Jak ukryć wszystkie ikony pulpitu w wersji 12.04 i nowszych?


37

W 11.10 za pomocą edytora konfiguracji jeden z nich był w stanie edytować parametr boolowski o nazwie: Desktop_Show Pozwolił ukryć / pokazać wszystkie ikony pulpitu. Ten ostatni został usunięty w 12.04. Edytor konfiguracji w 12.04

Ktoś wie, jak automatycznie ukryć ikony pulpitu?

Dzięki


Wygląda na to, że i tak odpowiedział, ale tak wygląda gconf-editor, i prawdopodobnie dlatego nie zadziałało ...
Wilf

Odpowiedzi:


61

Jest w gsettings (i edytorze dconf), do zrobienia z cli

gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons false

Z GUI otwórz dconf-editor(zainstaluj dconf-tools) jak na ekranie

edytor dconf


(Bumpy bump!) Gdy używam tej wersji, jest to ostateczna wersja Ubuntu 13.04, mogę uruchomić program uruchamiający tylko raz, jeśli ikony pulpitu są wyłączone. Następnie muszę Alt + TAB do okna, a następnie z powrotem na pulpit, aby ponownie go wyświetlić. Program uruchamiający działa normalnie w aplikacjach.
Esso

To zabawne ... na moim pulpicie Ubuntu 16.04 Unity nałożyły się 2 ikony, ale kiedy to uruchomiłem, jedna z nich zniknęła i problem został rozwiązany :) Dziękuję!
Marco,

Na Ubuntu 16.04 show-desktop-iconswydaje się , że resetuje się do truekażdego wylogowania. Dodatkowo, aby ukryć ikony, muszę je killall nautilusuruchomić ponownie nautiluspo uruchomieniu gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons false. Może robię coś złego?
mpb

Powinno to działać zarówno w Unity, jak i GNOME Shell
Flimm

2

Aplikacja MyUnity (w centrum oprogramowania) ma wiele przydatnych funkcji dostosowywania Unity, w tym możliwość ukrywania ikon na pulpicie. Najnowsza wersja obsługuje 12.04.


Dzięki za odpowiedzi. Mam już ustawienia MyUnity, Ubuntu Tweak i Unity. Oferują wyświetlanie / ukrywanie ikon (domu, sieci, kosza i komputera). Jestem zainteresowany ukrywaniem wszystkich ikon w dekstop (pliki, foldery ..... itd.).
Hanynowsky

1

Jeśli używasz środowiska graficznego Gnome, to

  1. Otwórz narzędzie Tweak
  2. Kliknij kartę Pulpit
  3. Wyłącz przycisk „Ikony na pulpicie”.

Menu ustawień narzędzia Tweak

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.