Skąd ntpdate pobiera ustawienia i na czym polega błąd „nie można używać serwerów”?


23

Po uruchomieniu ntpdatesamodzielnie uzyskuję następujące dane wyjściowe:

8 czerwca 15:47:46 ntpdate [31251]: nie można używać serwerów, wychodzenie

Jeśli uruchomię to z -q ntp.ubuntu.com przełącznika, wydaje się, że zapytanie jest w porządku.

Przeszukiwałem wiele plików i najbardziej trafny, jaki znalazłem, jest /etc/default/ntpdatejednak nawet zNTPDATE_USE_CONF ustawieniu „nie”, po prostu nie rozumiem / nie widzę, jak ten błąd występuje

Jakieś pomysły?

Aktualizacja--

Wygląda na to, że ntpdate-debiandziała dobrze i jest to rzeczywiste polecenie, które korzysta /etc/default/ntpdate, ale to nie odpowiada na główne pytanie i nadal nie mogę go znaleźć ...


Odpowiedzi:


27

Po grzebaniu przez większość dnia doszedłem do następującego wniosku:

ntpdate-debian jest wersją używaną, jeśli chcesz użyć skryptu konfiguracyjnego, w takim przypadku należy edytować /etc/default/ntpdate plik.

ntpdatenie można go używać bez argumentów ani nie ma pliku konfiguracyjnego. Jeśli chcesz użyć tego do aktualizacji, musisz podać serwer NTTP w argumencie, takim jak ntpdate ntp.ubuntu.com.  


Zostały mi dwa dni na zaakceptowanie własnej odpowiedzi ... Jeśli nikt inny nie odpowie, zaakceptuję to, ale chętnie przerzucę się, jeśli masz coś lepszego do dodania!
wilhil

Chciałem wiedzieć, dlaczego / jak ntpdate został wywołany podczas rozruchu. W Ubuntu 14 wygląda na to, że ntpdate-debian jest uruchamiany podczas rozruchu, gdy uruchamiany jest każdy interfejs sieciowy. Zobacz /etc/network/if-up.d/ntpdate. Odniesienie: unix.stackexchange.com/a/24827/72349 .
Mark Berry

1

NTPDATE_USE_NTP_CONFodnosi się do /etc/ntp.confpliku zgodnie z definicją:

Set to "yes" to take the server list from /etc/ntp.conf, from package ntp, so you only have to keep it in one place.

Twój błąd wydaje się być tymczasowy.


Cały czas pojawia się ten błąd, a plik /etc/ntp.conf nie istnieje - wypróbowałem kilka różnych konfiguracji z tym samym rezultatem
wilhil
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.