Alt + sysrq + REISUB nie uruchamia ponownie mojego laptopa


59

Czasami mój laptop utknął, więc użyłem magicznej kombinacji klawiszy Alt+ SysRq+, REISUBaby wykonać bezpieczny restart. Jednak wydaje mi się, że to nie działa, ponieważ kiedy naciskam Bklawisz, aby wykonać polecenie magicznego klawisza, to po prostu mówi „resetowanie ...” i nic nie robi.

Wszystkie pozostałe klawisze wydają się działać dobrze, ponieważ resetują układ klawiatury, zabijają wszystkie zadania itp., Ale nie wydaje się, aby uzupełniało się ponownie.

Miałem wrażenie, że mój laptop powinien się zrestartować po naciśnięciu wszystkich magicznych klawiszy w kolejności REISUB.

Odpowiedzi:


58

Alt + SysRq został wyłączony, aby naprawić błąd. Wyłączenie Magic-SysRq było uważane za błąd i od tego czasu zostało ponownie włączone ( # 1025467 ). Jeśli nadal jest dla Ciebie wyłączony, możesz go ponownie włączyć:

Ubuntu 12.04 i starsze

Zmodyfikuj plik /etc/sysctl.conf, aby uwzględnić linię

kernel.sysrq=1

Ubuntu 12.10 i nowsze

Począwszy od wersji Ubuntu 12.10 możliwa jest bardziej szczegółowa kontrola, które funkcje Magic-SysRq są włączone. Po prostu edytuj plik /etc/sysctl.d/10-magic-sysrq.conf .

Plik jest dobrze udokumentowany i dokładnie mówi, jak włączyć, które funkcje. Bieżące ustawienie domyślne zostało wybrane ze względów bezpieczeństwa i powinno zostać zmienione tylko wtedy, gdy wiesz, dlaczego musisz (implikacje bezpieczeństwa patrz # 194676 ).


6
Nie, nie ma. Działa dobrze na indywidualności, natryski, oniryczny i precyzyjny.
psusi

Naprawdę został wyłączony, aby rozwiązać błąd, ale został ponownie włączony. Zaktualizowałem odpowiedź. Czy powinniśmy również edytować pytanie, aby było nieco bardziej ogólne?
mniess

1
@geezanansa Możesz edytować swoje komentarze, gdy są jeszcze gorące. Unikaj dodawania wielu kolejnych komentarzy. Również SysRq działa dla mnie 13.04. Nigdy nie próbowałem tego na Live DVD, tylko po instalacji. Tak więc nie rozumiem pozytywnych opinii tej odpowiedzi, ponieważ jest to bardzo krótki okres czasu (patrz raport o błędzie). ;)
gertvdijk

1
@gertvdijk: Kiedy zaktualizowałem pytanie, o którym wspominałem etc / sysctl.d / 10-magic-sysrq.conf, który zawiera parametry sysrq dla wszystkiego, czego potrzebujesz, aby włączyć wszystkie odpowiednie funkcje. Kiedy zadawano to pytanie (w 2010 r.), Było to rozwiązanie, ponieważ „b” było domyślnie dezaktywowane z powodu błędu. Celowo zmieniłem odpowiedź na bardziej ogólną, odpowiadam na pytanie, czy sysrq jest całkowicie niefunkcjonalny, a także częściowo niefunkcjonalny.
mniess,

1
@geezanansa, tak, myślę, że wyłączyli to w ujęciu ilościowym, po tym, jak to opublikowałem
psusi

31

Problemem są tutaj klawiatury!

 • Niektórzy po prostu nie lubią jednocześnie 4 klawiszy i przestają być klawiaturą, dopóki ich nie zwolnisz.
 • Wszystkie klawiatury zmieniają się w układ QWERTY po wysłaniu sygnału SysRq. Utrudnia to znalezienie odpowiednich poleceń na klawiaturach z innym układem. Wikipedia: polecenia SysRq pokazują tabelę, która pozwala znaleźć odpowiednie dla typowych układów alternatywnych.
 • Niektóre mają SysRqinny klawisz niż PrtScprzytrzymać klawisz funkcyjny. Na moim laptopie jest to Fn+ End. Holding Alt+ PrtScdziała tylko wtedy, gdy jakiś proces systemowy (menedżer okien?) Tłumaczy go dla mnie. W przypadku całkowitej awarii działają tylko prawdziwe SysRq !
 • Niektóre SysRqklawisze wyzwalają tylko po przytrzymaniu prawego Alt + PrtSc(przez sprzęt). W takim przypadku lewy klawisz Alt nie będzie działał z tego samego powodu, co powyżej. Tak działa moja klawiatura USB.
 • Wskazówka: spróbuj nacisnąć Shift+ Alt+, SysRqaby zobaczyć wyjście „pomocy” na wirtualnym terminalu. Jest to przydatne, aby sprawdzić, czy działa bez wyrządzania szkody:

