Jaki pakiet odpowiada za funkcjonalność klawiatury


10

Próbuję przesłać ten raport o błędach w Launchpad do odpowiedniego projektu, ale nie jestem pewien, który to jest. Problem dotyczy klawiatury użytkownika, a problem polega na tym, że niektóre skróty klawiaturowe nie są rozpoznawane, jeśli użytkownik naciśnie je w określonej kolejności.

Odpowiedzi:


4

Wygląda na to, że wynika to ze znanego błędu (mogę odtworzyć zachowanie z raportu, do którego linkujesz). Jego opis zawiera wszystkie informacje niezbędne do znalezienia proponowanej łatki, która prawdopodobnie trafi do Ubuntu 11.04 (patrz komentarz nr 119 z Bryce Harrington).

Aby obejść ten problem, możesz zmienić przypisanie klawiszy, aby zmienić układ za pomocą:

  • System > Preferences > Keyboard , następnie
  • Layouts > Other Options... > Layout Switching > Key(s) to change layout :


2

Odpowiedź wysłana przez htorque pomogła w zgłoszeniu konkretnego błędu, a raport o błędach powiązany z htorque ujawnia, że xorg-serverjest odpowiedzialny za wprowadzanie danych z klawiatury, a także zarządzanie większością innych urządzeń wejściowych. Więcej informacji o systemie X Window można znaleźć w artykule na Wikipedii .


Może to jedyna rzecz
Natty'ego
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.