Wyślij lub przenieś okno z jednego monitora na drugi za pomocą klawisza skrótu w systemie Ubuntu 12.04 i nvidia 8600 GT bez zastrzeżonych sterowników nvidia


37

Chciałbym wiedzieć, jak wysłać lub przenieść okno z jednego monitora na drugi za pomocą klawisza skrótu w systemie Ubuntu 12.04 i nvidia 8600 GT bez zastrzeżonych sterowników nvidia.

Teraz wiem, że mogę skonfigurować skróty klawiaturowe w „ustawieniach systemu” i „klawiaturze”, ale przenoszenie okna z jednego monitora na drugi nie jest jedną z opcji. W szczególności nie jestem zainteresowany przechodzeniem z jednego obszaru roboczego do drugiego, ani nie chcę przechodzić między wieloma oknami tego samego programu. Chcę wziąć moje okno gvim (lub firefox) i pozwolić mu przejść od lewego do prawego monitora (lub odwrotnie) bez konieczności używania myszy.

Musi być na to dobry sposób, czy ktoś wie?

Dziękujemy, twoja pomoc jest bardzo mile widziana!

Stóg

UWAGA: Unikam używania zastrzeżonych (i niesławnych) sterowników do mojej nvidii 8600 GT. Zrobiłem to podczas mojej pierwszej instalacji 12.04 i straciłem możliwość obracania ekranów (używam obu w widoku pionowym) i nie mogłem go odzyskać, co zmusiło mnie do ponownej instalacji 12.04. W tym momencie jestem wystarczająco daleko w ustawianiu ładnych rzeczy, nie chcę ponownie instalować.

Odpowiedzi:


47

Jeśli używasz Compiz (używanego z Unity 3D), istnieje sprytna wtyczka, która dokładnie to robi, a także przenosi okna do różnych części monitora, jeśli jest to pożądane.

Wiem tylko, jak to ustawić z CCSM ( CompizConfig Settings Manager ). Możesz zainstalować CCSM i wtyczki compiz, uruchamiając

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager compiz-plugins

Wtyczka CCSM nosi nazwę „Put” i znajduje się w sekcji „Zarządzanie oknami” w CCSM.

Strona zarządzania oknem CCSM

Włącz wtyczkę „Put”, zaznaczając ją. Następnie kliknij wtyczkę „Put”. Możesz ustawić klawisz skrótu w zakładce „powiązania” dla „Przełącz do następnego wyniku”. Domyślnie jest wyłączony, ale łatwo go ustawić. W tym przykładzie ustawiliśmy „Put to Next Output” na Super+Right„Put to Previous Output” na Super+Left.

CCSM Put Binding Tab

Jeśli nie znasz CCSM, możesz pobrać go ze standardowego repozytorium, ale ostrzegaj ... granie z pewnymi ustawieniami, których nie rozumiesz, może być niebezpieczne, więc bądź ostrożny. Używałem go dużo w wielu wersjach i nie mogę bez niego żyć, ale pozwala odciąć stopę, jeśli nie zwracasz uwagi. nie bój się zbytnio, ale nie myśl, że ochroni cię to przed tobą.

Więcej informacji na temat Compiz: http://wiki.compiz.org/


1
Cześć. Używam 12.04 z Unity i Compiz (z włączoną funkcją „Put”) i wydaje się, że działa.
Jack Kelly,

4
Wygląda na to, że „put” nie jest zainstalowany w Ubuntu 12.10. Aby go dodać, zainstaluj pakiet „wtyczek compiz”. Nie mogę jednak „wprowadzić” do pracy 12.10.
Jack Kelly,

8
Przepraszamy, mój błąd: „put” działa w dniu 12.10; po prostu musisz go ponownie uruchomić po włączeniu. Podsumowując, zainstaluj „umieść” 12.10: najpierw zainstaluj CCSM i „wtyczki compiz”, następnie włącz „włóż” zgodnie z opisem Marty'ego, a następnie uruchom ponownie.
Jack Kelly,

1
Nie mam 12.10, ale myślę, że możesz zrestartować Compiz bez konieczności restartowania ( compiz --replace).
Marty Fried

1
To nadal działa w 13.10. Właśnie uruchomiłem ponownie compiz, tak jak powiedziałeś. Dzięki.
isaaclw

7

Chcę wziąć moje okno gvim (lub firefox) i pozwolić mu przechodzić od lewej do prawej> monitor (lub odwrotnie) bez konieczności używania myszy.

Trochę spóźniłem się z tą dyskusją, obawiam się, co znalazłem, gdy starałem się zrobić dokładnie to, ale ostatecznie opracowałem rozwiązanie bez instalacji bez konfiguracji (przynajmniej dla Ubuntu 14:10)

  1. Przywróć okno, jeśli jest obecnie zmaksymalizowane, za pomocą Ctrl-Super-DownArrow
  2. Alt-Spacja do menu ramki, a następnie „m”, aby przenieść
  3. Użyj klawiszy strzałek, aby przenieść całe okno z jednego monitora na drugi
  4. Naciśnij Enter, aby zatrzymać przeciąganie klawiatury - możesz pominąć ten dziwny efekt uboczny później!
  5. Ctrl-Super-UpArrow, jeśli chcesz ponownie zmaksymalizować

W tej odpowiedzi brakuje skrótu.
CivMeierFan

Z pewnością nie jest to ani jeden klawisz skrótu. Ale OP wyjaśnia „Chcę wziąć moje okno gvim (lub firefox) i pozwolić mu przejść od lewego do prawego monitora (lub odwrotnie) bez konieczności używania myszy”, a ta odpowiedź właśnie to robi.
Francis Norton

1

Ten skrypt bash również może to zrobić, https://github.com/jc00ke/move-to-next-monitor

zainstalować zależności

sudo apt-get install xdotool wmctrl

następnie

wget https://raw.githubusercontent.com/jc00ke/move-to-next-monitor/master/move-to-next-monitor
chmod +x move-to-next-monitor
mv move-to-next-monitor /usr/bin

a następnie ustaw dla niego skrót

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.