  SysRq: POMOC: loglevel (0-9) reBoot Awaria zakończ wszystkie zadania (E) pamięć-pełne-oom-zabijanie (F) zabij wszystko-zadania (I) odwilż systemy plików (J) saK show-backtrace-all -active-cpus (L) show-memory-use (M) nice-all-RT-tasks (N) powerOff show-rejestry (P) show-all-timery (Q) unRaw Sync pokaż-zadania-stany (T) Odinstaluj show-zablokowane-zadania (W) dump-ftrace-buffer (Z)

We wszystkich przypadkach, z którymi się zetknąłem, nie działało, zamiana klawiatury działała idealnie i pokazała, że ​​nic nie jest nie tak z żadnym ustawieniem jądra.


2
@geezanansa Widziałem klawiaturę wyraźnie niezdolną do obsługi niektórych kombinacji 4-klawiszowych. Zastąpienie go rozwiązało problem. Naprawdę. Może jednak działać na wszystkich twoich klawiaturach. A jeśli nie rozumiesz pozytywnych opinii, to dlaczego nie wyjaśnisz, dlaczego tego nie robisz?
gertvdijk

2
Biorąc pod uwagę, że James potwierdza, że ​​wszystkie polecenia sysrq działają z wyjątkiem B. Ta odpowiedź nie jest odpowiedzią na pytanie, które czytam jako Dlaczego sysrq B nie działa? Klawiatura nie jest problemem dla Jamesa ani wielu innych osób dotyczących sysrq. -1
geezanansa

17

ATRYBUTY :
https://fedoraproject.org/wiki/QA/Sysrq#How_do_I_use_the_magic_SysRq_key, który został oparty na oryginalnej pracy napisanej przez
Kredyty
napisane przez Mydraal
Zaktualizowano przez Adama Sulmickiego
Zaktualizowano przez Jeremy M. Dolan 2001/01/28 10:15:59
Dodano do: Crutcher Dunnavant

https://askubuntu.com/a/11194/102029 mneiss podał linki do LaunchPada.

Zawartość

Co to jest sysrq?
Dlaczego RESIUB (O) nie działa?

1 Jak sprawić, aby sysrq zachowywał się tak, jak chcę?
1.1 Co to jest magiczny klucz SysRq?
1.2 Jak włączyć magiczny klucz SysRq?
1.3 Jak korzystać z magicznego klucza SysRq?
1.4 Czym są klawisze „poleceń”?
1.5 OK, więc do czego mogę ich używać?

1.6 Rozwiązywanie problemów

1.6.1 Wieszanie przed uruchomieniem
skryptów startowych 1.6.2 Czasami SysRq wydaje się „blokować” po użyciu, co mogę zrobić?
1.6.3 Uderzyłem w SysRq, ale wydaje się, że nic się nie dzieje, co jest nie tak?
1.6.4 Chcę dodać kluczowe zdarzenia SysRQ do modułu, jak to działa?
1.6.5 Wniosek
1.6.6 DODATEK
Uwaga. Pomocne
może okazać się użycie przycisku Ctrl+, Faby skorzystać ze spisu treści.

Co to jest SysRq?

Powszechnie znaną i stosowaną metodą przywracania użytkowania maszyny po jej zamrożeniu lub zablokowaniu z ograniczeniem ryzyka uszkodzenia dysku prowadzącego do uszkodzenia pliku systemowego lub utraty danych jest użycie
Alt+ SysRq+ ra potem si wtedy ei wtedy ii wtedy ui wtedy bi / lub w razie potrzeby ( o)

Nie działało to zgodnie z oczekiwaniami dla wielu (tj. Dla mnie i Jamesa) poprzez wszystkie smaki od> = 8.04LTS do aktualnej wersji 13.04.

Dlaczego RESIUB (O) nie działa?

