Gare de Lyon na CDG w dniach 3-4 listopada 2018 r


8

Przybędę jutro na dworzec kolejowy Paris Gare de Lyon około 9.30 rano (sobota) i chcę zwiedzić kilka głównych atrakcji Paryża, a następnie będę musiał złapać międzynarodowy lot o 21:00 z CDG. W tym celu planuję umieścić bagaż w szafce na stacji Gare de Lyon, a następnie przejść do wieży Eiffla, a następnie odwiedzić inne miejsca, a następnie wrócić do Gare de Lyon, aby odebrać bagaż, a następnie udać się do CDG złapać lot. Moim głównym zmartwieniem jest powrót do CDG ze stacji Gare de Lyon. Poniższe linki podają, że w sobotę nie ma RER B, a linia autobusowa również została poważnie zakłócona.

https://www.parisaeroport.fr/en/passengers/access/news/rer-b-disruption-november-4-and-5

https://www.lebusdirect.com/

Jakie są alternatywne sposoby powrotu do CDG poza taksówką?

Czy istnieje przepustka dzienna, która zadziała dla wszystkich linii?


Patrząc na zamieszczony link, wydaje się, że autobusy zastępcze zostaną dostarczone przez RER-B. Niebieskie autobusy jadą do CDG-2, a zielone do CDG-1
RedBaron

3
złapanie autobusu zastępczego nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem, powinien wziąć RERB do Stade de France, a następnie opuścić RER i wsiąść do autobusu wieczorem w mieście, którego nie zna dobrze, i w okolicy takiej jak Stade de France, która nie jest najlepsza w mieście. Tak więc całkowicie unikałbym RERB dla połączeń lotniskowych w ten weekend
Val

Autobus zastępczy jest absolutnie nierozruchowy. Na pewno.
Fattie,

Odpowiedzi:


5

Sugestia minimalizacji transferów między sieciami:

  1. RER A z Gare de Lyon do Opery ( właściwie Auber ).

  2. Roissybus z Operą do CDG1 lub CDG2

Na jednodniowe karnety, spójrz na Tarifs Mobilis .

Jeśli chcesz skorzystać z przepustki Mobilis do RoissyBus, potrzebujesz przepustki strefy 1-5.

(Uwaga: angielska witryna RATP jest nieaktualna, a obsługa klienta Twittera RATP potwierdziła, że przepustka Strefa 1-5 Mobilis jest ważna dla RoissyBus ).

Wydaje się, że istnieje co najmniej jedna opcja dla szafek w pobliżu Opery . Niemniej jednak nie mogę wyrazić żadnej opinii na temat tej usługi, z której nigdy nie korzystałem.


1
Moja odmiana w tej sprawie. Po przybyciu do GDLyon, natychmiast bez wahania weź taksówkę z bagażem do Opery . Nawet nie zatrzymuj się na kawę itp. Przechowuj bagaż w Opéra. Przejdź do sklepu Apple itp. I baw się dobrze przez cały dzień. Pod koniec tego dnia skorzystaj z RoissyBus @audionuma. Bardzo dobrze! (Uwaga, generalnie nie lubię autobusów i nie próbowałem tego konkretnego.)
Fattie,

(+1) Myślę, że RoissyBus jest teraz objęty strefą 1-5 Mobilis. Witryna w języku angielskim jest nieaktualna.
Zrelaksowany

2
@Relaxed: sprawdzanie za pomocą twitterowej obsługi klienta ratp. Bądźcie czujni.
audionuma,

Wielkie dzięki! W międzyczasie znalazłem wcześniejszą dyskusję na ten temat, która dała mi takie wrażenie: travel.stackexchange.com/questions/120743/…
Relaxed

1
Kolejne pytanie: czy istnieje jakieś rozwiązanie do przechowywania bagażu w obszarze Opery?
Zrelaksowany
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.