Przybywasz w nocy przed ważną datą wizy Schengen? [duplikować]


26

Będę podróżował do Niemiec w maju, a moje samoloty przyleciałyby 4 maja 20.30 na lotnisko we Frankfurcie, ale wiza Schengen, którą otrzymałem, jest ważna tylko 5 maja.

Czy można wejść, jeśli upłynie tylko kilka godzin przed zmianą dnia? Czy też muszę czekać do dnia zmiany w strefie tranzytowej?

Inna sprawa, czy linia lotnicza odrzuciłaby mnie na pokład samolotu?

Odpowiedzi:


33

Po pierwsze, tak naprawdę będzie to zależeć od urzędnika imigracyjnego. Przyjazd o 20:30 oznacza przedstawienie swoich dokumentów o 21-22: 00 w zależności od składu. Mogą wziąć pod uwagę, że nie dotrzesz do hotelu przed północą, albo powiedzą „usiądź”.

Po drugie, myślę, że istnieje bardzo duża szansa, że ​​linia lotnicza odmówi przyjęcia na pokład. Dostają wysokie grzywny za sprowadzenie pasażerów bez odpowiednich zezwoleń i często są bardziej wybredni niż agenci imigracyjni.


19
Zgadzam się z tym. Urzędnik imigracyjny może po prostu powiedzieć ci, abyś poczekał, a nawet był pobłażliwy, ale linie lotnicze są tutaj większym problemem. Warto skontaktować się z nimi, aby sprawdzić, jakie są ich zasady.
Mark Mayo wspiera Monikę

Zgoda. Chociaż nawet skontaktowanie się z nimi w sprawie ich zasad może nadal oznaczać, że pozostawiasz kaprysy tym, którzy Cię sprawdzają.
MastaBaba

4
@MarkMayo i kto wziąłby na siebie odpowiedzialność za napisanie czegoś takiego na piśmie?
o0 ”.

9
Istnieje również problem polegający na tym, że Frankfurt nie ma lotów w nocy (23–17). Mogą więc oczekiwać, że niektóre części terminala będą puste nawet przed północą, co utrudnia czekanie przed przejściem przez imigrację, ponieważ funkcjonariusze ochrony mogą poprosić cię o opuszczenie.
DCTLib

1
w rzeczy samej. Miałem to na Heathrow, kiedy nasz lot został odwołany po tym, jak wszyscy pracownicy imigracyjni wrócili do domu, ponieważ nie nadchodziły kolejne loty. Musieli odwołać personel, który już poszedł do domu, aby nas przetworzyć, gdy zostaliśmy wywiezieni z terminalu do hotelu.
jwenting 17.04.15

1

Wjazd do kraju jest zupełnie inny niż wjazd na lotnisko, lotnisko to tylko obszar tranzytowy i możesz być na lotnisku bez posiadania wizy tego kraju, tj. Podczas tranzytu. Wjazd do kraju oznacza minięcie punktu imigracyjnego i potrzeba ważnej wizy. Twoja wiza staje się ważna po kilku godzinach od przyjazdu. Ważne jest, o której godzinie przejdziesz kontrolę imigracyjną, a nie o której przyjechałeś na lotnisko.

Możesz dotrzeć do tego kraju bez problemu i po prostu podejść do urzędnika imigracyjnego i wyjaśnić swoją sytuację. W większości przypadków powinien się zgodzić, ale bądź pewien, podając uzasadniony i autentyczny powód z prośbą, a powinieneś być w porządku. W najgorszym przypadku może poprosić cię o poczekanie jeszcze kilku godzin, aby wpuścić cię do kraju.

Imigracja nie może odmówić wjazdu z tego rodzaju powodów. Tak, czasami te drogi oddechowe mogą być kłopotliwe, ale dopóki masz wizę, nie mogą odmówić wejścia na pokład samolotu.


