Wznowienie aktualizacji do 12.04, która utknęła podczas rekonfiguracji Dropbox


8

Uaktualniałem z wersji 11.10 do 12.04 i proces utknął podczas ponownej konfiguracji / pobierania Dropbox. Musiałem przerwać aktualizację na 87% i nie sądzę, że mój system uruchomi się teraz. Czy istnieje sposób wznowienia aktualizacji w celu jej ukończenia?

Odpowiedzi:


6

Nie wierzę, że wznowienie będzie działać. Konieczne będzie ponowne uruchomienie konfiguracji wszystkich pakietów.

W menu Grub po uruchomieniu komputera wybierz (recovery mode). Następnie pojawi się menu, jedno z nich dotyczy „dpkg” wybierz go i ponownie skonfiguruj wszystkie pakiety.

Jeśli menu się nie pojawiło i przeszedłeś do trybu konsoli, możesz uruchomić to polecenie:

dpkg-reconfigure -a

Gdyby było zepsute - jak to było w moim przypadku - i ani menu, ani konsola nie działały. Następnie w Grub wybierz „Poprzednia wersja Linux” i wybierz dowolną wersję jądra Linux w (recovery mode). Sugerowałbym najnowszą wersję. I wykonaj poprzednie dwa kroki.

(Cóż, szczerze mówiąc, myślę, że możesz „wznowić” aktualizację, jeśli w jakiś sposób udało ci się śledzić wszystkie pakiety, które nie zostały jeszcze skonfigurowane, przez uruchomienie dpkg-reconfigure package_name)


Dzięki za szybką odpowiedź, Dan! Spróbuję to jak najszybciej i przedstawię wyniki tutaj.
datka

Czy wiesz także, jak wykluczyć konkretny pakiet z instalacji podczas takiej aktualizacji? Obawiam się, że proces ponownie utknie przy ponownej konfiguracji Dropbox.
datka

Jeśli czas nie stanowi problemu, proponuję spróbować raz całą konfigurację (zajmie to sporo czasu). Jeśli się nie powiedzie, zawsze możesz go ponownie uruchomić. Nie mogę powiedzieć, czy było to możliwe, czy też nie wykluczyć pakietu, ponieważ nie wiem (choć wątpię). Ale w każdym razie możesz spróbować usunąć go apt-get remove <package_name>przed wykonaniem konfiguracji.
Dan

7

Wiem, że nie jest to pytanie, które zadałeś, jednak tutaj jest krótka dyskusja na temat problemu z Dropbox:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=11891423

W rzeczywistości, aby zaktualizować Dropbox, należy go zatrzymać (zabić przez sudo gnome-system-monitor)


Dzięki! To było dla mnie trochę za późno, ale mam nadzieję, że pomoże innym.
datka

1
dla mnie - jak wspomniano powyżej - „sudo killall dropbox” pozwól, aby proces aktualizacji był kontynuowany.
Tapper

ta odpowiedź uratowała moje uaktualnienie!
Yves

0

Zgadzam się z Yashima, ale jeśli monitor systemu nie wyświetla Dropbox, nie daj się zwieść, nadal działa w tle. Otwórz okno terminala i zabij je.

Wpisz „ps -e”, przewiń i znajdź proces Dropbox, zwróć uwagę na jego identyfikator programu (numer po lewej stronie nazwy), a następnie wpisz „kill PID” (zamień PID na identyfikator programu procesu Dropbox). Jeśli zwróci błąd, spróbuj „sudo kill PID”, powinno działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.