Łącz loty biznesowe i ekonomiczne [duplikat]


8

Mam dziwny zwyczaj, że naprawdę lubię loty w klasie biznes, a jednocześnie nie chcę wydawać wszystkich pieniędzy na bilety lotnicze.

Odtąd zawsze korzystam z Google Flights lub ITA Matrix do wyszukiwania połączeń klasy Business z mojego rodzinnego miasta na lotnisko w pobliżu miejsca docelowego, a następnie rezerwuję taniego przewoźnika ekonomicznego do mojego miejsca docelowego lub rezerwuję taniego przewoźnika ekonomicznego do zamknij kraj w Europie, a następnie wybierz lot w klasie biznes do mojego miejsca docelowego.

Na przykład:

Przypadek 1:

ZRH (Zurych, Szwajcaria) -> PTY (Panama City, Panama) w biznesie.

PTY -> BOG (Bogota, Kolumbia) w klasie ekonomicznej.

Przypadek 2:

ZRH (Zurych, Szwajcaria) -> PRG (Praga, Republika Czeska) w ekonomii.

PRG -> HND (Tokio, Japonia) w biznesie.

Czy jest jakaś wyszukiwarka, która pozwala wyszukiwać takie kombinacje bez ręcznego wprowadzania wszystkich możliwości przejścia?

EDYTOWAĆ:

Nie sądzę, że to duplikat, ponieważ powiązane pytanie dotyczy opcji lotu w ekonomii premium, jeśli to możliwe, ekonomii, gdy nie. W szczególności proszę o możliwość zdefiniowania firmy dla dłuższej nogi i eko dla krótszej, bez konieczności ręcznego wyszukiwania każdego miejsca docelowego.


Pamiętam, że Kayak dał ci możliwość wyboru klasy podróży indywidualnie dla każdego odcinka lotu. Choć wyniki wyszukiwania, które z niej wynikły, wciąż pokazywały klasę dla wszystkich.
crayarikar

Dzięki, to fajna funkcja. Właśnie tego spróbowałem. Niestety nadal musisz szukać każdego możliwego międzylądowania na lotnisku. Szukam wyszukiwarki, w której można wyszukiwać w ten sposób: chcę dłuższą nogę w biznesie i krótszą ekonomię
Daan van Hoek

2
Właściwie nie sądzę, aby bilety były sprzedawane w ten sposób, chyba że brakuje wyższej dostępności. Na przykład latałem FRA-DEL-BOM z pierwszym etapem w biznesie, a drugi w ekonomii. Inną opcją może być zarezerwowanie wszystkich lotów w klasie ekonomicznej i skorzystanie z opcji uaktualnienia linii lotniczej, aby zmienić konkretną linię na klasę biznesową.
crayarikar

2
Wydaje mi się jednak, że w zależności od trasy może to być droższe niż latanie w interesach na całej trasie. Ponadto, zakładając, że twoim krajem jest Szwajcaria, SWISS ma bardzo konkurencyjne ceny w klasie biznes zarówno dla lotów długodystansowych, jak i krótkich z GVA i ZRH.
crayarikar

2
Prawie zawsze droższe jest zamiana klasy niż latanie samolotem. Nasz system rezerwacji działa za każdym razem w impasie, ponieważ nie wolno mi latać w interesach dla krótszych segmentów, a także nie wolno mi odbywać droższych lotów (klasy mieszanej), co prowadzi do sprzeczności, więc idzie w kółko.
Aganju

Odpowiedzi:


4

Nie ma łatwego sposobu na zrobienie tego. Mimo to, ITA Matrix ma bardzo potężne narzędzia wyszukiwania taryf, które zmniejszą, ale nie wyeliminują, twoją pracę nóg.

W szczególności, jak zauważono w zakładce Faring w pomocy dla tak zwanych kodów rozszerzeń , masz opcje języka routingu do określania kabiny:

SYNTAX         EXAMPLE   MEANING
+CABIN code1 code2 ... +CABIN 1  Require booking in the specified cabin classes.
-CABIN code1 code2 ... -CABIN 3  Prohibit booking in the specified cabin classes.

Na przykład mogę skonfigurować wyszukiwanie z GVA do SYD za pośrednictwem DXB i określić ekonomię dla pierwszego etapu i premię dla drugiego etapu jako takie:

Formularz Matryca ITA dla mieszanego wyszukiwania trasy

I mam mnóstwo wyników:

Wyniki wyszukiwania trasy mieszanej ITA Matrix

Teraz, jak komentujących przewidział, to trasa jest rzeczywiście bardziej kosztowne niż po prostu rezerwacji w klasie biznes całą drogę. All-Emirates, cała taryfa I GVA-DXB-SYD ma tylko 3808 CHF, jest znacznie krótsza (szczególnie dzięki unikaniu bardzo nieużywanego połączenia w ICN) i byłaby w linii lotniczej, którą wielu ludzi wolałoby do innych.

Zasadniczym minusem, jak wiadomo, jest konieczność ponownego uruchomienia wyszukiwania dla każdego możliwego lotniska transferowego , którego jest co najmniej tuzin opcji, chociaż wybór połączenia jest zgodny z preferowanymi liniami lotniczymi; nie musisz sprawdzać VIE, jeśli na przykład nie zależy Ci na Austrii. A potem, kiedy w końcu zdecydujesz się na rozsądny plan podróży, nie możesz zarezerwować go bezpośrednio. Agent linii lotniczych może nie chcieć lub nie może znaleźć lotów partnerskich, w takim przypadku potrzebujesz biura podróży.

Jeśli jednak naprawdę lubisz polowanie, nie pozwól mi cię powstrzymać. Możesz wyszukiwać nie tylko według kabiny, ale według klasy taryfy, a nawet według kodów bazowych poszczególnych taryf. Wszystkie te kody są wyjaśnione w zakładce „Faring” w pomocy.

SYNTAX         EXAMPLE   MEANING
F BC=code        F bc=y   Use fares with the specified prime booking code. Note: the actual booking class used may be different due to being overridden by the carrier's booking code exception table.
F BC=code|BC=code|...  F bc=y|bc=b Specify that fares use one of several prime booking codes (e.g. book in either Y or B class). See the note on the above item.

Właściwie nie mówiłem teraz o kodach rozszerzeń i od razu je wypróbuję. Lubię polowanie, więc to mi bardzo pomoże.
Daan van Hoek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.