Ubuntu usunął pliki z pulpitu konta gościa


8

Mam Ubuntu 12.10 i korzystałem z konta gościa. Pobrałem niektóre pliki na pulpit i po użyciu zamknąłem m / c. Teraz, kiedy zalogowałem się na konto gościa, aby skopiować te pliki, ale zaskakująco te pliki zniknęły, a pulpit był czysty. Wydaje mi się, że Ubuntu usuwa wszystkie pliki z konta gościa podczas zamykania.

Czy możesz mi pomóc w odzyskaniu utraconych plików.

Dzięki


Tak, Ubuntu usuwa wszystkie pliki z konta gościa przy ponownym uruchomieniu i nie sądzę, że istnieje prosty sposób na ich odzyskanie
Sam

Tak działa konto gościa Ubuntu, aby nikt nie mógł zobaczyć, co pobrał drugi gość. jeśli korzystasz z konta gościa, skopiuj potrzebne pliki na dysk USB przed wylogowaniem.
user68186,

1
Właściwie nie wiedziałem o tym fakcie. Będę o tym pamiętać, a najlepiej wyłączę konto gościa.
Sandy,

Odpowiedzi:


12

Konto gościa Ubuntu jest specjalnym rodzajem konta, którego katalog domowy jest ustawiony na punkt montowania tmpfssystemu plików, który służy do przechowywania danych, które nie muszą być utrwalane po ponownym uruchomieniu.

Dane tmpfssą przechowywane w pamięci RAM, której kopia zapasowa została utworzona, więc najprawdopodobniej dane nigdy nie zostały zapisane na dysku, więc w zasadzie nie ma nic do odzyskania.

Więcej informacji na temat tmpfs .

Jeśli jesteś ciekawy, jak jest skonfigurowane konto gościa, możesz przestudiować /usr/sbin/guest-account, który jest skryptem powłoki używanym do tworzenia / usuwania konta gościa.


1

Wypróbuj TestDisk:

sudo apt-get install testdisk

Jest to uniwersalne narzędzie do odzyskiwania systemu plików. Aby odzyskać usunięte pliki, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz TestDisk w terminalu jako root:

  sudo testdisk
  
 2. Wybierz dysk twardy zawierający partycję Ubuntu

 3. Wybierz format Tabel partycji (zwykle Intel, ale może być EFI na 2 TB + HDD)

 4. Wybierz „Analizuj -> Szybkie wyszukiwanie”

 5. Po zakończeniu skanowania wybierz partycję Ubuntu, a następnie naciśnij P

 6. Przejdź do folderu domowego i sprawdź, czy możesz znaleźć usunięte pliki, a jeśli tak, użyj ich, caby skopiować je w bezpieczne miejsce

 7. Teraz naciśnij qciągle, aby bezpiecznie opuścić TestDisk.

EDYCJA: Właśnie to ponowiłem i wydaje się, że TestDisk nie może znaleźć usuniętych folderów, jednak sprawdzę to dwukrotnie.


Siergiej przypomniał mi, że konto gościa nie jest przechowywane na dysku, więc odzyskiwanie w jakikolwiek sposób, nawet moja powyższa metoda, najprawdopodobniej nie zadziała. Przepraszam.
japzone,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.