Aktualizacja systemu Windows przy użyciu svchost.exe?


4

Ostatnio doświadczam wielu komputerów w naszej sieci, które są zablokowane przez svchost.exe. Z tym procesem wiąże się prawie 50–100% wykorzystanie procesora i nie wydaje mi się, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem. Najnowsze aktualizacje są stosowane, ale nadal działa svchost.exe i przez większość czasu, kilka instancji, które przełączają się między „łamaniem” mocy obliczeniowej. Czy ktoś wie, jak pozbyć się tego procesu, biorąc tyle mocy obliczeniowej razem?


1
Po pierwsze, zacznij od identyfikacji zaangażowanych usług. Możesz to zrobić za pomocą Monitora zasobów.
Harry Johnston

Monitor zasobów?
Cpt. Jack

Która wersja systemu Windows?
Harry Johnston

6
Dostać ProcessExplorer , uruchom go, kliknij dwukrotnie instancję svchost przy wysokim obciążeniu procesora kliknij Usługi kartę, zanotuj usługi hostowane przez tę instancję, otwórz services.msc, następnie dla każdej z wymienionych usług zatrzymaj ją i sprawdź, czy zużycie procesora spada. Po zidentyfikowaniu usługi wiążącej procesor znacznie łatwiej będzie ustalić, na czym polega problem.
Synetech

1
@Nick: według mojej najlepszej wiedzy te problemy zostały rozwiązane wiele lat temu. W każdym razie pierwsza strona wyników wyszukiwania wygląda na przestarzałą.
Harry Johnston

Odpowiedzi:


0

Krok 1: Dowiedz się, jakie usługi svchost kontroluje. Otwórz Menedżera zadań, kliknij prawym przyciskiem myszy svchost, który wysysa dużo zasobów, i kliknij „Przejdź do usługi”. To pokaże usługi, które zajmują twoje zasoby.

Krok 2: Wyłącz niechciane usługi lub odinstaluj je, jeśli ich nie potrzebujesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.