Uzyskaj dostęp do zasobnika wiadomości gnome-shell za pomocą klawiatury


8

Czy istnieje skrót klawiaturowy umożliwiający dostęp do zasobnika wiadomości gnome-shell? Np. Za odpowiadanie na nadchodzące wiadomości błyskawiczne itp.

Odpowiedzi:


13

Gnome 3.6 i nowsze

To rozszerzenie nie zostało jeszcze zaktualizowane do Gnome 3.6. Jednak funkcjonalność, jaką zapewnia taca wiadomości, jest teraz wbudowaną funkcją Gnome 3.6.

Gnome 3.4 i wcześniejsze

Opracowano rozszerzenie GNOME, aby umożliwić dostęp klawiatury do zasobnika wiadomości.

Domyślnie można użyć Super+, Maby wyświetlić tacę wiadomości i Super+, Spaceaby włączyć tacę wiadomości. Możesz także skonfigurować skrót klawiaturowy według własnego uznania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jest to dobre do wyświetlania zasobnika wiadomości, ale chciałbym, aby istniał sposób na interaktywny dostęp za pomocą klawiatury. tj. emulować kliknięcie powiadomienia.
Sparhawk

Spróbuję sprawdzić, czy istnieją jakieś podobne rozszerzenia, które to robią za Ciebie.
jokerdino

1
Ach, bawiłem się tym trochę więcej i wydaje się, że możesz uzyskać dostęp do powiadomień, jeśli złapiesz je natychmiast (np. Z super + spacją), ale gdy znikną z powrotem w zasobniku, możesz je zobaczyć tylko (np. z super + m), ale nie aktywuj ich.
Sparhawk

Jeśli więc możesz wydłużyć czas wyświetlania wiadomości, problem został rozwiązany. Powodzenia: D
jokerdino

Ale to też nie jest idealne, ponieważ utrzymywanie wyskakującego okienka zasłania dolną część mojego okna. No cóż ... Wydaje mi się, że spędzę dodatkową pół sekundy na przesunięciu ręki do myszy. Westchnienie. ;)
Sparhawk

1

Jest to wbudowana funkcja tacy wiadomości Gnome 3.6 .

Możesz dostosować skrót, aby otworzyć zasobnik, a następnie użyć klawiszy strzałek, aby poruszać się po różnych powiadomieniach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.