Nautilus zaginął pasek menu w 12.10


8

Natychmiast zainstalowałem gnome-shell, a potem zauważyłem brak głównego paska menu Nautilusa (Plik, Edycja i takie menu). Nie pojawia się w oknie Menedżera plików ani w „globalnym pasku menu”. (dzieje się również w Unity).

Poszukałem w Google, ale nic nie rozwiązało mojego problemu. Rzeczy, których próbowałem:

  • Przedmuchać appmenu-gtk, appmenu-gtk3, appmenu-qt i wskaźnikach appmenu pakiety
  • Wydaj to polecenie na terminalu
  • Poszukaj globalmenu w edytorze dconf: Nie można go znaleźć

Jak mogę to rozwiązać?

Używam Ubuntu 12.10, gnome-shell 3.6.1, Nautilus 3.6 Poza tym użyłem repozytorium zespołu gnome3 do zainstalowania Gnome-Shell

Odpowiedzi:


6

To jest całkowicie normalne. Odkąd aktywowałeś PPA zespołu gnome3 , masz najnowszą wersję Nautilus, która jest zgodna z wytycznymi GNOME 3 dotyczącymi interfejsu ludzkiego (więcej informacji tutaj i tutaj ).

Aby uzyskać dostęp do menu aplikacji, kliknij nazwę aplikacji na górnym pasku.

Menu aplikacji Nautilus 3.6

Zobaczysz to samo zachowanie w przypadku innych programów GNOME 3, takich jak na przykład Epiphany (Web), Empathy lub Box.

Proponuję nauczyć się korzystać z nowej wersji Nautilus. Ale jeśli nie możesz tego znieść, możesz wrócić do poprzedniej wersji, usuwając PPA zespołu gnome3 (uważaj, to wpłynie na każde inne oprogramowanie dostarczone przez PPA):

sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:<nom_du_dépôt>

3
To menu nie jest łatwe do odkrycia ... Rozumiem, że istnieje potrzeba standaryzacji i uproszczenia menu, ale na razie to rozwiązanie nie jest do końca idealne (patrz na przykład Empathy lub Internet).
remjg

Brak paska menu w 14.04 i nie ma takiego menu. Nawet gdyby tak było, byłoby to bardzo złe.
haelix

3

Sugeruję zainstalowanie Nemo, aby mieć menu i wiele opcji, których już dawno brakowało w nowszych wersjach Nautilusa. To rozwidlenie Nautilusa od twórców Linux Mint i Cinnamon. Jest sposób na całkowite zastąpienie Nautilusa Nemo, ale to wykracza poza zakres tego pytania. Nie odinstalowuj Nautilus, nawet jeśli zainstalowałeś Nemo, jeśli używasz Gnome lub Ubuntu Unity. Nautilus obsługuje Twój pulpit, chyba że wiesz, jak odbudować Gnome lub Unity lub kilka naprawdę zaawansowanych sztuczek.


skąd to masz?
endolith

1
Przepraszam, że tak długo odpowiedziałem. Jeśli używasz dowolnego systemu Ubuntu (Lubuntu, Xubuntu, Kubuntu) co najmniej w wersji 13.10, Nemo jest teraz w repozytorium. W przeciwnym razie przejdź do launchpad.net/~webupd8team/+archive/nemo lub (1) sudo apt-add-repository ppa:webupd8team/nemo, (2) sudo apt-get update, (3) sudo apt-get install nemo. Tak czy inaczej, powinien przyciągać pewne zależności.
Thomas Sisson

Dziękuję Ci! Zainstalowałem go, ma kilka funkcji / opcji, których Nautilus już nie ma.
weronika
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.