Lampka nocna i Redshift nie działają


12

Zainstalowałem Ubuntu na partycji dyskowej zaledwie dwa dni temu i wszystko działa jak urok. Jedyny problem, jaki mam, to kolor temperatury ekranu. W systemie Windows używam f.lux i ustawiam temperaturę kolorów na możliwie jak czerwoną (3500 K) przez cały dzień. Chcę zrobić to samo w Ubuntu, ale napotkałem wiele problemów:

  • f.lux wcale nie zmienia koloru
  • Redshift zmienia temperaturę na kilka sekund, po czym nagle wraca do normalnego koloru
  • Lampka nocna GNOME ma ten sam problem z przesunięciem ku czerwieni: zmiana nie jest trwała, chociaż ustawiłem temperaturę barwową na 3500 K od 5 rano do 3 rano

Czy ktoś ma ten sam problem? Jak mogę to naprawić?


Informacja o systemie:

  • Ubuntu 18.04.1 LTS
  • GNOME 3.28.2
  • Monitor zewnętrzny HP 24 "60,00 Hz

f.lux jest błędny i nie działa na większości instalacji 18.04. Inne 2 powinny działać.
HattinGokbori87

Jeśli chcesz czerwony przez cały dzień, nie musisz używać żadnego z tych programów. Po prostu użyj xrandrpodczas uruchamiania z odpowiednimi ustawieniami gamma.
WinEunuuchs2Unix

Odpowiedzi:


2

Spróbuj odinstalować redshift, a następnie użyj lampki nocnej.

Miałem też problemy z przesunięciem ku czerwieni, nie mogłem go uruchomić. Więc wtedy spróbowałem nocnego światła - temperatura barwowa migałaby na sekundę, a następnie wyłączała się ... okresowo.

Myślę, że mógł wystąpić konflikt z redshift, ponieważ po odinstalowaniu go z wiersza poleceń za pomocą

sudo apt-get remove redshift

wtedy temperatura barwowa na nocnym świetle wydawała się działać zgodnie z oczekiwaniami.


Odinstalowanie redshift naprawiło dla mnie Gnome's Night Light i korzystam z Gnome na Arch Linux.
ben

1
sudo apt remove redshiftnot sudo-apt remove redshift(f! @ # ing "Edycje muszą mieć co najmniej 6 znaków; czy jest coś jeszcze do poprawienia w tym poście?" - Nie)
niry

2
@niry edytowane ...
jsRook


0

Odkryłem, że dla Night Light muszę ustawić go w tryb ręczny i ustawić czas rozpoczęcia na czas przed czasem bieżącym i czas zakończenia na jakiś czas przed czasem zakończenia.

Przez pewien czas byłem zakłopotany, ponieważ założyłem, że podobnie jak wszystkie inne widżety w Ubuntu, ustawienie przełącznika na (zielony) po prostu włącza Night Light.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.