Aby podróżować 30 km z Indii do Sri Lanki, czy naprawdę muszę wziąć 1500 km, 20 godzinny objazd?


59

Jestem w Tamil Nadu w Indiach.

Powiedzmy, że jadę w okolice Rameswaram w Indiach, a potem chcę odwiedzić okolicę wyspy Mannar na Sri Lance. Otrzymanie wizy na Sri Lankę odbywa się bardzo szybko w trybie online dla mojego paszportu. (Zrobiłem to wcześniej.)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdybym miał zapłacić rybakom lub coś, co mnie przywiezie, nie powinno to zająć więcej niż około dwóch godzin. Ale mam wrażenie, że to może być nielegalne? Nie przepadam za aresztowaniem personelu straży przybrzeżnej. Czy faktycznie jest to nielegalne, nawet jeśli mam wizę na Sri Lankę? Jeśli jest to zgodne z prawem, czy nadal będę musiał znaleźć sposób, aby poinformować władze obu krajów o moim przekroczeniu granicy?

Ja nie złamać prawa obu krajach za.

Jakie inne opcje mam?

Według Skyscanner jedynymi możliwymi lotniskami są Chennai (MAA) i Colombo (CMB). Czy ktoś może znaleźć wygodniejszy lot?

Oznacza to, że muszę przejechać 520 km drogą na lotnisko Chennai.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przejazd przez lotniska, odprawa, czekanie, lot itp. Powinien zająć najwyżej 4 godziny.

Następnie muszę dostać się z Kolombo na wyspę Mannar, która ma kolejne 280 km.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Szacuję, że taka podróż drogą lotniczą / lotniczą zajmie co najmniej 20 godzin (więcej, jeśli zatrzymam się na odpoczynek lub spanie) i kosztuje mnie kilkaset USD, w zależności od wyboru lotu i jakiego rodzaju transportu naziemnego używam.

Czy jest teraz jakaś szybsza i / lub tańsza opcja? Pamiętaj, że wszystko musi być całkowicie legalne dla obu krajów.


17
+1 Myślę, że pytanie jest znalezione, ale innym sposobem na sformułowanie byłoby „Jakie są formalności związane z prywatnym rzemiosłem jadącym na Sri Lankę”. Zazwyczaj istnieje taka procedura i nie jest niczym niezwykłym, że kraje mają określoną liczbę portów wjazdowych, do których muszą zawijać statki przybywające z zagranicy.
Zrelaksowany


4
To prawda, może więc zadajesz jedno lub dwa osobne pytania? A przynajmniej tytuł w rodzaju „Przeprawa z Indii na Sri Lankę: czy naprawdę muszę zrobić ogromny objazd przez lotnisko w Chennai?” ​​... Tak jak powiedziałem, myślę, że to dobre pytanie, ale martwię się, że nagłówek nie naprawdę wskaż, jaki masz konkretny problem i który może być łatwo przeoczony przez osobę znającą się na żeglarstwie i procedurach portowych na Sri Lance.
Zrelaksowany

1
Podobno jest port wejścia na molo Talaimannar, ale mam problem z jego zlokalizowaniem. Może być zamknięty.
Michael Hampton

2
To jak podróż z Panamy do Kolumbii lub z Kolumbii do Panamy (bez dróg). Prawdopodobnie będziesz musiał z wyprzedzeniem zatrudnić prywatnego brokera, aby powiadomić lokalne władze o Twoim przybyciu. Następnie, po przyjeździe, on lub ona spotka się z tobą po przyjeździe i przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty i zapewni transport do właściwych organów imigracyjnych w celu uzyskania wizy. Broker zajmuje się wszystkim i może być w stanie przesłać Ci e-mailem coś, co możesz zabrać ze sobą na statek rybacki, który obejmowałby Cię, gdyby interweniowała straż przybrzeżna. Właśnie to musiałem zrobić, kiedy zatrudniłem
David W

Odpowiedzi:


12

Czy faktycznie jest to nielegalne, nawet jeśli mam wizę na Sri Lankę? Jeśli jest to zgodne z prawem, czy nadal będę musiał znaleźć sposób, aby poinformować władze obu krajów o moim przekroczeniu granicy?

Jeśli przyjedziesz w niekonwencjonalny sposób, spoczywa na tobie obowiązek udowodnienia legalności wizyty. Jako podróżnik musisz udowodnić, że masz prawo przebywać w kraju i że przybyłeś legalnie i nie naruszasz żadnych przepisów (na przykład poprzez przemyt towarów).

Jednym ze sposobów na to jest wejście przez znany port wjazdu (taki jak lotnisko), gdzie rząd zapewnia udogodnienia ułatwiające legalny wjazd.

Jeśli przybywasz łodzią / rybakiem - a następnie opuszczasz lotnisko, możesz zostać zapytany, dlaczego nie masz pieczęci wjazdowej (jeśli taka rzecz jest wymagana), co może prowadzić do wielu dalszych komplikacji - od opłaty do zatrzymania i deportacji.

Ponadto, jeśli zostaniesz przechwycony przez straż przybrzeżną, będziesz musiał wymyślić coś więcej niż tylko uśmiech, aby wyjaśnić, co robisz promem, zamiast wybrać normalną trasę.

Jeśli zdarzy się, że wejdziesz na wody terytorialne i zostaniesz przechwycony, jesteś faktycznie nielegalnym imigrantem. Straż przybrzeżna nie ma uprawnień do zatwierdzania twojej wizy; więc zostaniesz aresztowany, a potem ... cóż, wolałbym raczej tego nie ryzykować.

Konkluzja - weź samolot.


