Co jest najbardziej skandalicznym marnotrawstwem pieniędzy, jakie widziałeś i co z tym zrobiłeś? [Zamknięte]


53

Często jako programiści widzimy, jak duże organizacje marnują ogromne sumy pieniędzy na rozdęte i nieefektywne rozwiązania problemów. Bardzo mnie to boli, ponieważ lubię organizacje, które korzystają z najlepszych rozwiązań rasowych. Jednak moje umiejętności programistyczne są ograniczone, jeśli chodzi o wpływanie na kluczowych decydentów i często moje spojrzenie na tę sprawę jest ograniczone do mojego małego technicznego świata.

Więc moje pytanie brzmi: Po napotkaniu rażącego marnotrawstwa pieniędzy na oprogramowanie i / lub sprzęt, który naprawdę dostał twoją kozę, co zrobiłeś z tym, aby to naprawić lub czy byłeś skazany na ugryzienie kuli i mruczenie na zawsze pod nosem? Chciałbym poznać twoje ogólne doświadczenia, a zwłaszcza to, czego nauczyłeś się, jak radzić sobie z tego rodzaju problemami w przyszłości . Nie wymieniajmy nazw, doświadczenie w rozwiązywaniu problemu jest ważniejsze niż faktyczny produkt.


9
Daj +1 zarówno za dobre pytanie, jak i za użycie słowa rażącego.
Jon Hopkins,

Dzięki Jon, robię co w mojej mocy. Zredagowałem pytanie, aby podkreślić, co ludzie zrobili, aby zmarnować pieniądze. Chciałbym dowiedzieć się więcej o podejściach ludzi, gdy napotkali wspomniany problem.
Gary Rowe,

Chciałbym tylko podziękować wszystkim za poświęcenie czasu na odpowiedź na to pytanie. Twoje wysiłki są mile widziane!
Gary Rowe,


a) Opracował wewnętrzne narzędzie, które powinno być kupione. B) Kupiłem okropną bibliotekę, ponieważ była tania. Oba wydarzyły się w przeszłości, obie decyzje są polityczne. Moim 2 wyborem jest ssanie go lub przejście dalej.
Job

Odpowiedzi:


20

Płacenie za duże, nieporęczne, komercyjne produkty komercyjne w zakresie:

 • Serwery aplikacji;
 • Narzędzia do testowania;
 • Środowiska programistyczne.

gdy alternatywy typu open source lub lekkie są oczywiście lepsze.

Moje kroki to zazwyczaj:

 1. ustanowić alternatywę jako odniesienie - np. „Będę eksperymentować z serwerem aplikacji X zamiast z serwerem aplikacji Y. Miałem z tym dobre doświadczenie, ponieważ (...).”;
 2. sprzedaj tę propozycję moim kolegom - „Rozwijam się teraz szybciej, ponieważ serwer X uruchamia się znacznie szybciej i nie marnuję cały ten czas”;
 3. sprzedaj to bezpośredniemu kierownikowi - „Nasz zespół rozwija się teraz szybciej, ponieważ używamy serwera X. Wszystko zaczęło się od małego eksperymentu, ale wszystkim się to podoba”.

Pytanie, aby nie uwzględniać nazw produktów. Czy mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób zrobiłeś zamiast tego rozwiązać napotkane problemy?
Thomas Langston,

Zgoda. Większość z nas zna sprawców, którzy tam są, bardziej chodzi o to, co można zrobić, aby ograniczyć ich obrażenia.
Gary Rowe,

@Thomas, @Gary: dobre punkty i przepraszam za błędne odczytanie. Przeformułowałem, mam nadzieję, że teraz jest to bardziej przydatne.
Robert Munteanu,

+1 za odpowiedź zarówno na krytykę, jak i sposób na rozwiązanie problemu. Dobra rada, którą inni mogą zabrać i wykorzystać.
Gary Rowe,

Zaakceptowana jako odpowiedź, mimo że inni mieli więcej głosów, ponieważ była ona ściśle ukierunkowana na cel pytania, którym było udzielenie innym porad, jak unikać marnotrawstwa.
Gary Rowe,

49

Widziałem zbyt wiele przykładów, aby wymienić ulubionego, ale zauważyłem kilka ogólnych trendów w mojej głównej dziedzinie, rozwoju stron internetowych:

 1. Witryny próżności . Są to strony internetowe, które nie służą żadnemu pożytecznemu celowi nikomu spoza małej organizacji, która je zleca, i są zbudowane wokół obsesyjnego przymusu z logo, własnymi zdjęciami i pobłażliwym gofrem. Najgorsze jest to, że są one zazwyczaj finansowane i zlecane przez sektor publiczny przez osoby, które nie mają pojęcia o sieci. (Na przykład kiedyś miał zaufanie szpitala NHS, który chciał opracować mini-wersję Facebooka dla własnego intranetu dla pracowników).

 2. Zapłacono za najlepsze . Sposób myślenia, zgodnie z którym opłacone oprogramowanie musi z natury być lepsze niż oprogramowanie typu open source. W końcu jest opłacone, prawda? Widziałem tak wielu klientów, którzy nalegają na dokonywanie głupich wyborów po prostu dlatego, że pracują w kulturze, która automatycznie dyskontuje wszelkie otwarte oprogramowanie ze względu na zasady.

 3. Projekt komitetu. W tym miejscu ogromna grupa ludzi przeżywa „burzę mózgów”, a następnie stara się włączyć do projektu każdą ideę crack-potu, co nieuchronnie prowadzi do przemyślanego bałaganu, który idzie na kompromis we wszystkim na korzyść próby zadowolenia wszystkich ( i przez wszystkich mają na myśli komitet podejmujący decyzje, a nie osoby, które muszą korzystać z aplikacji).