1
Myślę, że źle zrozumiałeś pytanie. PO dość wyraźnie chce wjechać do kraju. Imigracja może również uniemożliwić wjazd bez ważnej wizy w tym czasie - jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których mają! Linie lotnicze mogą odmówić przyjęcia na pokład z prawie dowolnego powodu (mieliśmy tutaj często zadawane pytania, powiedzmy, obywatele Indii, którzy mieli prawidłową dokumentację, ale nadal odmówiono im wejścia na pokład)
CMaster

Ta odpowiedź jest zasadniczo błędna. Wprowadzanie lotnisko jest wjazdu do kraju. Jasne, możesz nie potrzebować wizy do tranzytu, ale to dlatego, że kraj zdecydował, że ludzie, którzy tylko tranzytują, nie potrzebują wiz, a nie dlatego , że tranzyt jakoś nie „wjeżdża do kraju”. Widać to po tym, że wiele krajów faktycznie potrzebuje wiz dla osób podróżujących tranzytem. Ale to wszystko nie ma znaczenia, ponieważ pytający nie podróżuje: odwiedzają. Mogą oni całkowicie odmówić przyjęcia na pokład przez linię lotniczą, jeśli ich wiza nie jest jeszcze ważna.
David Richerby

-7

Nie określasz obywatelstwa, które byłoby pomocne w tym przypadku. Możesz przyjechać wcześniej i wjechać z wizą turystyczną, zakładając, że Twoja narodowość pozwoli ci wjechać jako turysta bez konieczności posiadania wizy.

Jeśli tak nie jest, a twoja wiza jest w rzeczywistości wizą turystyczną, zawsze możesz poczekać na lotnisku przed „wjazdem” na terytorium. Jak wszyscy wiedzą, lotnisko jest obszarem tranzytowym, oficjalnie nie jest to kraj, dopóki nie przejdziesz kontroli granicznej.

Podróżuję z plecakiem i podróżuję po świecie od trzech lat i nigdy nie spotkałem linii lotniczej z prośbą o wizę dla kraju, do którego podróżowałem. To nie jest ich problem, to problem kraju docelowego. W rzeczywistości linia lotnicza nic nie traci, jeśli podróżujesz bez wizy, ponieważ płacisz za lot. Zastosujmy teoretycznie najgorszy scenariusz i załóżmy, że odmówiono by Ci dostępu do kraju docelowego: w takim przypadku musiałbyś spłacić lot. Linia lotnicza wygrywa w obu przypadkach, więc nie traci niczego, co pozwala ci podróżować. Nie bój się


Ma to wiele problemów; najbardziej zasadniczo, że linia lotnicza nie będzie próbować sprawdzać twoich dokumentów podróży.
Marcin

Takie było moje doświadczenie przez 3 lata podróżowania po Europie, Ameryce Południowej i Środkowej. Jeśli zamierzasz wyrazić negatywną opinię, przynajmniej poprzyj ją w niektórych źródłach. Powiedzenie „ma wiele problemów” i głosowanie negatywne nie wystarczy.
user2089160 18.04.15

7
Nie mogę wypowiedzieć się na temat tego, jak często to się zdarza w praktyce, ale linie lotnicze mają w rzeczywistości sprawdzić, czy możesz podać swój cel podróży. Mogą zostać ukarane grzywną, jeśli tego nie zrobili, a następnie odmówiono wjazdu. Mogą być również zmuszone do przewiezienia Cię z powrotem do miejsca odlotu, nawet jeśli nie możesz zapłacić za lot. Więc mogą stracić trochę pieniędzy.
Zrelaksowany

1
Oto kilka linków: immi.gov.au/faqs/Pages/… aa.com/i18n/travelInformation/internationalTravel/main.jsp If you don't have your valid travel documents for the destination country and/or transit points, you won't be able to travel. . @ user2089160 Być może nigdy nie miałeś tego problemu, ponieważ faktycznie miałeś pozwolenie na wjazd do kraju docelowego. Dlatego nie możesz odprawić się na lot międzynarodowy z prawem jazdy.
Vitalik

2
@ user2089160 Z konieczności zdarza się to częściej osobom, które potrzebują wiz. Jeśli masz paszport USA lub Europy Zachodniej, samo posiadanie tego paszportu oznacza, że ​​możesz wejść do wielu miejsc, aby personel linii lotniczej / obsługi naziemnej nie potrzebował nic więcej i wiedział, że nic ci nie jest, wystarczy spojrzeć na okładkę, dlatego nawet nie możesz zauważ, że rutynowo muszą sprawdzać wizy.
Zrelaksowany
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.