Korzystanie z Paint lub Gimp GDZIE JEST NIEWYBRANY?


27

Dlaczego zarówno w przypadku malowania, jak i rysowania, widzę te wszystkie rysunki, wybieranie opcji i brak wyraźnego odznaczenia?

Czy istnieje sposób na odznaczenie którejkolwiek z metod rysowania lub wybierania, to mogę przejść i ponownie wybrać to, co zrobiłem wcześniej, bez rysowania innego koła, gdy mam zamiar je wybrać. ?


To naprawdę jest problem nr 1, który mam przy użyciu tych narzędzi. Po prostu nie widzę, jak mieć kilka elementów, takich jak koło. Wróć do tego, co wcześniej wybrałem i na przykład zmień rozmiar. Czuję, że zawsze muszę narysować nową linię, nowe koło. Nie mogę wrócić do niczego, co zrobiłem.
TestOrFail

1
Czy należy to podzielić na dwa osobne pytania? Jeden o Paint, a drugi o Gimp?
Stevoisiak,

Odpowiedzi:


24

W menu rozwijanym „Wybierz” u góry strony kliknij „Brak”. Lub Shift Ctrl A to skrót. Jest to po prostu odznaczone bez innej akcji.


możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na obszarze roboczym, aby wyświetlić te same opcje dostępne na pasku menu. Mała wskazówka
Lee Harrison

1
Brak jest wyłączony przy domyślnym wyborze.
HQtunes.epizy

Opcja „Brak” jest również dla mnie wyłączona, a Shift Ctrl A nie działa.
Leonardo Castro

2

W przypadku programu Photoshop cofnięcie wyboru można przełączać, naciskając Crtl + D w systemie Windows i CMD + D w systemie Mac. W przypadku Gimp zwykle przełączam się na narzędzie Przenieś, aby użyć go jako kursora (M) - działa on tak samo, jak wskaźnik PS. Również jeśli chcesz odznaczyć wybrany obszar, ctrl + alt + A działałoby.


1
Proszę wyjaśnić bardziej szczegółowo: W przypadku Gimp zwykle przełączam się na narzędzie Przenieś, które służy jako kursor (M). W tej chwili szukałem narzędzia Move i jak się na niego przełączyć. Gdzie jest ta opcja?
TestOrFail

Wystarczy użyć skrótu M, a wybierzesz narzędzie Przenieś. To nie jest tak naprawdę odznaczenie, ale działa jak wskaźnik w PS - tzn. Pozwala przeciągać i przenosić warstwy. Nie sądzę, aby w PS było również prawdziwe „odznaczanie”, w przypadku PS, kiedy odznaczasz, przełączasz się tylko na narzędzie wskaźnika, które zachowuje się jak normalny kursor.
Reuben L.

Narzędzia → Narzędzia transformacji → Przenieś
kazi Tanvir Ahsan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.