 4. Konsultanci. W tym miejscu płacisz środkowemu człowiekowi (który nie zna ani praktyk biznesowych, ani tworzenia oprogramowania), aby stanąć na drodze i pozbyć się pieniędzy, przeciągając proces programowania z mylącym bełkotem techno i mówieniem biznesowym.


5
+1 dla stron Vanity. Wchodząc do kancelarii jako menedżer ds. Rozwoju, moim największym osiągnięciem było w rzeczywistości wycenienie rozwoju tych z góry, które zabiły ich kamiennych trupów (co dziwne, nikt nie był skłonny podpisać 100 tys. Funtów).
Jon Hopkins,

7
Re: (3) „Wielbłąd jest koniem zaprojektowanym przez komitet”
JBRWilkinson

2
„Wafel samo pobłażający”. Piękny.
Michael H.,

3
Jedno: „Zapłacony za najlepszy” jest mylące. Ludzie unikają otwartego oprogramowania, ponieważ nie ma wsparcia, ale co najważniejsze, Nikt nie może obwiniać, gdy coś pójdzie nie tak.
Stu,

2
@Stu Wiele oprogramowania typu open source ma dobre wsparcie przez społeczność lub wersję premium, w której płacisz za pakiet wsparcia. Dobrym przykładem jest umbraco.org/products . W rzeczywistości często uważałem, że oprogramowanie typu open source jest bardziej reaktywne w stosunku do żądań zmiany niż płatne oprogramowanie biurokratycznych dużych korporacji, które mają roczną fazę wydania itd. A jeśli najgorsze dojdzie do najgorszego, zawsze możesz spróbować to naprawić lub zmień to sam - tej opcji nie ma w przypadku płatnego oprogramowania.
Dan Diplo,

28

Nie widzę, żeby ktoś jeszcze o tym wspominał.

Buduj własne rozwiązanie, kiedy możesz je kupić.

Odmiany tego wzoru:

 • nawet nie biorąc pod uwagę kompromisu kupno-budowanie
 • znaczny zakres pełzania rozwiązania wewnętrznego
 • ograniczony zakres, ale także ograniczona użyteczność rozwiązania wewnętrznego

5
Nieco inna wersja: nie możemy używać bibliotek, ponieważ wszystkie zawierają błędy.
Stu,

@Stu +1, ponieważ najgorsze błędy znajdują się w bibliotekach open source, których nie możemy, er, naprawić ...
Gary Rowe,

+1, ponieważ niedrogie, dobrze wspierane gotowe rozwiązanie może być znacznie lepsze niż zmuszenie zespołu programistów do ponownego opracowania koła.
Gary Rowe,

@Gary: cóż ... poświęć więcej czasu na naprawę.
rwong

Pamiętaj, że jest też odwrotnie ... szczególnie w przypadku dużych organizacji. Wiele razy bardziej sensowne byłoby budowanie od zera niż kupowanie ogólnej aplikacji, która musi zostać gruntownie zmodyfikowana przez drogich konsultantów. Przykładem może być Seibel, który jest świetny dla organizacji, które będą go używać OOB, ale nie tak świetny, gdy zaczniesz próbować zintegrować go ze starszymi aplikacjami.
Michael Rutherfurd

28

Moje dwie ulubione:

 1. Zatrudnianie konsultantów (freelancerzy) tylko po to, aby zwiększyć moce produkcyjne , a zamiast tego powinni inwestować we własnych pracowników , zatrudniając konsultantów, którzy przynoszą nową wiedzę i szkolą swoich obecnych pracowników.

 2. Zatrudnianie kierowników projektów, którzy zarządzają innymi kierownikami projektów, którzy zarządzają innymi kierownikami projektów, którzy w końcu (myślą) zarządzają zespołem programistów. Powinni natomiast pozwolić zespołowi na samodzielne zarządzanie i skupienie się na biznesie. Widziałem projekty oprogramowania, w których mieli więcej menedżerów projektów niż programistów. Wyobraź sobie spotkania.


16
Czasami firmy potrzebują tymczasowo dodatkowych mocy produkcyjnych, aby przezwyciężyć krótkoterminowe zapotrzebowanie bez konieczności przenoszenia umiejętności. Jest to kluczowa funkcja freelancera. Jeśli będzie to trwało dłużej niż kilka miesięcy bez transferu umiejętności, Twój punkt na pewno się utrzyma.
Gary Rowe,

6
W ciągu 10 lat doradztwa nigdy nie widziałem, żeby działał poprawnie. Mityczny Miesiąc Człowieka.

O tak, TMMM często się utrzymuje (sam tam byłem), ale widziałem, jak zarządzano nim właściwie, gdy kontrahenci z powodzeniem dostarczyli dobrze zdefiniowany komponent, a następnie odeszli. Ale teraz trochę odpływa od tematu. Słuszne uwagi.
Gary Rowe,

4
@Gary Rowe, prawo mówi: „Przypisanie większej liczby programistów do projektu realizowanego z opóźnieniem spowoduje, że stanie się to jeszcze później”. Ale zatrudnienie konsultantów do rozpoczęcia nowego projektu, ponieważ nie można znaleźć stałego personelu, jest w 100% ważne. Chciałem to wyjaśnić. Więc moje oświadczenie dotyczy „po prostu dodaj więcej zdolności” do istniejącego zespołu (stałego personelu).

