Jak przełączyć „domyślne” urządzenie dźwiękowe kontrolowane za pomocą klawiszy sprzętowych w Xubuntu?


11

Zainstalowałem xubuntu-desktop na aktualizacji Ubuntu 12.04 po stwierdzeniu braku Gnome3. Przeważnie byłem szczęśliwy, ale znalazłem dziwny i frustrujący błąd. Mój laptop ma dwa „wyjścia” dźwiękowe - nigdy nie używam wtyczki HDMI i wbudowane głośniki / słuchawki. Z jakiegoś powodu klawisze sprzętowe zostały zmapowane na wyjście HDMI, nawet jeśli ustawiłem go jako „powrót do stanu wyjściowego” w pavucontrol, a powiadomienie wyświetla tylko zmiany na wyjściu HDMI (chociaż regulacja głośności na panelu kontroluje dźwięk na pokładzie). Idealnie chciałbym, aby oba klucze sprzętowe i powiadomienie-osd patrzyły na dźwięk na pokładzie, ale jeśli nie mogę uzyskać powiadomienia-osd, jest to dopuszczalna strata. Jednak konieczność klikania różnych rzeczy w celu zmiany głośności doprowadza mnie do szału.

Googling zasugerował, że jest to / może / być konflikt Pulseaudio / ALSA, ale klawisze sprzętowe wydają się zmieniać co najmniej wskazaną głośność w pavucontrol dla HDMI zgodnie z oczekiwaniami (nie mam kabla HDMI do testowania rzeczywistego wyjścia dźwięku)

Odpowiedzi:


12

Mam gdzieś wskazówkę, by zajrzeć do Ustawień / Edytora ustawień (nie zwykłego Menedżera ustawień)

Następnie, pod xfce4-mixer, było ustawienie, /active-card które miało wartość:

PlaybackHighDefinitionAudioControllerDigitalStereoHDMIPulseAudioMixer

Wybrałem „aktywną kartę” i nacisnąłem przycisk „Resetuj właściwość”. To zmieniło ustawienie w:

PlaybackBuiltinAudioAnalogStereoPulseAudioMixer

(Nazwy te ściśle przestrzegać nazwy urządzeń wyjściowych w pavucontrol patrz zrzut ekranu )

Po ponownym uruchomieniu zadziałało. Moje przyciski głośności mają teraz wpływ na głośność w głośnikach.

(Wyczyść mój wcześniejszy, teraz usunięty, podpowiedź / komentarz na temat nie działa Play / Pause. (Nadal) działają dobrze w Rhythmbox - to był / jest niezwiązany problem gmusicbrowser)

To może, ale nie musi, działać dla Ciebie! :-)

EDYCJA: Z jakiegoś powodu mój profil xfce został uszkodzony i zrestartowałem od zera rm -rf ~/.config. Teraz, zaledwie kilka dni później, zresetowanie go również nie działało dla mnie, ale /active-cardbyło PlaybackBuiltinAudioAnalogStereoPulseAudioMixergotowe.

EDYCJA: Jeśli powyższe nie zadziałało, spróbuj ustawić to przez terminal i xfconf, np

  xfconf-query -c xfce4-mixer -p /active-card -s 'PlaybackBuiltinAudioAnalogStereoPulseAudioMixer'

To działało idealnie! Nie mam pojęcia, dlaczego system uznał HDMI za mój domyślny, ale zresetowałem te wartości, zrestartowałem, a teraz moje klawisze skrótów mediów działają idealnie, nie wymaga konfiguracji.
Ruth

Nie można edytować ani tworzyć nowego ciągu, pole zawsze resetuje się do „HDAudioGenericAlsamixer”. W rezultacie żadne klawisze skrótu głośności w ogóle nie działają.
fleamour

Musiałem zabić proces xfce4-volumed, przed zmianą wartości, w przeciwnym razie ciągle resetuje pole string Wynik!
fleamour

