Emulator aplikacji na iPhone'a / iPoda / iPada


Odpowiedzi:


5

Obecnie jedynym emulatorem do testowania aplikacji na iOS jest kompilacja dla MacOS.
Trwają prace nad wprowadzeniem oprogramowania emulacyjnego do systemu Linux, które możesz chcieć przyjrzeć się ... ale sądząc po statusie rozwoju, minie trochę czasu, zanim będzie ono użyteczne.
http://www.iemu.org/index.php/Main_Page

Długim i skomplikowanym sposobem osiągnięcia twojego celu byłoby uruchomienie MacO w wirtualnym boxie na Ubuntu i uruchomienie tam oficjalnego emulatora.


Czy emulowanie aplikacji iOS jest legalne? Instalowanie osx (oprócz serwera) w wirtualnym pudełku jest nielegalne nawet w komputerach Apple
Tachyons

1
Jeśli uruchomisz legalną kopię MacOS z wirtualnego pudełka działającego na MacBooku, na przykład, będzie to legalne, nawet jeśli MacBooks OS to Windows lub Linux. Ponieważ zgodnie z umową użytkownika uruchomienie MacOS na sprzęcie Apple jest legalne, co technicznie robisz. Nie trzeba dodawać, że naśladowanie czegoś, co macie natywnie, jest bezcelowe. Jeśli chodzi o emulację iOS, jeśli używasz natywnego emulatora Apple dla komputerów Mac, jest to legalne do celów programistycznych.
Daniel W.

Tak, wiem, ale słyszałem, że jest to ograniczone do wersji serwera osx
Tachyons,

2
Wydaje mi się, że projekt iemu został porzucony, patrz: phandroid.com/2011/09/16/… - Twój link też już nie działa ... Czy jest jakaś alternatywa?
student

7
@Tachyons Legal to jedno, etyczne to drugie. Idealnie etyczny.
Lennart Rolland
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.