Jak oglądać najważniejsze filmy Apple ze strony internetowej


8

Właśnie zauważyłem, że nie mogę oglądać najważniejszych filmów Apple na Ubuntu 12.10. Ani Firefox, ani Google Chrome nie działają. Jestem jednak w stanie wyświetlić wszystkie filmy reklamowe dotyczące wszystkich produktów w witrynie Apple. Link do głównego filmu wideo jest tutaj. Każda pomoc byłaby mile widziana.


Chcę powiedzieć, że należy o to zapytać w witrynie Apple Stack Exchange. Apple nie chce, aby ludzie, którzy nie mają komputerów Mac, mogli go oglądać.
Marco Ceppi

@MarcoCeppi Jestem zaskoczony, dlaczego Apple nie chce, aby tylu ludzi oglądało to, jak to możliwe. Prawdopodobnie jest to bardziej problem z tworzeniem stron internetowych niż dekret Apple'a, który zabrania użytkownikom Linuksa oglądania ich strumieni. W każdym razie nie jest trudno się poruszać; patrz moja odpowiedź poniżej.
Chan-Ho Suh

Odpowiedzi:


8

Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób. Apple często zmienia linki i ich strony internetowe, ale ogólnie rzecz biorąc, musisz zrobić to: otwórz źródło strony. Poszukaj adresów URL lub skryptów javascript, które wydają się otwierać strumień wideo. Kiedyś mieli puste adresy URL, ale teraz zwykle jest jakiś skrypt javascript, który spełnia swoje zadanie. Szukałbym czegoś z edgesuite.net(lub events.apple.com) w tym. znalazłemhttp://events.apple.com.edgesuite.net/1210pibasdfvoihbadsv/event/url.js

Otworzyłem jsplik i znalazłem:

/*snowLeopard url*/
var slURL = "http://qthttp.apple.com.edgesuite.net/1210pibasdfvoihbadsv/sl_vod_mvp.m3u8";

/* non-snowLeopard url*/
var nonSlURL = 'http://stream.qtv.apple.com/events/oct/1210pibasdfvoihbadsv/12poibnasfdvpiajbafvpihjbasfvpiubfsv10_350_vod_ref.mov';

itp.

Wziąłem adres URL systemu Snow Leopard i spróbowałem go otworzyć VLC(używając „otwartego strumienia sieciowego”) i początkowo nie działał. Próbowałem uruchomić go za pomocą wiersza polecenia, dostałem libavbłąd, trochę googlowałem i wreszcie spróbowałem:

vlc --ffmpeg-threads=1 'http://qthttp.apple.com.edgesuite.net/1210pibasdfvoihbadsv/sl_vod_mvp.m3u8'

który działał idealnie.


świetny. zadziałało. Chciałbym, żeby można to było zrobić w łatwiejszy sposób. Pomyśl o wszystkich, którzy chcieliby wypróbować system Ubuntu / Linux po raz pierwszy i zniechęcaj się ogromną ilością pracy, jaką musieliby wykonać, aby uzyskać przemówienie. Sprytna sztuczka Apple.
Ubuntuser,

-2

Nie mogą być tak naprawdę ...

Ponieważ, jeśli klikniesz na wideo, poniżej zobaczysz wymagania, które wyraźnie wskazują na potrzebę urządzenia Apple lub przynajmniej oprogramowania (szybki czas w przypadku systemu Windows) ..

ale jednym z obejść jest zainstalowanie wina i zainstalowanie przeglądarki Safari na winie ...

ale to wydaje się zbyt dużym obejściem! raczej poczekaj tydzień i obejrzyj je na youtube;)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.