Gdzie powinienem szukać / dowiedzieć się o zmianach między wersjami Ubuntu (serwer)?


8

Utrzymuję kilka serwerów Ubuntu i działa świetnie ... ale teraz mam kilka powiadomień, które informują o dostępności nowej wersji i powinienem uruchomić do-release-upgrade.

Ponieważ te serwery zostały początkowo zainicjowane, stworzyłem kilka dodatkowych, które są w najnowszej wersji i zauważyłem całkiem sporo różnic.

Na przykład być może robiłem to niepoprawnie, ale ustawiałem ręcznie serwery DNS /etc/resolv.conf, ale w najnowszej wersji plik ten jest tworzony / modyfikowany automatycznie i zastępowany (i nadal nie jestem w 100% pewien, skąd).

(Przejdź do tego miejsca, jeśli nie chcesz, aby historia się powtórzyła!)

Przed wdrożeniem nowej wersji naprawdę muszę znać prawie każdą różnicę i upewnić się, że niczego nie psuje ... Czy jest jakieś (oficjalne) miejsce, w którym można zobaczyć krytyczne lub ważne różnice między wersjami?

Czy informacje o wydaniu są jedynym miejscem, czy też są gdzieś lepsze przewodniki?

Odpowiedzi:


4

Sprawdzanie informacji o wersji byłoby zalecanym rozwiązaniem. Po pierwsze, są one dokładne i obejmują większość głównych zmian między domyślnymi pakietami oprogramowania na serwerze. Oto informacje o wersji serwera 12.04.1 .

Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje o zmianach, przejrzyj dzienniki zmian konkretnego pakietu.


2

W rzeczywistości serwer Ubuntu jest taki sam jak Ubuntu Desktop z pewnymi modyfikacjami wbudowanych pakietów wstępnie zainstalowanymi i pewną konfiguracją narzędzi serwerowych

sprawdź ten link i ten inny link w nowościach dla Ubuntu Server.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.