5
Tak, właściwie zgadzam się z tą odpowiedzią. Uważam to za zdumiewające, jeśli tak naprawdę nie ma innego legalnego sposobu na przekroczenie tej wąskiej cieśniny. Może to mieć coś wspólnego z napiętym klimatem politycznym między rządem stanu Tamil Nadu a rządem Sri Lanki.
Revetahw

6
@Fiksdal: czy widziałeś link w drugim komentarzu do pytania na temat formalności związanych z przybyciem na Sri Lankę jachtem ? Wydaje się z tego, że nie jest to procedura prawna przekraczania statkiem, to po prostu może się wiązać sporo pracy indywidualnej zorganizować.
PLL

2
@PLL Tak, to jest bardzo istotne, może być warta odpowiedzi. Coś podobnego prawdopodobnie należy zrobić w stosunku do władz indyjskich.
Revetahw

1
Na czym dokładnie polega ta odpowiedź? Wydaje mi się to spekulacją.
fkraiem

Nie wszystkie wizy służą celom imigracyjnym; i nie wszystkie wizy zezwalają na wjazd wodą.
Burhan Khalid

19

Obecnie nie ma połączeń promowych między Sri Lanką a Indiami. Pojawiły się różne propozycje (niektóre z nich zaczęły nawet pojawiać się na krótko w 2011, 2012 i 2015 r.), Ale żadna z nich nie przetrwała. Twój najlepszy zakład to prawdopodobnie lot z lotniska Tiruchirappalli (mniej więcej w połowie pierwszego zrzutu ekranu) do Kolombo. Sri Lanki latają stąd dwa razy dziennie do Kolombo. Zrobiłoby to około 4 godzin jazdy pierwszego dnia, ale w żadnym wypadku nie byłoby to szybkie. Nie mam pojęcia, czy miejscowy rybak lub ktoś zabrałby cię na miejsce, ale jeśli ktoś może to potwierdzić, to może być najlepsza opcja.


6
Dobra robota przy skracaniu pierwszego napędu. Jeśli chodzi o rybaków, nie mam bezpośredniego doświadczenia z takimi rzeczami, ale wiem, że w Indiach większość takich rzeczy można mieć za opłatą, nawet jeśli ktoś nie ma zwyczaju czegoś robić. Mówi się o pieniądzach i powinno być na przykład o wiele tańsze niż bilet lotniczy. Musimy jednak wziąć pod uwagę kwestię prawną . Kiedy przekraczasz granicę międzynarodową, istnieje coś takiego jak stemple wyjazdowe, stemple wjazdowe, przepisy imigracyjne itp.
Revetahw

10
Kwestie prawne i aresztowania to poważna rzeczywistość: indianexpress.com/article/india/india-others/…
Nav

3
Możesz dodatkowo skrócić jazdę, wybierając lot z Madurai zamiast Trichy. Powinno to zaoszczędzić co najmniej godzinę, a może nawet 90 minut w zależności od natężenia ruchu.
nikhil

2
@Nav: Pierwsze pytanie dotyczy tego, czy rzeczywiście mieli dokumenty, które pozwolą im wyjechać do Indii.
David Mulder

1
Dlaczego nie poprosić immigration.gov.lk/web/...
Stevetech

9

Usługi promowe zostały zatrzymane. I nie wiem, czy nadal interesuje Cię okoliczne lotniska, ale w Madurai jest takie, które obsługuje loty do Kolombo raz lub dwa razy w tygodniu.

Sprawdź tę stronę internetową, na której możesz zarezerwować loty krajowe i międzynarodowe w Indiach, gdzie znajdziesz opcje.

Madurai jest bliżej Rameswaram niż Tiruchirappalli i Chennai.


Według FlightConnections.com zarówno SpiceJet, jak i Sri Lankan Airlines obsługują obecnie codzienne połączenia między Madurai a Colombo.
Michael Seifert

8

International Airport Tiruchirappalli jest tylko 3 godziny i 55 minut jazdy od miejsca, w którym są stwierdzające, że tak może być niewielka poprawa. Oczywiście nie jest to optymalne.


2
To prawda, ale niewielka poprawa jest lepsza niż brak poprawy.
Revetahw

3
Nie rozumiem, co ta odpowiedź dodaje do wcześniejszej odpowiedzi @skifans (oprócz linku do strony wiki).
mts

3

Jeśli chcesz wejść do domu sąsiada, wskakujesz na taras i schodzisz po schodach? Z pewnością nie, wchodzisz przez drzwi, dzwoniąc dzwonkiem i prosząc o pozwolenie na wejście.

Ta sama logika dotyczy kraju. Każdy kraj ma ograniczone punkty wejścia i wyjścia. Aby przejść przez te punkty, potrzebujesz dokumentacji, takiej jak paszport i wiza. Mogą to być lotniska, porty morskie lub lądowe przejścia graniczne.

Przy składaniu wniosku o wizę należy podać prawdopodobną datę podróży, sposób podróży i identyfikator używanego pojazdu. W przypadku podróży lotniczych jest to nazwa i numer lotu, w przypadku morza to nazwa i numer statku, w przypadku lądu to marka i numer pojazdu.

Wjazd do kraju nieautoryzowanym środkiem, nawet jeśli posiadasz ważną dokumentację, jest wręcz nielegalny - może to doprowadzić cię do więzienia.

Dlatego proszę, nie próbuj takich heroiczności. Użyj legalnych punktów wejścia.

UWAGA: Zarówno indyjska, jak i Sri Lanki straż przybrzeżna czuwają na międzynarodowej granicy morskiej, aby dokładnie złapać takich nielegalnych uczestników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.