3
Mój obecny projekt to ja jako tylko deweloper i 2 kierowników projektów. Tak, spotkania są dalekie od najlepszych, w jakich kiedykolwiek byłem.
Matt Lacey

27

Ograniczanie długoterminowych podwyżek i bonusów

Myślę, że nauczono w Business 101, aby nie dawać pracownikom podwyżek. Drugi przypadek to ograniczenie pensji gwiazdorów, ponieważ muszą mieścić się w pewnym przedziale wynagrodzeń.

W końcu pracownicy zdadzą sobie sprawę, że ich skala płac nie jest zgodna z ich branżą (lub produkcją). Ludzie, którzy mają CV i umiejętności, w końcu odejdą i zabiorą ze sobą całą swoją wiedzę oraz prawdopodobnie kilku znajomych. Pozostali ludzie (którzy są najsłabszymi wykonawcami) będą musieli odebrać luz, a następnie poświęcić więcej czasu na zatrudnienie nowej osoby (według stawki rynkowej). Tak więc firma właśnie wymieniła gwiazdowego pracownika na pierwszy poziom JR i po prostu straciła wszystkie „oszczędności” związane z utrzymaniem niskich wynagrodzeń.

W tym czasie zespół programistów będzie walczył o utrzymanie się na równi i prawdopodobnie będzie coraz gorzej, dopóki nie zostanie zrobione coś drastycznego.


5
+1 za wskazanie, że talent powinien zostać nagrodzony. Właściciele firm zarabiają dużo pieniędzy, kiedy się sprzedają, ale często to dzięki talentowi warto kupować firmę. Właściciele - dobrze wynagradzaj swój talent. Wszyscy wygrywają.
Gary Rowe,

2
Niewłaściwe płacenie za umiejętności = umiejętności wychodzą za drzwi. W każdym razie robią to każdego wieczoru, tylko jednego dnia po raz ostatni. A menedżerowie zastanawiają się, dlaczego.
szybko_niedz.

2
Byłem w firmie, która obniżyła koszty budowy zespołu o 40 USD / głowę, aby zaoszczędzić na wyniku. Wyszedłem wkrótce potem. To chyba najbardziej kosztowny 40 USD, jaki firma kiedykolwiek zaoszczędziła, bo jestem pewien, że nie byłem jedyny.
cmcginty,

1
Niestety zbyt wiele osób uważa, że ​​zapłacenie grosza jest wystarczające. Jeśli wiedzą, że robisz X, zaoferują X + 1 zamiast Y, gdzie Y jest średnią, a potem zastanowisz się, dlaczego zostawiasz tam mniej niż rok.
Wayne Molina,

17

Ta odpowiedź jest nieco inna niż większość: nie wypalania pracownika wystarczająco szybko, albo podano inaczej, będąc zbyt tolerancyjna pracownika błędom nawyków . To były rzeczy, które obserwowałem i nie mogłem wiele zrobić jako konsultant.

 • Twórca, który źle podjął decyzje projektowe projektu, które doprowadziły do ​​jego ostatecznego przepisania (był to kompletny bałagan).

 • Twórca, który wysłał wrażliwe, niezaszyfrowane dane do Google Chart, ponieważ uważał, że fajnie byłoby wyświetlić wykres kołowy (czy wykres kołowy był wymagany? Nie!).

 • Twórca, który w przeszłości konsultował się z firmą i bezpośrednio przyjął jej stanowisko. Zrobił coś na temat twarzy i zmienił się w prima donnę, która szukała stanowiska Leadera Technicznego i posunęła się nawet do rozmowy z kierownikiem Leadera, twierdząc, że sądzą, że dobrze będzie, gdyby przejął stanowisko Leadera. Mów o śmiałości! Wielu deweloperów już nie lubi faceta, a on spalił wiele mostów w ciągu pierwszych 2 tygodni pracy. Podsumowując, jest bardzo zielonym deweloperem, który ukończył szkołę zaledwie 2 lata temu, ale uważa, że ​​jest niesamowity.

Kilka błędów jest zrozumiałych, ale kiedy wielu deweloperów zgadza się co do czyjejś postawy lub poziomu umiejętności, firmy powinny raczej się ich pozbyć wcześniej niż później.


+1 za cały pomysł, że nie
zwolnimy

1
To prawie tak, jakbyś miał na myśli kogoś tam, tam ... :)
Dan Diplo

rweowr! taki koci!
Chris McCall

16

Kilka razy byłem świadkiem, jak zarząd przyprowadzał konsultantów wyłącznie w celu wydawania pieniędzy . Przez większość czasu działo się to pod koniec roku, kiedy gorączkowo starali się wydać pieniądze. Zazwyczaj ci konsultanci otrzymywali setki dolarów za godzinę i spędzali tygodnie na prezentacji PowerPoint, która nigdy nie byłaby wykorzystana.


8
+1 za „wzorzec zarządzania„ musisz wydać budżet, bo inaczej zostanie zabrany ”. Co można z tym zrobić?
Gary Rowe,

2
„Gorączkowo wydawać pieniądze, ponieważ mają za mało budżetu” - mój przyjaciel i kolega z klasy, który pracował na zmiany w pracowni komputerowej fizyki, powiedział mi, że muszą wydać resztę swojego budżetu, bo inaczej zostanie to obniżone w przyszłym roku . Kupili więc nowe drukarki, papier i skaner o wartości 5000 USD.
Mark C

14
@ Mark C - Widzisz, to jest sposób, aby to zrobić. Jeśli jesteś w budżecie, i absolutnie musi wydać pieniądze teraz , popisywać się na biegu do swojego zespołu. Może dostaniesz jakieś nowe krzesła lub podwójne 32-calowe monitory dla wszystkich, a może po prostu nowy potężny serwer integracyjny. Jeśli twój sprzęt nie jest objęty tym samym budżetem, zdziwiłbyś się, z czym większość firm pozwala ci uciec „ćwiczenie budowania zespołu”
Inaimathi

4
@Inaimathi +1 za dobry hack - inni zwróćcie uwagę
Gary Rowe

12

W grze jest o wiele większy problem.

