Urodzony w USA, wygasł paszport USA i ważny paszport brytyjski [duplikat]


0

Urodziłem się w Pittsburghu, wygasłem paszport USA i ważny paszport brytyjski. Czy potrzebuję ESTA, aby podróżować do USA?

Mam dwoje dzieci o tym samym nazwisku z mojego pierwszego małżeństwa, które podróżują ze mną i moją drugą żoną (wszyscy obywatele brytyjscy z brytyjskimi paszportami). Jak ubiegać się o ESTA dla moich dwojga dzieci i czego potrzebuję od ich matki rodzącej, aby pozwolić im się ze mną tavelować poza paszportami brytyjskimi?


3
Zadajesz tutaj dwa różne pytania, na które, jak sądzę, mamy już odpowiedzi na stronie. Czy na drugie pytanie jesteś pewien, że twoje dzieci również nie są obywatelami USA?
MJeffryes


1
Odpowiedź lub komentarze nie są jednoznaczne, ale istnieje prawo Stanów Zjednoczonych, które wymaga, aby obywatele USA korzystali z paszportu USA w celu wjazdu do USA. Jeśli twoje dzieci są obywatelami USA, którymi najprawdopodobniej są, potrzebują paszportów amerykańskich.
phoog

Odpowiedzi:


2

Krótka odpowiedź,

Musisz odnowić paszport. Nie masz prawa do ESTA, ponieważ masz paszport USA.

Jeśli jednak okazasz paszport amerykański, który wygasł po przyjeździe, pracownicy przygraniczni nie mogą odmówić wjazdu do USA, ponieważ jesteś obywatelem. Jednym z możliwych sposobów myślenia jest polecieć do Kanady i wjechać przez granicę lądową. Linie lotnicze nie pozwalają na wejście na pokład z wygasłym paszportem, nie z brytyjskim paszportem bez ESTA.

Uwaga: Najlepszym sposobem jest uzyskanie paszportu awaryjnego, jeśli nie możesz się doczekać, aby odnowić paszport za pośrednictwem ambasady.


1
W rzeczywistości mamy tutaj zgłoszenia, że ​​podwójni obywatele USA otrzymują zezwolenie ESTA nawet po zadeklarowaniu swojego obywatelstwa amerykańskiego jako drugiego obywatelstwa. Należy więc móc polecieć do USA i okazać paszport, który wygasł, o ile nie ma wcześniejszej odprawy na lotnisku odlotu (jedna taka osoba zgłosiła, że ​​nie może latać z Kanady, najwyraźniej na podstawie wstępnej odprawy CBP).
phoog

1
TL; DR Ryzyko, że nie pozwolisz wejść na pokład jest bardzo wysokie.
Anish Sheela

1
Czemu? Linie lotnicze zobaczą kogoś z brytyjskim paszportem i ESTA. Dlaczego mieliby odmawiać przyjęcia na pokład?
phoog

1
oba punkty
@phoog

„Nie masz uprawnień do korzystania z ESTA, ponieważ masz paszport amerykański”. po prostu nie jest jasne, czy tak jest. teoretycznie (jak wspomniano w phoogu) obywatele USA „muszą używać” paszportu USA podczas wjazdu do USA. Ale jest to 10000% legalne i OK obywatela USA ma również paszport brytyjski. Daj, że możesz „legalnie” mieć paszport brytyjski. Nie widzę powodu, dla którego ja i ja bardzo wątpię, że istnieje jakakolwiek reguła dosłownie stwierdzająca, że ​​nie możesz uzyskać ESTA (ponieważ tak naprawdę masz paszport brytyjski). Odpowiedź powinna zostać zredagowana, chyba że istnieją jakieś rzeczywiste dowody, że nie kwalifikujesz się do ESTA.
Fattie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.