Pytania otagowane jako bzip2

W przypadku pytań dotyczących plików skompresowanych za pomocą bzip2 użyj bzip2.

6
Jak zdekompresować plik .bz2
Mam plik jako: filename.bz2Potrzebuję rozpakować. Próbowałem polecenia:, tar xvjf filename.tar.bz2ale nie działało, ponieważ plik nie jest tarplikiem. Jak rozpakować ten plik?
377 linux  compression  bzip2 

6
Jak zabezpieczyć hasłem pliki gzip w wierszu poleceń?
Chcę utworzyć niektóre pliki tar.gz (i ewentualnie tar.bz2) za pomocą komendy tar w systemie Ubuntu 10.04. Chcę zabezpieczyć hasłem plik. Jakie jest polecenie, aby to zrobić (mam Googled, ale nie znalazłem nic, co pokazuje, jak tworzyć i wyodrębniać skompresowane pliki za pomocą hasła). Czy ktoś wie jak to zrobić?
130 ubuntu  security  tar  gzip  bzip2 

6
Plusy i minusy bzip vs gzip?
Znam gzip od lat, ostatnio widziałem, jak bzip jest używany w pracy. Czy są one zasadniczo równoważne, czy też są znaczące zalety i wady jednego z nich w stosunku do drugiego?
122 compression  gzip  bzip2 
1
tar / bz2 kompresuje plik usuwając nieskompresowany oryginał
Czy jest jakiś sposób, aby zmienić katalog o nazwie dir1 w dir1.tar.bz2 bez zachowania oryginału? Muszę zaoszczędzić miejsce i chcę skompresować niektóre duże pliki, ale nie mam wystarczająco dużo miejsca, aby zachować skompresowaną kopię i oryginał. Czy istnieje sposób na bezpośrednie przekształcenie istniejącego pliku w archiwum?

2
Powłoka Linux: przepakuj archiwum BZ2 do XZ
Jak mogę ponownie spakować archiwum .bz2 do formatu .xz, jeśli chcę zapisać znacznik danych pliku i jego ustawienia chmod-chown? Mogę używać dowolnych standardowych narzędzi oraz xz, lzma, p7zip
4 bash  bzip2 

4
Ma jakieś zalety w stosunku do bz2? [duplikować]
Możliwy duplikat: Jak mogę ocenić najlepszy wybór formatu archiwum do kompresji plików? Właśnie pobrałem phpBB3 i zobaczyłem, że oferują bz2 (1,51 MB) i pobieranie zip (2,35 MB). To jest powód, dla którego chcę wiedzieć, czy Format pliku ZIP ma przewagę nad bzip2 . Zgodnie z artykułem Wikipedii pliki zip można …
3 zip  bzip2 

0
Niepowodzenie bz2 do Microsd
Próbuję zdekompresować plik tar.bz2 na kartę microSD sformatowaną w ext3 i po skopiowaniu niektórych plików na kartę widzę poniższe błędy i tar nie powiedzie się z błędami tar: ./usr/lib/gcc/gcc/arm-poky-linux-gnueabi/4.8.2/cc1: Wrote only 8704 of 10240 bytes 2 tar: ./usr/lib/gcc/gcc/arm-poky-linux-gnueabi/4.8.2/cc1: Cannot utime: Read-only file system 3 tar: ./usr/lib/gcc/gcc/arm-poky-linux-gnueabi/4.8.2/cc1: Cannot change ownership to …
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.