Wiele firm ma jeden cel - zwiększenie zamożności akcjonariuszy. To, co produkują, jest nieistotne. To, jak je wytwarzają, nie ma znaczenia. Ilość wytwarzanych przez nich odpadów jest nieistotna. Koszt dla społeczeństwa i planety jest nieistotny.

Więc - idź do pracy lub załóż firmę, która robi coś pożytecznego dla społeczeństwa / planety.


Ale z pewnością, jeśli marnotrawstwo wpływa na wynik finansowy, akcjonariusze zaczną pozywać?
Gary Rowe,

+1 za wskazanie kosztów środowiskowych. (podniosłbym głos, gdybym mógł)
DevSolo,

Czy uważasz, że korporacje powinny być zmuszone do posiadania sumienia społecznego?
Gary Rowe,

5
„Wiele firm ma jeden cel - zwiększenie zamożności akcjonariuszy.” Zgodnie z prawem korporacyjnym dyrektorzy mogą zostać skazani na karę więzienia, jeśli zrobią coś innego.
szybko_naz

I to jest najbardziej rażące marnotrawstwo ze wszystkich; tylko obowiązek firma ma to, aby jego akcjonariusze bogatych i przykręcić każdy i każdy inny. Pieprzyć etykę, pieprzyć pracę, pieprzyć ludzi, którzy chcą pracować dla twojej firmy, pieprzyć dobrą wolę poza fasadą, która sprawia, że ​​Twoja firma wygląda jak święty, to wszystko o benjaminach za wszelką cenę.
Wayne Molina

11

Płacenie dużym firmom programistycznym nie tylko za ich produkt, ale także za „wsparcie”.

Pracowałem w agencji rządowej dla zespołu, który był głęboko w łóżku z Oracle. Przez wiele lat otrzymywali bajliony dolarów za swoje oprogramowanie. Pochodzenie ze środowiska startowego nie miało dla mnie sensu - „dlaczego nie użyć MySQL lub Postgres?” Powiedziano mi, że dzieje się tak głównie dzięki wsparciu Oracle, jeśli coś pójdzie nie tak, pomogą ci szybko znaleźć rozwiązanie.

Wsparcie było absolutnym żartem. Wystąpił problem polegający na tym, że jedna aplikacja internetowa powodowała awarię całego systemu. Wydawało się, że jest to wynik powolnego zapytania do bazy danych z kombinacją okropnie napisanego kodu (napisanego przez zespół konsultantów, co powinno być zupełnie inną odpowiedzią). Zgrupowano „grupę zadaniową” (jęk), aby wskazać problem i go naprawić. W skład grupy zadaniowej wchodził członek wsparcia Oracle. Każdego dnia w EOB odbywałoby się połączenie konferencyjne, podczas którego członkowie grupy zadaniowej informowali resztę zespołu o ustaleniach. To było wystarczająco długie połączenie, że nikt nie chciał być na czarno, zaczęło się o 5, a osoba Wyroczni pogorszyła to. Dlaczego? Cóż, powiedzenie „osoba” nie jest nawet poprawne. To było wiele osób. Wyglądało na to, że co dwa lub trzy połączenia konferencyjne przedstawiciel Oracle byłby kimś nowym, który wyjaśnił, że ich poprzednik był na innym projekcie lub wyjechał na wakacje. Nowi ludzie nigdy nie zostali poinformowani przez Oracle, więc za każdym razem, gdy pojawiał się ktoś nowy, musieliśmy tracić dziesięć minut na rozmowę konferencyjną, tłumacząc ponownie problem. Ichwkład byłby wtedy z prośbą o pliki dziennika J2EE, które nie tylko mogą odczytać małpy, ale były również bezużyteczne, ponieważ okropnie napisany kod robił takie rzeczy, jak zgłaszanie wyjątków IndexOutOfBounds, gdy programista znalazł błędy w analizie XML.


Są inne powody, aby używać Oracle. Wiadomo, że jest skalowalny i względnie bezpieczny, i istnieje już od dłuższego czasu. Robi rzeczy, których MySQL naprawdę nie chce. Nie jestem do końca zaznajomiony z PostgreSQL, ale Twoja agencja prawdopodobnie była zaangażowana w Oracle, zanim stało się wystarczająco dobre. To powiedziawszy, masz rację co do płatnego wsparcia. Niektóre z nich uważam za doskonałe, ale większość z nich to tak, jak opisałeś.
David Thornley,

Wiele technicznych powodów, aby zatrudnić Oracle. Zakładam, że nigdy nie pracowałeś w dużej firmie zajmującej się oprogramowaniem / doradztwem? Nie zawsze jest to bezpośrednia wina tych, którzy zostali przydzieleni do pomocy, są wciągani w setki różnych kierunków w oparciu o $ i priorytet. Domyślam się, że ktoś inny płacił więcej dolarów za wsparcie i zwrócił na siebie uwagę, wartości rynkowe.
Jé Queue,

2
@David Thornley, z ciekawości: co Oracle zrobi, czego MySql nie zrobi? Mam na myśli, jeśli możesz łatwo wyjaśnić przykład.
Dan Rosenstark,

MySQL nie jest prawdziwym systemem baz danych. Serwer MS SQL jest bardziej przyjazny i równie wydajny.
Job

10

Posiadanie programistów do wsparcia telefonicznego na pierwszej linii.

