Obywatel USA posiadający nakazy w USA i chce wjechać z zagranicznym paszportem


18

Mam w Teksasie nakazy dotyczące biletu drogowego i akcesoriów związanych z narkotykami, ale wyjechałem ze Stanów Zjednoczonych do Japonii i mam podwójne obywatelstwo. Mój paszport amerykański ma moje amerykańskie imię i nazwisko mojego ojca. Niedawno zrobiłem japoński paszport z panieńskim nazwiskiem mojej matki. Ale moje pytanie brzmi: czy te dwie osoby są ze sobą powiązane i czy gdybym miał ponownie wjechać do USA, czy mnie zatrzymają i aresztują?


2
Jak masz paszport na dwa nazwiska? Czy w międzyczasie zmieniłeś nazwisko?
Azor Ahai

31
@AzorAhai: Idea, że ​​dana osoba ma w danym momencie jedną nazwę prawną, jest bardzo uproszczona, szczególnie w przypadku wielu jurysdykcji.
R ..

3
@R i właśnie dlatego należy rozszerzyć sytuację
Azor Ahai

22
@ user76290 Należy pamiętać, że chociaż USA uznają podwójne obywatelstwo, Japonia nie. Japońskie prawo (国籍法) wymaga zrzeczenia się obywatelstwa obcego, w przeciwnym razie twoje obywatelstwo japońskie stanie się nieważne. Jeśli jesteś małoletni, nie jesteś objęty tym wymogiem do ukończenia 22. roku życia. Jeśli nowo nabyłeś obywatelstwo japońskie, masz 2 lata na zrzeczenie się obywatelstwa innego niż japońskie.
Dono,

3
@PatriciaShanahan: Nie sądzę, że wyobrażenie sobie przestępstw, których nie opublikowano by tutaj publicznie, wymaga dużo kreatywności ...
Mehrdad

Odpowiedzi:


49

Zatrudnij prawnika z Teksasu i zapytaj o opinię. Możesz być w stanie poradzić sobie z przestępstwami zaocznie lub doprowadzić do odwołania nakazów z umową o pojawieniu się w określonym dniu.

Niezależnie od tego, czy możesz, czy nie, prawnik w Teksasie jest jedyną osobą, która może udzielić kompetentnej porady.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez

3
Dobrze. W przypadku znacznie niższego kosztu biletu lotniczego / podróży PO może rozwiązać problem. Po prostu podnieś telefon i zadzwoń do jednej z milionów praktyk prawnych w Teksasie, które naprawiają tego rodzaju rzeczy.
Fattie,

38

czy te dwie osoby są ze sobą połączone i czy gdybym miał ponownie wjechać do USA, czy zostanę zatrzymany i aresztowany?

Prawdopodobnie nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno. CBP eksperymentuje z technologią rozpoznawania twarzy; mogą pasować do zdjęć paszportowych. Mogą mieć umowę o udostępnianiu danych z Japonią, która pozwoli im na dopasowanie paszportów przy użyciu innych danych biograficznych.

Najbardziej prawdopodobnym sposobem połączenia ich z nakazem jest to, że kiedy złożysz wniosek o wjazd do USA na VWP, będziesz musiał podać swoje odciski palców. Podejrzewam bardzo mocno, że sprawdzają te odbitki pod kątem NCIC.

Chociaż nie zostaniesz ukarany za naruszenie 8 USC 1185 (b) , ponieważ nie ma kary, możesz zostać ukarany za naruszenie 18 USC 1001, jeśli położysz się na swoim wniosku ESTA, nie ujawniając swojego obywatelstwa amerykańskiego. Oczywiście, jeśli je ujawnisz, zwiększysz szansę na połączenie się z paszportem USA, nie mówiąc już o możliwości odmowy wydania ESTA.

To oczywiście zakłada, że ​​Twój nakaz został wpisany do bazy danych NCIC. Jeśli tak nie było, możesz bez problemu wejść do paszportu USA, tak jak nie miałbyś kłopotów, gdybyś został zatrzymany przez policję w innym stanie.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez

1
W dzisiejszych czasach wymiany danych antyterrorystycznych między agencjami wywiadowczymi spodziewałbym się, że takie dokładne połączenie paszportów dla jednej osoby już istnieje.
Thorbjørn Ravn Andersen

27

Możesz sobie z tym poradzić, ale będziesz mieć więcej kłopotów prawnych. Wszyscy obywatele USA muszą wprowadzić dowód tożsamości z USA. Nie komplikuj jeszcze bardziej swojego życia.

Wjazd obywatela USA na paszport innego kraju jest nielegalny, nawet jeśli jest on obywatelem tego kraju.

Wczoraj rozmawiałem z prawnikiem, ale nadal wpisuję mój paszport amerykański.


