Jak uzyskać uprawnienia roota?


8

Jak uzyskać uprawnienia roota w Ubuntu Desktop 12.04? Zainstalowałem na pamięci USB, aby go wypróbować. Teraz, gdy zainstalowałem go na maszynie wirtualnej, nie mam takich samych opcji, jak na pamięci USB, takich jak otwieranie pulpitu zdalnego, instalowanie sterowników i niektórych funkcji wideo.


1
Informacje z help.ubuntu.com/community/RootSudo „Domyślnie hasło konta root jest zablokowane w Ubuntu. Oznacza to, że nie możesz zalogować się jako root lub użyć polecenia su, aby zostać użytkownikiem root”. Zamiast tego użyj sudo ... Przykład: help.ubuntu.com/community/RootSudo#sudo
mondjunge

Odpowiedzi:


8

Istnieją 2 sposoby robienia rzeczy z podwyższonymi uprawnieniami.

sudo umożliwia uruchamianie poleceń na własnym koncie użytkownika z uprawnieniami administratora.

suumożliwia zmianę użytkownika, dzięki czemu jesteś zalogowany jako root. Ale ta opcja jest domyślnie wyłączona w Ubuntu. Zamiast tego możesz po prostu uruchomić powłokę roota sudo -i.

Przeczytaj Jakie są różnice między „su”, „sudo -s”, „sudo -i”, „sudo su”? po więcej informacji.

Używaj jednej z metod tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, mogą spowodować uszkodzenie systemu, jeśli są używane bez zachowania ostrożności.


sudo -ijest typowym sposobem na uzyskanie „rootches” na pudełku Ubuntu. Będzie rejestrować wszystko, co robisz jako oryginalne konto użytkownika, ale działasz jako root.
Broam

6

To powinno ci korzenia po wpisaniu swojego hasła użytkownika, zakładając, że były pierwsze konto ma zostać utworzony. Uważaj, gdy jesteś rootem. Zaloguj się jako root tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz i wyloguj się, jak tylko skończysz.

sudo su -

Alternatywnie możesz uruchamiać określone polecenia z uprawnieniami administratora, przygotowując je za pomocą sudo. Na przykład:

sudo cp -p foo bar/

1
„Ubuntu” to sposób na uzyskanie terminala root sudo -i.
Broam

0

Nie możesz zdobyć czegoś, co już masz. Jeśli możesz używać sudo, nie musisz go zdobywać.

Ua, przepraszam ... Ale sudo nie polega na tym, jak „zdobywasz” uprawnienia roota. sudo jest używane, gdy masz już dostęp do poziomu administratora z grupy administracyjnej i chcesz z niego korzystać.

Pytanie sugeruje „zysk” jako coś, czego nie masz. Prawdopodobnie niepoprawnie napisane.

Typowy przykład: więc potrzebujesz sudo lub root na swoim komputerze, ale nie możesz używać sudo PONIEWAŻ musisz „zdobyć” ten przywilej, ponieważ przypadkowo zablokowałeś się, edytując sudoery i usuwając siebie, ponieważ myślałeś, że możesz się zalogować jako root na Ubuntu.

sudo nie rozwiązuje wszystkiego. I nie możesz zdobyć czegoś, co już masz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.