Rozważ ten opis błędu znaleziony w LaunchPad Bug 194676 :

Opis problemu:
Domyślnie SysRq jest domyślnie włączony w systemach komputerowych Ubuntu, co jest nieocenione, gdy system jest zamknięty i chcesz go zatrzymać tak delikatnie, jak to możliwe lub rozwiązać problem. Jednak wiele osób jest zaskoczonych, że możesz poprosić go o zrzucenie zawartości bieżącej pamięci na konsolę (lub dmesg), choć tylko z klawiatury.
openSUSE ustawia domyślną maskę bitów o wartości 176 na SysRq, która domyślnie ogranicza synchronizację, restart i „ponowne podłączanie tylko do odczytu”. Powoduje to, że ludzie domyślnie nie używają sysrq do sprawdzania pamięci, która brzmi sensownie.

Programiści Ubuntu zauważyli, że trzeba coś z tym zrobić, a najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę możliwe komplikacje wspomnianej obserwacji, jest domyślnie zastosowanie maski bitowej 176 sysrq, co stwarza potrzebę wprowadzania danych przez użytkownika, aby ustawić sysrq zgodnie z ich życzeniem. Maska bitowa 176 tylko pozwala S, U, Bktóry jest synchronizacja, zamontować zamontowane partycje i restart.
Przeczytanie pełnego raportu o błędzie i komentarzy podświetli niektóre opcje, które mogą mieć zastosowanie w twoim systemie.

Łączny wpływ różnych urządzeń, jąder, klawiatur i bitmasków oznacza, że ​​sysrq zachowuje się różnie dla różnych osób.

Jedną z metod uzyskania danych wyjściowych dotyczących sposobu korzystania z sysrq przez twój system jest zastosowanie poleceń sysrq z tty (gdy system nie cierpi z powodu blokad / zawieszeń). Może to oznaczać, że sysrq nie został całkowicie wyłączony, ale używa maski bitowej 176.

Wyszukiwanie / proc / sys / kernel / sysrq na 13.04 Desktop amd64 liveDVD i instalacji 13.04 Desktop amd64 potwierdza, że ​​domyślnie jest to pozostawienie sysrq na masce bitowej 176.

Jeśli sysrq działa dla ciebie; warto zapytać: „Gdybym nie zmienił ustawień 10-magic-sysrq; Kto to zrobił?”.

1 Jak sprawić, aby sysrq zachowywał się tak, jak chcę?

Poniżej znajduje się zredagowana kopia i wklej https://fedoraproject.org/wiki/QA/Sysrq .

1.1 Co to jest magiczny klucz SysRq?

Jest to „magiczna” kombinacja klawiszy, na którą jądro odpowie, niezależnie od tego, co robi, chyba że jest całkowicie zablokowana.

1.2 Jak włączyć magiczny klucz SysRq?

sysrq jest wbudowany w jądro Ubuntu, ale jest domyślnie wyłączony podczas uruchamiania, używając 10-magic-sysrq.conf.

Aby ponownie włączyć go podczas rozruchu, musisz edytować plik /etc/sysctl.d/10-magic-sysrq.conf. tzn. odkomentowanie tej linii włączy wszystkie funkcje sysrq:

#  1 - enable all functions of sysrq

Podczas uruchamiania jądra ze skompilowanym SysRq, / proc / sys / kernel / sysrq kontroluje funkcje, które można wywoływać za pomocą klucza SysRq. Oto lista możliwych wartości w / proc / sys / kernel / sysrq:

0 - disable sysrq completely
1 - enable all functions of sysrq
>1 - bitmask of allowed sysrq functions (see below for detailed function description):
  2 - enable control of console logging level
  4 - enable control of keyboard (SAK, unraw)
  8 - enable debugging dumps of processes etc.
  16 - enable sync command
  32 - enable remount read-only
  64 - enable signalling of processes (term, kill, oom-kill)
  128 - allow reboot/poweroff
  176 - allow only sync, reboot and "remount read-only"
  256 - allow nicing of all RT tasks 

Możesz ustawić wartość w pliku za pomocą następującego polecenia.

echo "number" >/proc/sys/kernel/sysrq

Tak byłoby w pełni włączyć.

echo "1" > /proc/sys/kernel/sysrq

Lub też można to włączyć, robiąc.

sysctl -w kernel.sysrq=1 

Uwaga.
Wartość / proc / sys / kernel / sysrq wpływa tylko na wywołanie za pomocą klawiatury. Wywoływanie dowolnej operacji przez / proc / sysrq-trigger jest zawsze dozwolone (przez użytkownika z uprawnieniami administratora - patrz poniżej).

