Utwórz kopię zapasową virtualbox dla nowej instalacji - podczas migracji do wersji 64-bitowej


8

Zwykle wybieram ścieżkę uaktualnienia w Ubuntu, zamiast świeżej instalacji, ale chciałbym wypróbować tę drugą trasę do 12.04.

Jednak jednym z najbardziej dokładnie skonfigurowanych i krytycznych narzędzi w moim systemie jest maszyna wirtualna z systemem Windows VirtualBox, którą uruchamiam w przypadku niektórych kluczowych zadań, których nie mogłem jeszcze w pełni przenieść na system Linux.

Jak mogę się upewnić, że wykonuję kopię zapasową po wyczyszczeniu i instalacji w 12.04? Czy będzie dokładnie w obecnym stanie? Które pliki muszę utworzyć kopię zapasową, aby zagwarantować prawidłowe ustawienia i transfer zawartości?

Główną częścią mojej motywacji do przeprowadzenia nowej instalacji jest zamiar przejścia z 32-bitowej wersji 11.10 na 64-bitową wersję 12.04. Czy wpłynie to na / zepsuje moją maszynę wirtualną?

Odpowiedzi:


10

Możesz użyć „Kreatora eksportu urządzeń” w VirtualBox, aby wyeksportować maszynę wirtualną, a następnie zaimportować ją ponownie w ponownie zainstalowanym systemie. Korzystam z VirtualBox 4.1.8, ale ta funkcja istnieje od co najmniej kilku wersji.

Eksportowanie maszyny wirtualnej

  1. Otwórz VirtualBox

  2. Przejdź do Filemenu i wybierzExport Appliance

  3. Wybierz maszynę wirtualną (VM), którą chcesz wyeksportować, i kliknij Next

  4. Wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać eksportowaną maszynę wirtualną i kliknij Next

  5. Przejrzyj ustawienia i kliknij Export

Skopiuj wyeksportowaną maszynę wirtualną na zewnętrzny dysk twardy (lub umieść ją na partycji, która przetrwa ponowną instalację). Po ponownej instalacji możesz zaimportować maszynę wirtualną.

Importowanie maszyny wirtualnej

  1. Otwórz Virtualbox

  2. Przejdź do Filemenu i wybierzImport Appliance

  3. Wybierz plik do zaimportowania i postępuj zgodnie z pozostałymi instrukcjami.


Czy ten import wykonuje tylko instalację systemu operacyjnego, czy dodaje także środowisko programistyczne, które skonfigurowałem w vm, który eksportowałem?
ltdev

@Lykos nie jestem pewien, co masz na myśli - importuje cały obraz maszyny wirtualnej
amc

Próbuję powiedzieć, że jeśli zaimportuję maszynę wirtualną, to czy muszę ponownie skonfigurować środowisko programistyczne na nowym, czy też jest ono dostarczane z importem? przepraszam za mój zły angielski
ltdev

1

Przed wyczyszczeniem dysku zawsze dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej danych osobowych w katalogu domowym .

Dlatego jestem pewien, że macie już takie plany. W przypadku przechowywania obrazów dysków wirtualnych (zwykle w ukrytym ~/.VirtualBoxkatalogu), dyski wirtualne również zostaną uwzględnione w kopii zapasowej katalogu HOME i zostaną przywrócone w pełni funkcjonalne, a kopia zapasowa nie zostanie później naruszona.

Jednak wykonanie aktualizacji z 32-bitowego systemu Ubuntu do 64-bitowego systemu Ubuntu można wykonać bez usuwania danych w programie HOME. Jeśli zachowasz swój program HOME, ponownie zainstalujesz aplikację wirtualnego pudełka w nowej instalacji Ubuntu, aby wszystkie maszyny wirtualne (w tym migawki) pozostały nietknięte.

To powiedziawszy, mogą oczywiście wystąpić sytuacje, w których może być konieczne wykonanie kopii zapasowej maszyny wirtualnej (np. Jeśli chcesz zbudować nowy katalog domowy, musisz zmienić nazwę użytkownika lub maszyny wirtualne nie są przechowywane w DOM).

Następnie możesz wyeksportować i zaimportować swoje maszyny w otwartym formacie wirtualizacji (OVF) albo z interfejsu GUI wirtualnego menedżera skrzynek, albo z wiersza poleceń

VBoxManage export <nameofvm> -o <nameofmachine>.ovf
VBoxManage import <nameofvm>.ovf  # use --dry-run first to check configurations

Z powodu ograniczeń formatu OVF nie spowoduje to zapisania bieżącego stanu ani migawek danego komputera. Możesz sklonować maszynę wirtualną i zarejestrować ją w nowej instalacji, ale może to być więcej pracy niż wykonanie zwykłej kopii zapasowej ~/.Virtualboxi możliwych innych lokalizacji, które zdefiniowałeś do przechowywania wirtualnych dysków twardych.

Polecam przeczytać instrukcję online Virtual Box, aby dowiedzieć się o opcjach, procedurach i ograniczeniach.


Podoba mi się, jak dokładne to jest, ale podoba mi się również to, że AMC jest bardzo krok po kroku. Obie świetne odpowiedzi.
Mittenchops

1
Poparłem również odpowiedź amc;) Moim zamiarem było dodanie brakujących bitów, szczególnie, że jeśli utrzymasz swój HOME podczas aktualizacji, twoje maszyny wirtualne będą nadal działać bez niczego innego, co musisz zrobić (przewodnik zero kroków, jeśli chcesz).
Takkat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.