Jaka jest różnica między wydaniem kodu na licencji BSD a wydaniem go jako domeny publicznej?


9

Możesz używać kodu licencjonowanego BSD do wszystkiego , nawet komercyjnego oprogramowania o zamkniętym źródle.

Czym to się różni od zwykłego wydania go jako domeny publicznej?

Odpowiedzi:


11

Licencje BSD wyraźnie wykluczają jakąkolwiek gwarancję, co nie ma miejsca w domenie publicznej. Tylko z tego powodu zaleca się korzystanie z licencji BSD zamiast wydawania czegoś jako domeny publicznej.

Ponadto niektóre jurysdykcje nie uznają koncepcji udostępnienia pracy w domenie publicznej, tj. Zrzeczenia się praw autorskich!


2
Innymi słowy, pomaga ograniczyć zmianę sporów sądowych.
M. Dudley

Ale możesz wydać na licencji CC-0, która również zrzeka się wszelkich gwarancji i ma zastrzeganie prawa do pracy w wielu jurysdykcjach, które mogą nie mieć pojęcia domeny publicznej.
Mitar


5

Domena publiczna jest zależna od regionu. Od tutaj :

Nie ma czegoś takiego jak „umieszczenie dzieła w domenie publicznej”, wy skupieni na Ameryce, nastawieni na Rzeczpospolitą ludzie. Domena publiczna różni się w zależności od jurysdykcji, a w niektórych miejscach można dyskutować, czy ktoś, kto nie był martwy przez ostatnie siedemdziesiąt lat, jest uprawniony do umieszczenia własnej pracy w domenie publicznej.


Ta odpowiedź przedstawia cytat niemal jak autorytatywną odpowiedź, ale jest to tylko opinia jednej osoby. Chociaż może to być uzasadniona opinia, sposób, w jaki jest zawarty w tej odpowiedzi, wydaje się nadawać cytatowi większą wagę, niż na to zasługuje.
Bryan Oakley

@BryanOakley - w porządku, ale autorytatywny w tym kontekście oznaczałby link do tekstu aktualnych praw autorskich związanych z „domeną publiczną” z całego świata.
Scott Whitlock

Ale możesz wydać na licencji CC-0, która ma aprowizację do pracy w wielu jurysdykcjach, które mogą nie mieć pojęcia domeny publicznej.
Mitar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.