Jak mogę zobaczyć, znaleźć lub podnieść ukryte okna na pulpicie Unity?


8

Kiedy otrzymuję wiele okien na pulpicie Ubuntu 12.04, nie mogę znaleźć sposobu, aby zobaczyć, znaleźć lub wybrać / podnieść ukryte okna. Jest to tak fundamentalny problem, jestem pewien, że istnieje jakiś mechanizm, ale nie widzę tego.

Wyjaśnij, jak zobaczyć / znaleźć / podnieść ukryte okna na pulpicie.


1
Czy używałeś Alt + Tab?
pl1nk

Dzięki za pokazanie mi super-W i Alt-Tab. Ale czy jest jakaś opcja lub aplikacja, która przedstawia informacje w bardziej tekstowy sposób? Widzę tak wiele małych windoze, że nie jestem w stanie powiedzieć, co to są, ale coś z małymi ikonami z napisem „firefox” lub jakakolwiek inna nazwa aplikacji byłaby o wiele łatwiejsza w obsłudze.
honestann

Odpowiedzi:


6

Możesz użyć skrótu klawiaturowego Super+, Waby wyświetlić graficzny przegląd wszystkich okien; po prostu kliknij ten, który chcesz przywołać.

( Superklucz = Winklucz)

Przykład:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Opcja tylko z klawiaturą - Alt+Tab

Możesz także użyć skrótu klawiaturowego Alt+, Tababy przechodzić między wszystkimi uruchomionymi aplikacjami, w tym zminimalizowanymi:

  • Przytrzymaj Alti naciskaj, Tababy cyklować.
  • Zwolnij oba klucze, gdy wybrana aplikacja zostanie podświetlona.

Nie zapomnij, <kbd> Super </kbd> + <kbd> W </kbd> pokazuje tylko otwarte okna w tym obszarze roboczym! :) Dla tych, którzy to czytają
Ryan McClure

4

Czasami okna są przenoszone poza ekran. Naciśnij alt+, Spaceaby wyświetlić menu kontekstowe okna, które otwiera się na ekranie. Następnie użyj ruchu, aby wyświetlić okno na ekranie.


1

Nie jestem pewien, czy tego właśnie szukasz, ale możesz użyć Super + W, aby wyświetlić przegląd wszystkich okien.


0

Możesz także nacisnąć Super+, 1aby wyświetlić pierwszą ikonę w programie uruchamiającym, i Super+, 2aby wyświetlić drugą ikonę itd.


0

Inna opcja, która działała dla mnie, to obracanie (nie klikanie) kółka myszy podczas najechania odpowiednią ikoną menu. Okno, które pojawia się w ten sposób, nie pojawia się w przypadku innych wspomnianych metod.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.