1.3 Jak korzystać z magicznego klucza SysRq?

Ubuntu Desktop

Naciskasz kombinację klawiszy Alt+ SysRq+ command key.

NB Patrz notatki w tej sekcji oraz w sekcji Rozwiązywanie problemów dla innych możliwych ustawień domyślnych dla innych systemów i klawiatur.

Możliwe jest ustawienie dowolnej postaci: Wszystkie architektury

Napisz znak do / proc / sysrq-trigger:

echo t > /proc/sysrq-trigger

by ustawić Tzachowywać się jak SysRq
Note.
Niektóre klawiatury mogą nie mieć przypisanego klucza SysRq. SysRqKlucz jest znany również jako Print Screenklucza. Również niektóre klawiatury nie obsługują naciśnięcia tak wielu klawiszy jednocześnie, więc możesz mieć więcej szczęścia z Alt+ SysRq- SysRqnastępnie naciśnij, command keya następnie zwolnij wszystko. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w pełnym tekście kontroli jakości, którego ten przewodnik oparty jest na https://fedoraproject.org/wiki/QA/Sysrq#How_do_I_use_the_magic_SysRq_key.3F .

1.4 Czym są klawisze „poleceń”?

'b' - Will immediately reboot the system without syncing or unmounting your disks.
'c' - Will perform a kexec reboot in order to take a crashdump.
'd' - Shows all locks that are held.
'e' - Send a SIGTERM to all processes, except for init.
'f' - Will call oom_kill to kill a memory hog process.
'g' - Used by kgdb on ppc and sh platforms.
'h' - Will display help (any key that is not listed here will bring forth help )
'i' - Send a SIGKILL to all processes, except for init.
'k' - Secure Access Key (SAK) Kills all programs on the current virtual terminal. 

Uwaga.
Zobacz ważne komentarze poniżej w sekcji SAK.

'l' - Shows a stack backtrace for all active CPUs.
'm' - Will dump current memory info to your console.
'n' - Used to make RT tasks nice-able
'o' - Will shut your system off (if configured and supported).
'p' - Will dump the current registers and flags to your console.
'q' - Will dump a list of all running timers.
'r' - Turns off keyboard raw mode and sets it to XLATE.
's' - Will attempt to sync all mounted filesystems.
't' - Will dump a list of current tasks and their information to your console.
'u' - Will attempt to remount all mounted filesystems read-only.
'v' - Dumps Voyager SMP processor info to your console.
'w' - Dumps tasks that are in uninterruptable (blocked) state.
'x' - Used by xmon interface on ppc/powerpc platforms.
'0'-'9' - Sets the console log level, controlling which kernel messages will be printed to your console. ('0', for example would make it so that only emergency messages like PANICs or OOPSes would make it to your console.) 

1.5 OK, więc do czego mogę ich używać?

Un raw jest bardzo przydatny, gdy następuje awaria serwera X lub programu svgalib.

Sa k(Secure Access Key) jest przydatny, gdy chcesz mieć pewność, że na konsoli nie działa program trojański, który mógłby złapać twoje hasło podczas próby zalogowania się. Zabije wszystkie programy na danej konsoli, dzięki czemu upewnisz się, że zobaczysz monit o zalogowanie się od init, a nie o trojana. Inni uważają, że jest przydatny jako (Klucz uwagi systemowej), który jest przydatny, gdy chcesz wyjść z programu, który nie pozwala na zmianę konsoli. (Na przykład X lub program svgalib.)
Uwaga.
W swojej prawdziwej formie nie jest prawdziwym SAK, takim jak ten w systemie zgodnym z C2 i nie należy go mylić jako taki.

Ponowne buruchomienie jest dobre, gdy nie można zamknąć.
Uwaga.
Ogólnie uważa się, że dobrą praktyką jest umontaż jako pierwszy

Crashdump może być użyty do ręcznego uruchomienia czrzutu awaryjnego, gdy system jest zawieszony.
Uwaga.
Jądro musi zostać zbudowane z włączoną funkcją CONFIG_KEXEC!

Synchronizacja jest świetna, gdy system jest zablokowany, pozwala sync na dyskach i na pewno zmniejszy ryzyko utraty danych i fsckowania.
Ostrzeżenie
Synchronizacja nie została wykonana, dopóki na ekranie nie pojawi się „OK” i „Gotowe”. (Jeśli jądro jest naprawdę w konflikcie, możesz nigdy nie otrzymać komunikatu OK lub Gotowe.