Zaproszenie programistów do testowania.


1
Jakie testy? Konieczny jest pewien poziom testowania programistów, ale nie jest konieczne, aby programiści przeprowadzali pełną kontrolę jakości.
Adam Lear

4
Najlepiej może to być przeformułowane jako „bez testerów”. Poza tym programiści są najgorszymi testerami. W. The. Świat.
Stu,

jest to tak powszechne, nie sądzę, że naprawdę warto o tym wspominać
cmcginty,

5
Czekaj, co? Mówisz poważnie? Jest to rażące marnotrawstwo pieniędzy, ale nie powinniśmy o tym wspominać, ponieważ jest powszechne?
Stu,

+1, ponieważ programiści powinni naprawdę obsługiwać trzecią linię (chyba że firma jest startupem, a liczba połączeń jest niska). Myślę, że programiści powinni przeprowadzać testy w ramach rozwoju (ktoś TDD?) I powinni pozostawać w ścisłym kontakcie z zespołem testującym, aby wskazać obszary, w których ich zdaniem produkt jest słaby, aby testerzy byli lepiej ukierunkowani. Nienawidzą powtarzania tak samo jak programiści.
Gary Rowe,

9

Wiem, że to stare pytanie i będę miał szczęście, jeśli 3 osoby przeczytają tę odpowiedź, ale opowiedzieć zabawną historię, więc do diabła.

Przyszedłem do projektu (systemy osadzone, oprogramowanie krytyczne dla bezpieczeństwa, bardzo duże ryzyko) i byłem przerażony tym, co znalazłem. Ludzie używający C (szczególnie wskaźników) niepoprawnie, bez analizy statycznej, bez recenzji kodu, bez testów innych niż „zintegruj to razem, uruchom, pobij, zobacz, co się psuje”.

Mój pierwszy tydzień napisałem tam bardzo długi e-mail (jako konsultant). Było to trudne, ponieważ zasadniczo mówiłem, że było źle zarządzane, programiści byli nad ich głowami, nie śledzono żadnych procesów itp. Powinien był udać się do wiceprezesa korporacyjnego, ale zamiast tego wysłałem go do kierownika ds. Rozwoju, który zatrudnił mnie. Nie był do tego całkowicie defensywny, w rzeczywistości przyznał się do wielu niedociągnięć i powiedział mi, że nie jako pierwszy ich zwróciłem (bez żartów, prawda?)

Aby odpowiedzieć na sedno pierwotnego pytania: zaproponowałem, że spędzę NAJBARDZIEJ 1 osobo-tydzień na skonfigurowaniu i uruchomieniu narzędzia analizy statycznej Gimpel Lint (PC-Lint / Flexelint) na ich platformie oraz na przeprowadzeniu pełnego raportu o wszystkim, co zostało znalezione . Powiedziałem im, że jestem absolutnie pewien, że w rezultacie znajdziemy kilka czających się „bomb czasowych”.

Obliczyli moją stawkę godzinową, pomnożili ją przez 40 i stwierdzili, że „było to zbyt drogie”. Krótko mówiąc, wyjechałem tam w ciągu 60 dni. Około 3 lata później dowiedziałem się o wycofaniu produktu, koszt zbliżył się do 9 cyfr (100 mln USD), nie wspominając już o szkodzie dla reputacji firmy.

Nie będę wspominał o firmie, produkcie ani branży, ale nadal utrzymuję kontakt z jednym z inżynierów, a kiedy wyjaśnił mi, co spowodowało wycofanie, wywróciłem oczami - to był problem, który miałby został złapany nawet przez podstawowe narzędzie do analizy statycznej (dostęp do tablicy poza granicami). Szczerze mówiąc, nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że problem tkwił w kodzie, kiedy tam byłem, ale jestem pewien, że gdyby wydali pieniądze na jakieś narzędzie do analizy statycznej, ten błąd nie uciekłby.

Zaoszczędzili więc 295 USD, nie kupując PC-Lint (OK, zaoszczędzili też co najwyżej tydzień płacenia mi) - ale nigdzie nie jestem wystarczająco dobry, by pobierać 100 mln USD za tydzień.

To właśnie nazywam cholernie dużą stratą pieniędzy.


Przypomina mi żart, o którym wielu z was mogło już słyszeć:

Czy słyszałeś kiedyś historię o ogromnym silniku statku, który zawiódł? Właściciele statku próbowali jednego eksperta po drugim, ale żaden z nich nie był w stanie przewidzieć, jak naprawić silnik. Potem przyprowadzili starca, który naprawiał statki, odkąd był młodszy. Nosił ze sobą dużą torbę narzędzi, a kiedy przybył, natychmiast zabrał się do pracy. Bardzo dokładnie sprawdził silnik, od góry do dołu.

Byli tam dwaj właściciele statku, obserwując tego człowieka, mając nadzieję, że będzie wiedział, co robić. Po obejrzeniu rzeczy starzec sięgnął do torby i wyciągnął mały młotek. Delikatnie postukał w coś. Silnik natychmiast ożył. Ostrożnie odłożył młot. Silnik został naprawiony! Tydzień później właściciele otrzymali rachunek od starca za 10.000 $.

"Co?!" zawołali właściciele. „Prawie nic nie zrobił!”

Napisali więc starcowi notatkę: „Proszę, wyślij nam wyszczególniony rachunek”.

Mężczyzna wysłał rachunek z napisem:

 Tapping with a hammer ........ $ 2.00

 Knowing where to tap ......... $ 9998.00

Wysiłek jest ważny, ale wiedza o tym, co robisz, robi różnicę.


