Czy mogę bezpiecznie usunąć archiwum tar po rozpakowaniu?


8

A może mam je ocalić z jakiegoś powodu?

Odpowiedzi:


8

Tak: po rozpakowaniu możesz go bezpiecznie usunąć, o ile łatwo jest ponownie uzyskać kopię, jeśli będziesz jej potrzebować ponownie (poprzez pobranie, zewnętrzny dysk twardy itp.)

Innymi słowy: jeśli to tarlub tar.gzto jedyny egzemplarz na świecie, to prawdopodobnie nie chcesz go usunąć;)


3
Jeśli jest to kopia zapasowa,
zapisałbym

2

To naprawdę zależy od tego, do czego go używasz.

  1. Jeśli możesz wprowadzić zmiany w wyodrębnionej zawartości, których cofnięcie jest trudne lub niemożliwe, może być konieczne zachowanie archiwum w celu ponownego rozpakowania.

    Na przykład, jeśli pobierzesz archiwum kodu źródłowego, aby zainstalować oprogramowanie ze źródła, zwykle wszystko, co nie działa podczas kompilacji, można naprawić za pomocą make cleanlub make distclean. Ale czasami coś może się zepsuć, tak że chcesz zacząć od nowa, bez konieczności ponownego pobierania źródła. Z tego powodu prawie zawsze przechowuję archiwa kodu źródłowego podczas tworzenia oprogramowania ze źródła.

  2. Niektóre aplikacje korzystające z archiwów mogą wymagać samego oryginalnego archiwum (a zrekonstruowane archiwum z wyodrębnionej zawartości nie będzie działać). Odtworzone archiwum byłoby równoważne pod względem plików, struktury katalogów oraz zawartych w nim informacji o prawach własności / uprawnieniach / atrybutach. Ale może to nie być dokładnie ten sam plik, więc ponownie utworzone archiwum może nie mieć tego samego md5, sha256 lub innego skrótu, użytego do sprawdzenia, czy można go bezpiecznie używać i czy nie jest uszkodzony.

Ale to raczej wyjątki niż reguła. Zwykle możesz ponownie pobrać archiwum, jeśli będzie potrzebne, i możesz je usunąć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.