Umount jest zasadniczo użyteczny w taki sam sposób, jak Sync.

Loglevels 0- 9są przydatne, gdy konsola jest zalewana wiadomościami jądra, których nie chcesz widzieć. Wybranie tej opcji 0uniemożliwi dotarcie do konsoli wszystkich komunikatów jądra z wyjątkiem najpilniejszych.
Uwaga.
Będą nadal rejestrowane, jeśli syslogd / klogd żyją

T erm i ikll są przydatne, jeśli masz jakiś niekontrolowany proces, którego nie możesz zabić w żaden inny sposób, zwłaszcza jeśli odradza się inny proces.
Uwaga.
W przypadku złej paniki jądra wykonaj Alt+ Sysrq+, ea następnie Alt+ Sysrq+, ua następnie Alt+ Sysrq+ ii na koniec Alt+ Sysrq+b

1.6 Rozwiązywanie problemów

1.6.1 Wieszanie przed uruchomieniem skryptów startowych

Jeśli maszyna zawiesi się przed uruchomieniem skryptów startowych, uruchom z sysrq_always_enabled=1

1.6.2 Czasami SysRq wydaje się „blokować” po użyciu, co mogę zrobić?

Tapping shift, alti controlpo obu stronach klawiatury, a uderzenie nieprawidłową sekwencję sysrq znowu będzie rozwiązać problem. (tj. coś takiego jak alt+ sysrq+ z).

Przełączenie na inną wirtualną konsolę ( Ctrl+ Alt+ Fn1- Fn6), a następnie powrót Ctrl+ Alt+ Fn7również powinno pomóc.

1.6.3 Uderzyłem SysRq, ale wydaje się, że nic się nie dzieje, co jest nie tak?

Istnieje kilka klawiatur, które wysyłają różne skancody dla SysRqwstępnie zdefiniowanego 0x54. Więc jeśli SysRqnie działa po wyjęciu z pudełka dla określonej klawiatury, biegnij, showkey -saby znaleźć właściwą sekwencję scancode. Następnie użyj, setkeycodes <sequence> 84aby zdefiniować tę sekwencję do zwykłego SysRqkodu (84 to liczba dziesiętna dla 0x54). Prawdopodobnie najlepiej umieścić to polecenie w skrypcie rozruchowym.
Ostrzeżenie
Wyjdź showkey, nie pisząc niczego przez dziesięć sekund.

1.6.4 Chcę dodać SysRqkluczowe zdarzenia do modułu, jak to działa?

Aby zarejestrować podstawową funkcję w tabeli, musisz najpierw dołączyć nagłówek include/linux/sysrq.h, który określi wszystko, czego potrzebujesz. Następnie musisz utworzyć strukturę sysrq_key_op i wypełnić ją ...

 • Używasz funkcji obsługi klawiszy.

 • Ciąg help_msg, który zostanie wydrukowany, gdy SysRQ wydrukuje pomoc

 • Ciąg action_msg, który zostanie wydrukowany tuż przed wywołaniem programu obsługi. Twój przewodnik musi być zgodny z prototypem w 'sysrq.h'

Po utworzeniu sysrq_key_op możesz wywołać funkcję jądra register_sysrq_key (int key, struct sysrq_key_op * op_p); spowoduje to zarejestrowanie operacji wskazywanej przez „op_p” na klawiszu tabeli klucz, jeśli to miejsce w tabeli jest puste. W czasie zwalniania modułu należy wywołać funkcję unregister_sysrq_key (klucz int, struct sysrq_key_op * op_p), który usunie klucz op wskazywany przez „op_p” z klucza „klucz”, jeśli tylko wtedy, gdy jest w nim zarejestrowany otwór. Dzieje się tak w przypadku, gdy miejsce zostało nadpisane od czasu jego rejestracji.

System Magic SysRqdziała poprzez rejestrację operacji na kluczach w tabeli odnośników operacji, która jest zdefiniowana w 'drivers / char / sysrq.c'. Ta tabela kluczy zawiera wiele operacji zarejestrowanych w czasie kompilacji, ale jest zmienna, a 2 funkcje są eksportowane w celu uzyskania interfejsu: register_sysrq_key i unregister_sysrq_key. Oczywiście nigdy nie pozostawiaj nieprawidłowego wskaźnika w tabeli. to znaczy; kiedy moduł, który wywołał register_sysrq_key (), kończy działanie, musi wywołać unregister_sysrq_key (), aby wyczyścić użyty wpis tabeli kluczy sysrq.
Uwaga.
Wskaźniki zerowe w tabeli są zawsze bezpieczne.