8

Rozdęte zespoły programistyczne i straszna produktywność w firmach programistycznych.

Jest to konsekwencja powszechnego schematu w świecie biznesu: znaczenie menedżera mierzy się liczbą podwładnych, dlatego najważniejszą kwestią menedżera nie jest produktywność, ale wręcz przeciwnie: gorsza produktywność jest najlepszym uzasadnieniem dla zatrudnienia większej liczby osób .


2
+1 za wzmiankę, że odpady są celowo wprowadzane w wyniku własnego interesu
Gary Rowe,

2
Nigdy nie widziałem zbyt wielu programistów. Wręcz przeciwnie, zbyt wielu menedżerów, zbyt mało pracowników.
Jé Queue,

Problem budowania imperium w organizacjach nie ogranicza się do tworzenia oprogramowania ...
Richard

8

W firmie, która sprzedawała oprogramowanie ... dając sprzedawcom pełną prowizję od wszystkich sprzedawanych niestandardowych modów, więc sprzedaż czegoś, co już istniało i na którym moglibyśmy po prostu zarobić, nie była dla nich tak opłacalna jak sprzedaż jednorazowa. Było to połączone z przeniesieniem pracowników sprzedaży w połowie kraju z personelu technicznego.

Oznaczało to również, że my w Dziale Rozwoju nie mogliśmy dotrzymać terminów sprzedaży, co spowodowało, że klienci byli niezadowoleni, i mieliśmy ogromne trudności z wykonaniem jakiejkolwiek podstawowej pracy, która poprawiłaby produkt dla wszystkich. Zwiększona presja spowodowała obniżenie jakości kodu i zaszkodziło morale, szczególnie gdy usłyszeliśmy historie o biurze sprzedaży (czego nigdy nie potwierdziłem).

Wielu z nas było oburzonych Sprzedażą, ale tak naprawdę to nie była ich wina. Wychodzili i sprzedawali tyle, ile mogli, robiąc to, za co zostali nagrodzeni zgodnie z ograniczeniami, które zostały na nich nałożone. To złe zarządzanie spowodowało wszystkie te problemy.


+1 za uznanie, że sprzedaż nie jest wrogiem, mają swoje własne motywacje i muszą być zharmonizowane z motywacjami programistów (i innymi aspektami organizacji).
Gary Rowe,

2
+1. Sprzedaż na zlecenie to ogólnie bardzo zły pomysł. (Pomyśl o tym: jaka część bańki mieszkaniowej nigdy by się nie wydarzyła, gdyby nie interes własny pośredników w obrocie nieruchomościami i pośredników bankowych polegał na sprzedawaniu domów po cenach, na które nie mogą sobie pozwolić?)
Mason Wheeler

1
@David: Właśnie o to chodzi. Sprzedaż na zlecenie stwarza nieodłączny konflikt interesów, szczególnie w przypadku produktu sprzedawanego na długu, a nie za gotówkę z góry. Ludzie, którzy podejmowali tę decyzję, byli urzędnikami ds. Pożyczek, którzy korzystali z prowizji od złej sprzedaży. „Trudno jest skłonić człowieka do zrozumienia czegoś, jeśli jego pensja zależy od jego niezrozumienia”. - Upton Sinclair
Mason Wheeler

1
Tak, ale nikt na żadnym poziomie nie zrobił, ponieważ zarabiał krótkoterminowe pieniądze dla wszystkich. Gdybyśmy mieli prawo, które sprawi, że zbieranie prowizji za każdą transakcję przed jej pełną zapłatą będzie przestępstwem, cały problem zniknie niemal natychmiast. Nagle w najlepszym interesie agentów pożyczkowych i pośredników w handlu nieruchomościami byłoby udzielanie ludziom pożyczek, na które mogli sobie pozwolić, aby spłacić i spłacić szybko. Absurdy, takie jak 30-letnie kredyty hipoteczne, zniknęłyby z dnia na dzień i wszyscy byliby szczęśliwi, z wyjątkiem pasożytów, które powodują takie problemy.
Mason Wheeler,

1
@Xepoch: Myślę o efekcie; Chcę tylko wywołać inne efekty niż status quo. Finansowanie długoterminowe nie jest dobrą rzeczą. Na ogół oczekuje się, że pracownik wejdzie na rynek pracy w wieku około 20 lat, poświęci kilka lat lub odejdzie w wieku około 65 lat. Jeśli chce czegoś tak fundamentalnego jak dom, aby nazwać go własnym, powinien być związany z bankiem dwie trzecie jego produktywnego życia?!? Nie wiem, jak ktokolwiek wpadł na pomysł, że to powinna być dobra rzecz, ale nazywam to zbrodnią przeciwko ludzkości.
Mason Wheeler,

8

Są dwa, których doświadczyłem.

 1. Anulowanie projektu o dużym ROI dla firmy, który został ukończony w około 80%, a następnie przekazanie 100 grawerowanych i pozłacanych iPodów wyższemu kierownictwu.

 2. Zwolnienie kilkuset osób, a następnie następnego dnia ogłoszenie znacznych podwyżek i premii dla wyższej kadry kierowniczej.

Nie są one całkowicie związane z programowaniem, ale z pewnością zmarnowały dużo pieniędzy, a także zapewniły uderzenie w twarz wszystkim zaangażowanym.

Nie zostałem zwolniony, ale nie dostałem też podwyżki ani iPoda ...


