Alt + lewy przycisk myszy, jak usunąć skrót


8

Mam Ubuntu i GNOME 3 i kiedy zrobić Alt+ Left-clickłapie bieżącego okna. Jak temu zapobiec, ponieważ potrzebuję tego skrótu w Blenderze, który często aktualizuję, więc zmiana go w Blenderze nie jest logiczna.

Odpowiedzi:


6

W Compiz Config Settings Manager kliknij wtyczkę „Move Window”. Kliknij pierwszy skrót myszy (powinien być <ALT>Button1) i wyłącz go.


Próbowałem tego, ale za każdym razem, gdy to nie działa, jeśli ponownie otworzę Compiz Config Settings Manager, przywrócono go z powrotem do alt + button1
Steven

Co się stanie, jeśli spróbujesz usunąć wartość w edytorze gconf? Klucz jest przechowywany w / apps / compiz-1 / plugins / MOVE / screen0 / Opcje
jaśminy

nieważne, naprawiłem w aplikacji układ klawiatury, zmieniłem ustawienie pod zakładką układów na drugą opcję i wydaje się, że to rozwiązało mój problem.
Steven

3

Jeśli CompizConfig nie działa, spróbuj tego:

Napraw za pomocą edytora dconf

Zainstaluj edytor dconf:

sudo apt-get install dconf-editor

Wyszukaj dconf Editor w desce rozdzielczej i uruchom go, a następnie wyszukaj mouse-button-modifieri zmień klucz z <Alt>na <Super>lub cokolwiek innego. To działało dla mnie.


-2

Zamiast tego spróbuj użyć Xubuntu. Zmagałem się z tym i wskazałem na Xubuntu, ponieważ jego interfejs kradnie mniej aplikacji i jest bardziej konfigurowalny.


2
Pytanie dotyczy GNOME. Odpowiedź na temat zmiany środowiska pulpitu jest nieco poza zakresem.
gertvdijk
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.