Jak mogę się upewnić, że moje wyjście z USA drogą lądową jest zarejestrowane?


42

Ponieważ USA nie przeprowadzają kontroli granicznej przy zjeździe (z wyjątkiem sporadycznych kontroli na miejscu, zwykle gdy ruch na granicy odbywa się powoli), jak mogę się upewnić, że moje zejście z lądu jest rejestrowane, aby nie zostać nieprawidłowo oznaczony jako przedłużyć?

Przy wyjeździe z USA drogą powietrzną lub morską nie stanowi to problemu, ponieważ linie lotnicze i firmy żeglugowe przesyłają dane pasażerów władzom USA. A co z wyjazdem drogą lądową?


Czy nie możesz udowodnić, że nie przedłużasz pobytu, okazując swoją wizę i że nadal jesteś w trakcie jej ważności? A jeśli nie zamierzasz wracać do USA w dającej się przewidzieć przyszłości, komu musisz udowodnić swoją legalność?
Paul Richter

2
@PaulRichter Twoja wiza nie ma nic wspólnego z tym, jak długo możesz zostać. A jeśli nie jesteś powrocie do USA nigdy , to nie, to nie ma znaczenia.
Crazydre,

Odpowiedzi:


50

Można tutaj wziąć pod uwagę różne scenariusze.

Wyjazd do Kanady:

Ta sytuacja jest zdecydowanie najłatwiejsza, biorąc pod uwagę wymianę danych między USA i Kanadą.

W wielu przypadkach (np. Obywatele VWP bez ESTA) przy wjeździe do USA drogą lądową dostaniesz papierowy formularz I94 zszyty do paszportu. Jeśli otrzymałeś ten formularz, przy wjeździe do Kanady poproś urzędnika o jego wyjęcie i zgłoszenie swojego wjazdu do Kanady władzom USA.

Jeśli nie otrzymałeś papierowego dokumentu I94 (np. Jeśli wjeżdżasz do USA drogą powietrzną lub morską), wydrukuj stronę wyników tego wyszukiwania i przedstaw go w paszporcie w kanadyjskim punkcie kontrolnym. Poproś urzędnika o potwierdzenie, że zgłosi on Twój wyjazd władzom USA.

Dzień po wjeździe do Kanady wejdź na tę stronę internetową i sprawdź, czy Twoje wyjście z USA zostało zarejestrowane. Jeśli z jakiegoś powodu tak nie było, wykonaj poniższe czynności: „transport publiczny do Meksyku”.

Wyjazd do Meksyku prywatnym pojazdem / pieszo:

W przeciwieństwie do Kanady Meksyk nie udostępnia USA danych dotyczących wjazdów i wyjazdów cudzoziemców. Zamiast tego musisz udać się do amerykańskiego punktu kontrolnego, co oznacza zaparkowanie pojazdu gdzieś na granicy i prawdopodobnie przejście przez ulicę.

Przedstaw swój paszport i papierowy formularz I94 lub, jeśli nie dostałeś go przy wjeździe, wydruk strony wyników tego wyszukiwania , każdemu obecnemu urzędnikowi i poproś go o odnotowanie wyjazdu z USA. Następnie wskocz z powrotem do pojazdu i kontynuuj podróż.

Wyjazd do Meksyku transportem publicznym:

To jest najtrudniejsza sytuacja, ponieważ USA nie nie wykonywać kontrole graniczne na wyjeździe i będzie nie uzyskać możliwość zadeklarować swój zjazd sobie urzędnika amerykańskiego.

Innymi słowy, przy wyjeździe ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku transportem publicznym, Twoje wyjście z USA nie zostanie zarejestrowane.

W związku z tym po powrocie z podróży do domu zbierz następujące materiały:

  • wydruk strony wyników tego wyszukiwania ;

  • kserokopię strony z dowodem osobistym paszportu, stron z wizą USA i pieczątką wjazdową (jeśli dotyczy);

  • kserokopie wszystkich znaczków paszportowych uzyskanych od czasu opuszczenia USA (w szczególności meksykańskiego stempla wjazdowego)

  • wszystkie oryginalne bilety, karty pokładowe i etykiety bagażowe, które nadal masz ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku i gdzie indziej oraz z powrotem do domu (po sporządzeniu kopii własnych rejestrów).

  • Datowany wyciąg bankowy pokazujący wszystkie transakcje od czasu opuszczenia USA.

  • Wszelkie datowane oryginalne paragony uzyskane od czasu opuszczenia USA.

  • List szczegółowo wyjaśniający całą podróż, zawierający datę i miejsce wyjazdu z USA oraz prośbę o dodanie wyjazdu z USA do elektronicznego I94.

Wyślij wszystkie te materiały listem poleconym na ten adres (jak podano na stronie internetowej CBP ):

Coleman Data Solutions

Box 7965

Akron, OH 44306

Do wiadomości: NIDPS (I-94)

USA

Jeśli dowód zostanie uznany za wystarczający (który powinien być), zapis zostanie zaktualizowany, więc od czasu do czasu sprawdź go tutaj . Należy pamiętać, że Coleman nie odpowiada na żadną korespondencję.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu dokumentacja nie zostanie poprawiona do czasu, kiedy zdecydujesz się na ponowną wizytę w USA, zbierz wszystkie wyżej wymienione dowody (z wyjątkiem kopii paszportu i pisma wyjaśniającego) i przynieś je podczas następnej podróży do USA do prezentacji na granicy, aby umożliwić korektę zapisu z mocą wsteczną. Jednak należy to zrobić tylko w ostateczności, ponieważ jeśli masz pecha, aby uzyskać niewłaściwego funkcjonariusza przy ponownym wjeździe, możesz zostać odmówiony i zostać wpisany na czarną listę w dokumentach imigracyjnych, pomimo przedstawionych dowodów (chociaż jeśli posiadasz wizę, od tej decyzji można się odwołać do sędziego imigracyjnego)


9
Pomogłoby to, gdyby linki do rzeczy takich jak „to wyszukiwanie” i „tutaj” były bardziej opisowe, aby ludzie nadal mieli szansę znaleźć odpowiednią stronę po następnej (i nieuniknionej) reorganizacji witryny DHS, która zrywa wszystkie przychodzące linki.
David Richerby,

4
Wątpię, aby prawnicy CBP byli zadowoleni z tego, że twierdzisz, że CBP zatwierdziło twoją odpowiedź. Nawet jeśli ich jedyną uwagą było to, że wyjścia do Kanady nie są gwarantowane automatycznie rejestrowane, nie stanowi to zgody. Wiem, że nie podobałoby mi się, gdyby ludzie używali tego standardu, aby ustalić, czy coś zatwierdziłem.
user2357112

@ user2357112 „Poczta polecona byłaby usługą amerykańskiej służby pocztowej, dla której należy użyć innego podanego adresu.” Nawet przy wysyłce z zagranicy?
Crazydre

@Crazydre: Nie jestem do końca pewien, jak działa międzynarodowa przesyłka polecona, ale wygląda na to, że USPS obsługuje przychodzącą międzynarodową przesyłkę poleconą i nie sądzę, aby jakiekolwiek usługi FedEx lub UPS były klasyfikowane jako przesyłki polecone.
user2357112

Jaki jest cel „wyciągu bankowego pokazującego wszystkie transakcje od czasu opuszczenia USA” (który wydaje się koszmarem prywatności)? To prawda, że ​​może zawierać odniesienia do korzystania z bankomatów w miejscu poza USA; ale poza tym nie wydaje mi się to zbyt przydatne w dobie bankowości internetowej.
chirlu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.