+1 W niektóre dni mam wrażenie, że wszyscy pracujemy dla tej samej firmy. Nie moja obecna firma, pamiętajcie o tym, ale podobna była była firma z listy Fortune 500, w której pracowałem w przeszłości.
Jesse C. Slicer,

@Jesse: Czy powinniśmy wyciągać wnioski z twojego „byłego”?
David Thornley,

@Jesse - te wydarzenia pochodziły z firmy z listy Fortune 500. Tak naprawdę nie ma znaczenia, który z nich, jak powiedziałeś, wszystkie są takie same ...
Walter,

@David: tak, można wyciągnąć dość łatwe wnioski.
Jesse C. Slicer,

7

Widziałem kilka okropnych projektów outsourcingowych, którym udało się znacznie zwiększyć koszty, jednocześnie nie zwiększając ani nie zmniejszając wydajności.

W najgorszym przypadku nowy zespół outsourcingowy został powołany i wyszkolony, ale istniejący zespół on-shore pozostał na miejscu, ponieważ zespołowi outsourcingowemu nie ufano, że faktycznie wykona jakąkolwiek krytyczną pracę.

W tym momencie logiczną rzeczą byłoby oczywiście zaakceptowanie niepowodzenia i zamknięcie zespołu outsourcingowego, ale ponieważ kierownictwo nie było skłonne publicznie przyznać, że nie działało, oba zespoły pozostały na miejscu (przy znacznym wzroście kosztów bez wzrostu wydajności lub użytecznej pojemności), dopóki wszystko nie zostanie zakopane.

W innym przypadku rozwój został zlecony na zewnątrz i pierwotny zespół zwolniony. Dwa lata później zdali sobie sprawę, że nie zadziałało i nie sprowadzono całego domu ponownie, ale okazało się, że oprócz bardzo znacznych kosztów kolejnego przekazania, wpływ utraconej wiedzy, opłat rekrutacyjnych, wypowiedzenia umów itp. dalej organizacja outsourcingowa straciła znaczną część kodu źródłowego.

(Uwaga: nie mówię, że outsourcing nie może działać, tyle że zbyt wiele razy ludzie są kuszeni potencjalnymi oszczędnościami i nie biorą pod uwagę realiów swojego nowego świata, zmiany w procesach i praktykach pracy itd., Co prowadzi do poważnie spieprzone projekty)


1
+1 za zły outsourcing. Widziałem jeden zespół outsourcingowy narzucony nam przez dużego inwestora i wszystko, co zrobili, musiało zostać przepisane, inny, który po prostu nie zrobił tego, o co zostali poproszeni (gdy kontrahenci są proszeni o opracowanie skryptu kompilacji opartego na MSBuild, pakowanie MSBuild NAnt nie jest wystarczająco dobry), i jeden zespół, który wykonał świetną robotę, ale zaczął pracę nad wersją v2 i pracował dla nas tak długo, że w rzeczywistości są po prostu naprawdę drogimi pracownikami
JohnL

1
+1 za anty-wzór „nie mogę przyznać się do porażki” (bardzo szeroki wzór, który przecina zarządzanie i wkracza w politykę międzynarodową, ale nie idźmy tam ...)
Gary Rowe

3

Dług techniczny

Widziałem chroniczne „bicie martwego konia” ze starego kodu. Lub bardziej konkretnie, z punktu widzenia okopów, niezliczone godziny spędzone w trybie konserwacji, kiedy cały zespół wie, że powinniśmy być w trybie zastępczym.

To, co zrobiliśmy ... wciąż trwa. Próba wywołania pozytywnej zmiany od wewnątrz

Test wydajności

Po prostu nie rób tego. Znów nadal pracuję nad pozytywną zmianą od wewnątrz.


1
+1 za pracę nad spłatą zadłużenia technicznego: martinfowler.com/bliki/TechnicalDebt.html
Gary Rowe

W jaki sposób otrzymujesz wkład menedżerski w refaktoryzację i ogólne problemy z higieną kodu?
Gary Rowe,

Jak powiedziałem: „trwa” i nie jest łatwe. Nie jestem też pewien, czy to jest jedna rzecz. Przyjęcie zwinnych praktyk i zapewnienie przejrzystości to początek. Przykład pomaga codzienne wstawanie. CTO bierze udział w tym prawie codziennie i zwraca uwagę na „sadzenie twarzy”, które jest zgłaszane ze starszym kodem. Pomaga zidentyfikować niektóre rzeczy.
DevSolo,

Dobra robota w zachęcaniu CTO (głównego interesariusza) do bezpośredniego zainteresowania codziennym powstaniem. Niestety wątpię, by to podejście mogło się skalować.
Gary Rowe,

Jak na ironię, to ich wezwanie do uczestnictwa. Co jest dobre. Potrzebę zmiany widać w skali makro. Gdy jesteśmy na poziomie kodu, jest to trudniejsze. To nie jest idealne, ale każdy sposób na zapewnienie przejrzystości jest dobry.
DevSolo,

3

Współpracowałem z kilkoma instytucjami państwowymi i są one niesamowite w marnowaniu pieniędzy na IT. Od zakupu rozdętego oprogramowania pośredniego do rozwiązania niezwykle prostych problemów, po zapłacenie tysiącom dolarów dostawcy, aby utworzyli CSV. Bez wewnętrznych pracowników z wystarczającym doświadczeniem wydaje się, że albo dostaną flotę na poczet kosztów wstępnych, albo na utrzymanie.