17
Zatrudnij prawnika i załatw sprawę. Podczas gdy proces sądowy się kończy, prawdopodobnie można cofnąć nakazy. Złapanie za pomocą aktywnego nakazu jest znacznie gorsze niż prawidłowe zaangażowanie systemu prawnego.
Johns-305,

6
@HankyPanky nie ma kary za nielegalne wjazd obywatela USA . Bez względu na problemy prawne, jakie może mieć użytkownik76290, naruszenie 8 USC 1185 (b) będzie jednym z najmniejszych.
phoog

15
@ phoog, jeśli dowiedzą się, że próbujesz uniknąć nakazu aresztowania przy użyciu innej narodowości, może to dodatkowo zwiększyć ich istniejące problemy prawne, nawet jeśli nie zostanie nałożona kara za sam czyn. Oczywiście nie znam technicznych szczegółów prawnych, ale próba uniknięcia aresztowania poprzez ukrycie Twojej tożsamości może być kolejnym prawdziwym przestępstwem
Hanky ​​Panky

10
@HankyPanky że jest prawidłowa. Za okłamywanie oficerów federalnych grozi kara, która może być dość surowa . Szczerze wątpię, aby ktokolwiek leżący na formularzu ESTA byłby ścigany z tego powodu, jeśli powód jest łagodny, taki jak zagubiony lub wygasły paszport i pilna potrzeba podróży do USA, ale szansa na ściganie byłaby o rząd wielkości większa dla ktoś, kto chce uniknąć nakazu lub zrobić coś innego nielegalnie.
phoog

10
Jestem prawie pewien, że OP wie o nakazie i celowo korzysta z alternatywnego paszportu, aby go uniknąć. To jawne oszustwo. Bardzo zły pomysł.
Nelson

19

Mieszkam w Teksasie i studiowałem zarówno prawo Texas, jak i federalne od prawie 20 lat, i byłem bardzo aktywny w wielu sądach - stanowych i federalnych sprawach cywilnych i karnych. Twierdzenie, że prawnik jest jedyną osobą, która może udzielić kompetentnej porady, jest śmieszne i jest rodzajem umyślnej niewiedzy, na której żerują odpowiednie sępy.

Wniesienie zarzutów w Teksasie powoduje przedawnienie, a zarzuty są wnoszone, gdy cytat o ruchu drogowym jest przetwarzany przez sąd (zazwyczaj w ciągu kilku dni od wydania cytatu). W tekście z Teksasu podpisujesz pisemną obietnicę, że pojawi się, zwykle w ciągu około 20 dni (z kilkudniową różnicą, w zależności od gminy wydającej). Jeśli nie pojawisz się zgodnie z obietnicą, zostanie wniesiona druga opłata (oprócz opłaty wynikającej z pierwotnego domniemanego naruszenia kodu transportu) za niestawienie się. W tym momencie zgłoszono 2 zarzuty, a przedawnienie jest zawieszone (nigdy nie wygasa) dla obu.

99% przypadków, w których prawnik może uzyskać odwołanie nakazów związanych z ruchem drogowym (zmiażdżenie) jedynie poprzez złożenie oświadczenia o reprezentacji w sądzie. Oskarżeni mogą jednak odzyskać nakaz na kilka sposobów. Po pierwsze, w ponad 90% przypadków sądy w Teksasie rażąco ignorują kodeks postępowania karnego, jeśli chodzi o przesłanie warrantów. Jest to nie tylko bardzo przydatne narzędzie do przywołania nakazów, ale także stanowi podstawę do oskarżenia sędziego wydającego nakaz za oficjalny ucisk (patrz Texas Penal Code 1.07 (a) (41) i 39.03 (a) (2)) (chociaż jest to faktyczne oskarżenie jest rzadko wymagane - perspektywa jest prawie zawsze wystarczająca, aby sędzia uświadomił sobie, że jeśli nie odwoła nakazu, prawdopodobnie napotka poważne problemy polityczne, które mogą zakończyć jego karierę. Ponadto, w Teksasie, sędzia lub magistrat nakazuje wszystkim funkcjonariuszom „aresztować tę osobę i postawić ją przede mną”. Tak więc nakaz zostaje spełniony i wygasa, gdy tylko pojawi się jednostka. Kilka razy wchodziłem do teksańskich sądów z oczekującymi nakazami i informowałem sędziego o tym, kim jestem i o tym, że nakaz jest teraz spełniony. Za każdym razem, gdy ustalili datę rozprawy i wymagali ode mnie wniesienia wadium, aby zapewnić mój występ na rozprawie. Oczywiście OP STILL ma początkowy problem z powrotem do USA, aby dostać się do sądu. Za każdym razem, gdy ustalili datę rozprawy i wymagali ode mnie wniesienia wadium, aby zapewnić mój występ na rozprawie. Oczywiście OP STILL ma początkowy problem z powrotem do USA, aby dostać się do sądu. Za każdym razem, gdy ustalili datę rozprawy i wymagali ode mnie wniesienia wadium, aby zapewnić mój występ na rozprawie. Oczywiście OP STILL ma początkowy problem z powrotem do USA, aby dostać się do sądu.


