi:


4

Na moim komputerze z systemem Windows 7, domyślnie jest HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation\RealTimeIsUniversalaby nie istnieć . Oto instrukcje dla systemu Windows:

Przytrzymaj klawisz z logo Windows i naciśnij R. Tam wpisz regedit. Kliknij OK, a jeśli używasz systemu Vista lub nowszego, potwierdź ostrzeżenie UAC.

Teraz w lewym okienku znajduje się widok drzewa. Poniżej Computerbędą pewne rzeczy zwane HKEY_SOMETHING_OR_OTHER. Powinieneś kliknąć + obok HKEY_LOCAL_MACHINE. Następnie powinieneś kliknąć + obok, SYSTEMaby wejść HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM. Teraz rozwiń CurrentControlSet, a następnie w środku Control, a następnie TimeZoneInformation. Teraz kliknij wpis prawym przyciskiem myszy RealTimeIsUniversali wybierz opcję jego usunięcia. Alternatywnie możesz ustawić jego wartość na 0.


Działało dobrze (w moim przypadku był to Windows XP). Dziękujemy za odpowiedź i dodanie jej do wiki, aby była dostępna dla wszystkich!
Franco Pini,

Pamiętaj, że to ustawienie rejestru nie jest już honorowane w systemie Windows 8+.
brianary

1
@hexafraction Chciałbym wiedzieć o każdym. Jak dotąd wszystkie znaki wskazują, że jest to całkowicie porzucona funkcja.
brianary

1
… I nadal nie działa w systemie Windows 10. 😒
brianary

4
Jeśli odpowiedź hexafraction nie zadziałała, prawdopodobnie korzystasz z systemu Windows x64. Musisz przejść przez te same kroki, ale utwórz QWORDwartość (zamiast DWORD).
maaw
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.