Granica brytyjska nie stempluje już paszportu zagranicznego, jeśli paszport brytyjski również był w posiadaniu


10

Jestem obywatelem Wielkiej Brytanii mieszkającym za granicą z żoną i dzieckiem, które posiadają zagraniczne paszporty. Moje dziecko posiada również paszport brytyjski, ponieważ zasady podwójnego obywatelstwa dla dzieci w jego kraju urodzenia są nieco niejasne - obecna praktyka sugeruje, że może on trzymać zarówno cudzoziemca, jak i Zjednoczone Królestwo, do 21 roku życia, po czym musi wybrać jedna narodowość, jako kraj urodzenia, nie uznaje podwójnego obywatelstwa po tym wieku.

Kiedy ostatnio wjechaliśmy do Wielkiej Brytanii (z żoną i dzieckiem korzystającym z zagranicznych paszportów), urzędnik graniczny powiedział, że z powodu zmiany przepisów na początku tego roku nie mogła już stemplować zagranicznego paszportu mojego dziecka, ponieważ on również posiadał paszport brytyjski. Nie poprosiła nawet o fizyczny paszport brytyjski, ponieważ wydawało się, że jest widoczny na jej komputerze. Nie zdarzyło się to podczas poprzednich wizyt.

Chociaż nie stanowi to problemu w przypadku pobytu w Wielkiej Brytanii, istnieje obawa, że ​​gdy wróci do swojego kraju urodzenia, zagraniczny urzędnik graniczny może zapytać, w jaki sposób wjechał do Wielkiej Brytanii bez pieczęci w zagranicznym paszporcie, potencjalnie tracąc pierwotne obywatelstwo i oddzielenie dziecka od matki z powodu niepewności podwójnego obywatelstwa.

  1. Czy ktoś wie o konkretnym linku do „zmiany przepisów”, o którym mówi urzędnik graniczny?

  2. Znam sugestię w przypadku 3 poniższego linku Mam dwa paszporty / narodowości. Jak korzystać z nich podczas podróży? Wszelkie inne sugestie dotyczące przyszłych podróży?


@Crazydre Myślę, że jest to dość oczywiste w pytaniu. Gdzie jest zamieszanie?
MJeffryes,

@MJeffryes Przepraszamy, był zmęczony i nie czytał wystarczająco uważnie
Crazydre,

1
Czy obywatele danego kraju mogą nawet przebywać w Wielkiej Brytanii bez wizy? (Jeśli oczywiście nie są obywatelami dualnymi)
jcaron,

Dziękuję za komentarze. Zagraniczne paszporty są malezyjskie, więc nie sądzę, by sugestia Schengen pomogła w obecnych okolicznościach. Musimy tylko mieć nadzieję, że władze Malezji są w porządku.
Banjo

@Banjo To źle! Będzie działać, ponieważ Malezyjczycy nie potrzebują wiz na Schengen
Crazydre,

Odpowiedzi:


7
  1. Jest to wewnętrzna dyrektywa dotycząca granic, która, moim zdaniem, została wdrożona późną wiosną 2018 roku.
  2. Ponieważ Malezyjczycy są objęci ruchem bezwizowym w ramach Schengen, propozycja w przypadku 3 byłaby najlepszym wyborem, z modyfikacją :

W obu kierunkach połącz się w kraju Schengen (lub Chorwacji, Rumunii, Bułgarii lub na Cyprze), które nie stemplują paszportów brytyjskich, ponieważ obywatele Wielkiej Brytanii nie mogą tam przebywać dłużej.

Podczas podróży wyjazdowej dziecko powinno celowo zwolnić imigrację wjazdową do kraju Schengen paszportem malezyjskim (otrzymanie stempla wjazdowego), a następnie „ponownie wyjść” z paszportem brytyjskim.

Następnie w drodze powrotnej wprowadź kraj Schengen (może być inny), korzystając z paszportu brytyjskiego, a następnie „ponownie wyjdź” z paszportem malezyjskim (twoje dziecko będzie miało pieczęć wjazdu, a więc nie będzie miało problemów).

Ma to na celu ukazanie Malezji, że twoje dziecko przebywa w strefie Schengen od czasu opuszczenia Malezji (zgodnie z opublikowaną sugestią, będzie luka w datach)


1
Oczywiście straż graniczna z drugiego kraju może zapytać, dlaczego rodzina nagle zaczęła podróżować do tego kraju trzeciego. Jeśli mają wiedzę na temat narodowości PO, mogą połączyć dwa i dwa razem. Jeśli zostaną zapytani o miejsce podróży, mogą powiedzieć prawdę, a wtedy strażnik będzie wiedział o brakujących znaczkach lub kłamać i ryzykować gorszą karę.
MJeffryes,

2
@MJeffryes Dokładnie; muszą w jakiś sposób złamać prawo, ponieważ cała sytuacja jest nielegalna; jednak wszystko, co możemy zrobić, to doradzić, jak sobie z tym
poradzić

+1 za kreatywność. Nie mam problemu z łamaniem niesprawiedliwych praw. Lex iniusta non est lex - St. Augustine of Hippo
użytkownik 56513

@Crazydre Tak, nie mam moralnego problemu z odpowiedzią, ale wciąż istnieje element ryzyka.
MJeffryes,

@MJeffryes Czy masz na myśli jakąś bezpieczniejszą opcję?
Crazydre,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.