Bardzo ci za to dziękuję! Moje klawisze regulacji głośności też nie działały, ale teraz są naprawione. Chciałbym tylko poinformować ludzi, że jeśli twój język jest ustawiony na pisownię spoza USA, musisz dodać „ue” na końcu analogu: PlaybackBuiltinAudioAnalogueStereoPulseAudioMixer

Z sugerowanej edycji: Jeśli powyższe nie zadziałało, spróbuj ustawić to za pomocą terminala i xfconf, np.xfconf-query -c xfce4-mixer -p /active-card -s 'PlaybackBuiltinAudioAnalogStereoPulseAudioMixer'
nanofarad

6

Dla tych, którzy nie mają /active-card, i tak nie jest to potrzebne, podobnie jak xfce4-mixer. Dźwięk przechodzi przez PulseAudio, dlatego „domyślne” urządzenie jest wybierane przez konfigurację PulseAudio i xfce4-volumedzmienia tylko „domyślną” głośność wyjściową.

Jednakże można użyć narzędzia konfiguracyjnego PulseAudios do tego pacmd.

$ pacmd
Welcome to PulseAudio! Use "help" for usage information.
>>>
 1. Najpierw wypisz listę urządzeń na swoim komputerze

  >>> list-sinks
  

  Spowoduje to wydrukowanie wielu informacji o twoich urządzeniach, i jak widać, wszystkie mają indeks

  2 sink(s) available.
   * index: 0
    name: <alsa_output.pci-0000_00_03.0.hdmi-stereo>
      ...
    index: 1
    name: <alsa_output.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo>
      ...
  
 2. Musisz ustawić preferowane urządzenie jako domyślne. Jak widać ( mała gwiazdka , tj. *Przed indeksem: 0), mój HDMI był domyślny i chciałem wyjścia analogowego.

  >>> set-default-sink 1
  

Może być konieczne zabicie go xfce4-volumedi ponowne uruchomienie, aby uzyskać pożądany efekt bez pełnego restartu systemu:

  $pkill volumed
  $xfce4-volumed

Ale w zasadzie to jest to .


To działało idealnie. Jestem ciekawy, jak dobrze wytrzyma w czasie, ponieważ domyślnym źródłem, które wybrałem, jest głośnik bluetooth. Zaktualizuję mój komentarz, jeśli nie będzie działał przez procesy rozłączania / łączenia.
Anthony

1

Ta poprawka naprawi także regulację głośności w bezprzewodowych zestawach słuchawkowych do grania Logitech G930. (Nie jestem pewien co do innych przycisków) Uruchom Edytor ustawień / ustawień (nie zwykły Menedżer ustawień) lub otwórz wiersz polecenia i wpisz xfce4-settings-editor

Następnie, pod mikserem xfce4 I zamień ustawienie aktywnej karty oznaczone Wartość: na

PlayLogitechG930HeadsetAnalogStereoPulseAudioMixer

Dołączyłem obraz, aby ułatwić zrozumienie

Również w przypadku problemów z działaniem głośności zestawu słuchawkowego znajduje się link, który może pomóc https://bugs.launchpad.net/xfce4-volumed/+bug/901338

Zasadniczo wykonaj killall xfce4-volumed i spróbuj ponownie zmienić głośność zestawu słuchawkowego

Zestaw słuchawkowy


1

W KDE bez edycji plików konfiguracyjnych mogłem to naprawić, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę głośności na pasku zadań i wybierając Select Master Channel....

To wywołało okno dialogowe KMix, w którym wybrałem Built-in Audio Analog Stereozamiast GK110 HDMI Audio. Natychmiast po kliknięciu OKklawisze głośności na klawiaturze zaczęły działać.


0

Odpowiedź Petersa również działała dla mnie. Jednak zresetowanie / active-card usunęło wpis. Właśnie dodałem go ponownie:
nazwa: /
typ aktywnej karty :
wartość ciągu : PlaybackBuiltinAudioAnalogStereoPulseAudioMixer

Uruchomiłem ponownie i otrzymałem raport o awarii z / usr / bin / xfce4-volumed, ale kontrole działają ponownie.

Dzięki!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.