Wreszcie ktoś, kto zna system! Powrót do USA nie powinien stanowić problemu. Po pierwsze, jeśli udowodni obywatelstwo, muszą go wylądować. Nawet osoby niebędące obywatelami, które pojawią się, mówiąc: „Moja firma ma stawić się w sądzie, aby odpowiedzieć na zarzuty wykroczeń, jestem w kontakcie z sądem i na karcie <data>” nie powinna mieć żadnych problemów (chyba że są inne kłopoty).
Harper - Przywróć Monikę

2
Wreszcie ktoś, kto zna system! I nazwał się John Doe. I odpowiedzi w Internecie. I był członkiem przez dokładnie jeden dzień (w chwili pisania tego komentarza) .....
CGCampbell

3
Podsumowując twoją odpowiedź, sugestia, że ​​PO powinien porozmawiać z prawnikiem, jest absurdalna, a aby rozwiązać swój problem, potrzebuje prawnika. Czy dobrze to zrozumiałem?
Dok.

5
„Kilka razy wchodziłem do teksańskich sądów z oczekującymi nakazami”, i nie dlatego, że jestem prawnikiem, ale „studiowałem prawo stanowe i federalne przez prawie 20 lat”. Aka: „Jestem przestępcą zawodowym, posłuchaj mojej rady mędrca”
JohnP

1
Ta odpowiedź jest ... problematyczna z kilku powodów, ale można ją poprawić, podając dowolne źródła deklarowanych liczb i tendencji.

9

Problem polega na tym, że próbujesz żonglować zbyt wieloma piłkami.

Na początek miałeś znaczenie ruchu w Teksasie. Nie rozwiązałeś tego, tworząc więcej piłek. Teraz próbujesz ponownie wejść do tego kraju bez aresztowania lub ujawnienia swoich nakazów - tworząc jeszcze więcej piłek do żonglowania. Kiedy nieuchronnie nieumyślnie okłamujesz urzędników imigracyjnych, aby utrzymać wszystkie kulki w ruchu - Jak myślisz, ile jeszcze piłek możesz żonglować? To staje się coraz bardziej skomplikowane.

Jesteś tylko człowiekiem. Państwo będzie bałagan, a tym bardziej plączą go, tym bardziej będzie ona pochodzić upaść w dół w taki sposób, masz absolutnie żadnej kontroli nad .

Całkiem dziwne, biorąc pod uwagę, że próbujesz zachować kontrolę. Ta strategia to ślepy zaułek.

Lubię kontrolę. W twoich butach chwyciłbym materię drogową za longhorny i zepchnąłem ją na ziemię. Nie lubię też prawników, ale dobry (nie telewizyjny scheister) może zmienić świat. I znaleźć odpowiedniego prawnika dzwoniąc najwyższej klasy prawników nieco poza pola i rozmowa idzie tak: „Potrzebuję pomocy z _______ przypadku .... Och, nie rób tych, którzy chcieliby zatrudnić do tego.? „ Będziesz ciągle otrzymywać tę samą nazwę.

Sytuacja pogorszyła się, uciekając, i będzie cię to kosztować więcej, ale zapłać cenę i ruszaj z życiem.

Będziesz wtedy mógł wjechać do USA. Zasadniczo władze raczej raczej nie aresztują cię, jeśli powiesz wprost, że umieściłeś się w sądzie, aby odpowiedzieć na zarzut wykroczenia i idziesz tam w tym celu.


Kaszel, kaszel, nie sądzę, że sprawa Teksasu to „ruch”, czytając konto PO. Myślę, że to poważniejsze, na przykład posiadanie.
smci

3

Zobacz odpowiedź Hanky'ego Panky'ego.

Ale weź również pod uwagę, że jeśli wjeżdżasz do USA jako obywatel Japonii, wydaje się, że bierzesz pod uwagę, że taki wpis będzie na wizie turystycznej i musisz opuścić USA w ciągu 6 miesięcy lub zostać na zawsze zarejestrowany jako nielegalny Imigranci, z niewielkimi prawami i podlegający zatrzymaniu i deportacji z powrotem do Japonii w dowolnym momencie.

Możesz się założyć, że podczas przesłuchania w sprawie zatrzymania / deportacji Twoja mała gra zostanie odkryta.

O ile oczywiście nie zamierzasz zrezygnować z obywatelstwa amerykańskiego i nigdy nie powrócić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.