Dlaczego powinienem przejść przez proces zakupu, aby zainstalować produkt o cenie 0,00 USD?


9

W Centrum oprogramowania muszę przeprowadzić proces zakupu, nawet jeśli cena produktu wynosi 0 USD (np. „Full Circle Magazine”). To nie ma dla mnie sensu. Jeśli cena produktu wynosi „zero”, nie powinno to prowadzić przez proces zakupu, a zamiast tego powinno pozwolić mi od razu zainstalować produkt.

Czy mogę wiedzieć, dlaczego tak jest i czy ktoś może wskazać mi decyzje projektowe, jeśli takie istnieją?


3
To pytanie zostało ponownie otwarte. Omówienie zasadności tego pytania powinno odbywać się za pomocą tego meta pytania, a nie komentarzy lub flag. Dziękuję Ci. meta.askubuntu.com/questions/3075/…
fossfreedom

Odpowiedzi:


10

Zwykle wolne oprogramowanie kończy się w centrum oprogramowania poprzez import repozytorium Debian, ale istnieją specjalne kanały, aby dostać oprogramowanie bezpośrednio do repozytorium Ubuntu.

Powodem, dla którego niektóre produkty kosztują 0,00 USD, ale muszą zostać zainstalowane w procesie zakupu, jest to, że zostały dodane bezpośrednio do repozytorium Ubuntu za pośrednictwem portalu myapps.ubuntu.com. Ze względu na interfejs portalu jedynym sposobem na wydanie produktu za darmo jest ustawienie ceny 0,00 USD. Dlatego widzisz przycisk kupowania produktów, nawet jeśli nie musisz nic płacić za produkt.

Ten problem został zgłoszony, a specyfikacja projektu centrum oprogramowania została zmodyfikowana, aby go rozwiązać.

Zgłoś błąd został już zgłoszony do usunięcia tego problemu i mam nadzieję, że Q-release będzie miał ten błąd naprawiony.


Świetna odpowiedź. Czy brakuje mi aktualizacji lub problem występuje nadal u wszystkich?
JorgeArtware

Jeśli zobaczysz połączony raport o błędzie, zauważysz, że problem nie został jeszcze rozwiązany.
jokerdino

Dzięki! Przyłączyłem się do mojego „głosowania” w sprawie, którą podłączyłeś, bardzo się nauczyłem dzięki tobie, pozdrawiam!
JorgeArtware
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.