Jeśli stracę paszport w USA i I94, jak mogę udowodnić, że opuściłem ziemię amerykańską?


12

Jestem objęty programem zniesienia wiz, a kiedy wjechałem samochodem do USA, otrzymałem zszyty formularz zielonej księgi - I94W. To jest dokument, który należy przekazać, kiedy opuszczę USA, co jest dowodem na to, że opuszczę USA.

Ale co jeśli stracę paszport? Straciłbym I94 razem. Jeśli otrzymam nowy paszport podczas pobytu w USA, w tym nowym paszporcie nie będę mieć numeru I94. Jak to zrobić, kiedy wyjdę, na granicy lub później? Nie lecę, więc użycie biletu lotniczego jako dowodu, który zostawiłem, nie wchodzi w grę.

Jak więc udowodnić i zasygnalizować, że opuszczam USA, jeśli nie oddam I94, ponieważ straciłem paszport?


1
If you entered the United States after I-94 automation (April 30, 2013) and you were not issued a paper I-94, your I-94 record of admission can be obtained by visiting www.cbp.gov/I94. travel.state.gov/content/visas/english/general/…
DumbCoder

2
Dostałem gazetę I94
Vince

1
@DumbCoder: Dotyczy tylko osób wchodzących drogą morską lub powietrzną, a nie drogą lądową.
user102008

@ user102008 Nie, zwykle jest rejestrowany, nawet jeśli wjeżdża się drogą lądową. W rzeczywistości, przynajmniej na dworcu kolejowym w Vancouver i w Blaine, jeśli posiadasz ESTA, nie dostaniesz nawet papierowego formularza
Crazydre

1
@ user102008 także do wyjaśnienia, kiedy mówię wpisy lądowe wydają się być rejestrowane, że nie sprzeciwia się formularz papierowy , a także
Crazydre

Odpowiedzi:


7

Możesz złożyć wniosek o zastąpienie utraconego I-94, wypełniając I-102 . Jest to jednak bardzo drogie. Warto sprawdzić stronę internetową I-94 , jeśli ją tam mają, w takim przypadku możesz ją wydrukować; choć w twoim przypadku jest to mało prawdopodobne.

Jak wyjeżdżasz ze Stanów? Według tej strony , jeśli odlatujesz samolotem, nie musisz oddawać I-94. Ale jeśli wyjeżdżasz drogą lądową, musisz oddać I-94, więc może być konieczne uzyskanie zastępstwa. A może, jeśli nie oddasz go, możesz spróbować rozwiązać go przy następnej próbie wejścia za pomocą CBP, z dowodem, że wjechałeś do Kanady lub Meksyku.


2
Na stronie internetowej I-94 widziałem, że mój wyjazd drogą lądową został faktycznie zarejestrowany.
Vince

8

Wysłałem e-mail do ambasady USA (w mieście, w którym przebywałem, zanim odwiedziłem USA), a ich odpowiedź brzmiała: kiedy opuściłem ziemię amerykańską, nie ma procedury zgłaszania wyjazdu w przypadku zagubienia I94. Dodali, że znaczek uzyskany przy wjeździe do innego kraju (w moim przypadku przekraczanie granicy lądowej do Kanady) był wystarczający, aby udowodnić, że opuściłem USA.

Przy następnej wizycie w USA zachowam pieczęć wjazdu jako dowód i mogę wjechać zgodnie z warunkami programu zniesienia wiz (nie trzeba ubiegać się o wizę).


Vince, nie krępuj się zaakceptować drugiej odpowiedzi i zaakceptuj ją, jeśli chcesz. Jest to oczywiście poprawne.
CGCampbell

@CGCampbell tak, zawahałem się, ale druga odpowiedź sugeruje jeden sposób na zastąpienie go, obsługuje różne przypadki wyjazdu i dowiedziałam się o bardzo przydatnej stronie i94. Na razie nie zmieniam zdania.
Vince

@Vince Jak wysłać wiadomość e-mail do ambasady USA w USA?
pal4life

@ pal4life Możesz wysłać e-mailem do konsulatu lub ambasady w miejscu zamieszkania. Wyszukaj ich witrynę internetową i powinna istnieć strona kontaktowa. Spodziewaj się, że będzie powolny, ponieważ prawdopodobnie przechodzą przez wiele pytań, na które odpowiedziano w FAQ.
Vince

„nie ma procedury zgłaszania wyjazdu w przypadku zagubienia I94” Śmieci! Ponieważ I94 jest teraz elektroniczny (pamiętajcie, w dzisiejszych czasach twój wpis będzie zwykle rejestrowany elektronicznie, nawet jeśli otrzymasz formularz papierowy), możesz wysłać wydruk wraz z dowodami na dedykowany adres w Ohio (patrz travel.stackexchange.com/ pytania / 93520 /… )
Crazydre
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.