Jeśli z jakiegoś powodu odczuwasz potrzebę wywołania funkcji handle_sysrq z funkcji wywoływanej przez uchwyt_sysrq, musisz mieć świadomość, że jesteś w blokadzie (jesteś także w obsłudze przerwań, co oznacza, że ​​nie śpij!), Więc zamiast tego musisz wywołać __handle_sysrq_nolock.

1.6.5 Wniosek

Użyj Alt+ SysRq+, Sa następnie, Ua następnie, Baby zsynchronizować, spróbuj ponownie zamontować wszystkie zamontowane systemy plików, a następnie uruchom ponownie, jeśli to konieczne. Bez zmiany rzeczy w plikach systemowych.
Jeśli Alt+ SysRq+ Bnie zrestartuje systemu, może być konieczna edycja /etc/sysctl.d/10-magic-sysrq.conf, aby umożliwić próbę zastosowania Alt+ SysRq+ B(lub / i Opo edycji / proc / sys / kernel / maska ​​bitowa sysrq umożliwiająca ponowne uruchomienie i zamknięcie systemu za pomocą sysrq. Możesz to zrobić dowolną z metod opisanych powyżej.

1.6.6 DODATEK: Zobacz także - http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=617349 i https://www.kernel.org/doc/Documentation/sysrq.txt

Osoby mające problemy z klawiaturą Apple MacBook dotyczące sysrq patrz: https://help.ubuntu.com/community/AppleKeyboard i https://bugs.launchpad.net/mactel-support/+bug/262408

Względnie interesujące informacje - Po obejrzeniu 17 08 2013 odcinka programu BBC „Click” i artykułu „cyberwarfare” naprawdę przykułem moją uwagę. Program ma również własną stronę internetową Kliknij, jeśli nie możesz obejrzeć programu. FAWC


2
W szczególności właśnie przetestowałem Al + SysRq + REISUB na w pełni zaktualizowanym systemie Quantal i386 i działa dobrze. Czy na pewno związany z tym błąd bezpieczeństwa lub jakakolwiek część dyskusji na temat bezpieczeństwa w tej odpowiedzi jest naprawdę związana z problemem? Jeśli tak, to czy jest to wystarczająco częsta przyczyna problemu, że powinna pojawić się jako pierwsza w tej odpowiedzi?
Eliah Kagan,

Kwestia bezpieczeństwa jest ważna, ponieważ pełny zestaw poleceń sysrq nie jest dostępny ze względu na zastosowanie maski bitowej 176 podczas uruchamiania; jak opisuje raport o błędzie.
geezanansa

3

Natknąłem się na to innego dnia i zajęło mi to kilka sekund. Mogłem nawet wykonać całą sekwencję REISUB dwa razy.

Upewnij się również, że używasz klawisza sysrq (większość laptopów wymaga przytrzymania funkcji, więc naprawdę przytrzymujesz 4 klawisze jednocześnie)


Dzięki za odpowiedź Scott. Naprawdę muszę przytrzymać klawisz funkcyjny (fn) wraz z alt i sysrq. Po naciśnięciu ostatniego klawisza B, aby zakończyć sekwencję REISUB, mój laptop wydaje się blokować po wyświetleniu: Resetowanie Podczas ponownego przejścia przez sekwencję magicznych klawiszy nic nie robi, ani nic nie jest wyświetlane na ekranie po. Wygląda więc na to, że system blokuje się, gdy ma zostać uruchomiony ponownie.
James White

3

Kilka lat temu używałem Alt+ SysRq+ S, U, B, Oaby ponownie uruchomić lub wyłączyć zasilanie do zablokowanego urządzenia, ponieważ jak dla ciebie, Alt+ SysRq+ Bczasami nie chcą pracować.

(Również, muszę dostać się do nawyku korzystania Alt+ SysRq+ E, Ijako pierwszy. I nie widzę sensu używania Alt+ SysRq+ R, ponieważ dlaczego sprawę trybu klawiatury, jeśli to będzie ponownie uruchomić i przywrócić go w każdym razie?)


1
dlaczego tryb klawiatury ma znaczenie, jeśli zrestartuje się i zresetuje? Ponieważ daje możliwość wprowadzania danych z klawiatury? co może oznaczać, że nie trzeba ponownie uruchamiać komputera ani wyłączać zasilania
geezanansa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.