+1 za rozdęte oprogramowanie pośrednie w celu rozwiązania bardzo prostych obserwacji problemów. Co mogłyby zrobić instytucje państwowe przy braku dobrych ludzi wewnętrznych?
Gary Rowe,

Problem polega na tym, że instytucje państwowe mają złe zarządzanie.
asthasr

3

W firmach niezwiązanych z oprogramowaniem (banki, ubezpieczenia) z wewnętrznym IT, pieniądze pochodzą z różnych grup biznesowych. Grupy biznesowe bezpośrednio otrzymują ofertę sprzedaży od dostawców i przekazują ją do działu IT. Płacą za oprogramowanie / sprzęt i twoją pensję, więc twoje protesty nie pójdą gdziekolwiek.

 • Płacenie za rozdęte aplikacje i oprogramowanie pośrednie, które kosztują średnio pięć cyfr i nawet nie mieszczą się w istniejącej architekturze systemu
 • Korzystanie z drogiego oprogramowania, takiego jak HP QualityCenter, BMC Remedy, HP LoadRunner itp., W którym dostępne są lepsze i tańsze opcje
 • W zespołach z wielu miast wiele kosztów podróży, czasami tylko na kilka godzin spotkania
 • Płacenie za licencję na Windows 7, która pojawia się na nowych komputerach, a następnie ponowna opłata za przejście na Windows XP, ponieważ nowe SOE (zaprojektowane w 2010 roku) to nadal XP
 • Ponad pojemność sprzętu

Czy byłeś w stanie doradzić im lepsze, tańsze rozwiązania z jakimkolwiek sukcesem? Jak udało ci się ich przekonać?
Gary Rowe,

3

Pracuję w zawodzie zajmującym się testowaniem wydajności i jestem świadkiem (dosłownie) milionów dolarów rocznie wyrzucanych przez organizacje z czterech powodów

 1. Zatrudnienie outsourcera w oparciu o samą cenę, brak umiejętności kwalifikacyjnych i regularne kontrolowanie umiejętności testerów wydajności. Zatrudnianie amatorskiego testera wydajności przypomina zatrudnienie hydraulika-amatora lub elektryka-amatora. Zajmie im to znacznie więcej czasu, wykonując podstawowe zadania, stracisz wiele kontroli i równowagi w procesie, a kiedy dowiesz się, jak to zrobić złe, że naprawianie ich (w produkcji) było strasznie drogie. Jako moderator pół tuzina forów w tej dziedzinie regularnie obserwuję osoby, które nie mają podstawowych umiejętności w zakresie testowania, komunikacji, zarządzania projektami, rozwoju, analizy systemów itp. I po prostu zostały rzucone na narzędzie. Dla osoby, która wcześniej zauważyła LoadRunner jako stratę pieniędzy, jeśli rzucisz głupca na narzędzie, jest tylko jeden wynik, którego możesz się spodziewać.

 2. Nie zbieranie wymagań dotyczących wydajności. Ma to wpływ na całą organizację, ponieważ będziesz mieć inne spojrzenie na wydajność w architekturze, inżynierii platform, inżynierii aplikacji, funkcjonalnej kontroli jakości i kontroli jakości, z których żadna z nich może nie odpowiadać interesariuszom biznesowym (a często nie). Jest to problem procesowy w wielu organizacjach, w których zespół ds. Testów wydajności jest proszony zarówno o zbieranie wymagań dotyczących wydajności, jak i testowanie ich. W celu zapewnienia prawidłowej kontroli i równowagi powinieneś zrobić jedno, a nie drugie. W odniesieniu do 1 powyżej z niedojrzałym personelem będziesz mieć ludzi, którzy nie mogą nawet rozpoznać odpowiedniego wymagania wydajności, nie mają punktu pomiarowego do sprawdzenia z profilem obciążenia, a jednak nadal budują „skrypty do uruchomienia”. Jest to marnotrawstwo czasu i wysiłku, które w niewielkim stopniu poprawia jakość. Wydajność wymaga wspólnej perspektywy w całej organizacji i nie jest czymś, co można rozwiązać na końcu, jeśli nie zostało zaprojektowane na początku.

 3. Zarządzanie środowiskiem testu wydajności. Nie mogę powiedzieć, ile organizacji opóźnia się w testowaniu środowisk, które nie są gotowe do uruchomienia w momencie, gdy organizacja testowa jest gotowa do kontynuacji. Tylko u jednego klienta widzę to jako problem o wartości wielu milionów dolarów, jeśli chodzi o liczbę godzin straconych podczas oczekiwania

 4. Kierownicy projektów, którzy nie rozumieją, czym jest testowanie wydajności, jakie zadania są zaangażowane lub jaki jest nakład pracy, ale którzy decydują o tym, jak długo powinny być wykonywane działania. Prowadzi to do rozbieżności w harmonogramie projektu, które są całkowicie związane ze sposobem planowania pozycji (i w wyniku przekroczenia kosztów). Jest to bezpośrednio związane z powyższym punktem 1, ponieważ niedojrzali testerzy nie są w stanie dokładnie przewidzieć ani liczby i rodzajów zadań, ani czasu ich trwania. Jest to aksjomat, że jeśli pozwolisz komuś, kto nie rozumie, co robisz i dlaczego to robisz, dyktuje ci, jak pracujesz i ile czasu zajmiesz, wtedy ta ścieżka doprowadzi do niepowodzenia. Zbyt często zdarza się to podczas testowania wydajności.


3

Zastrzeżone systemy kontroli wersji. Biorąc pod uwagę stan Git i Mercurial, nie rozumiem, dlaczego ludzie wybierają coś ze strażnikiem bram.

Nie tylko musisz płacić za VCS, ale także płacić za użytkownika. Dodatkowo twoja elastyczność zostaje zastrzelona w stopę. Równie dobrze możesz nosić koszulkę z napisem „I ♥ Vendor Lock In !!!”

Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach korzystanie z darmowego (D) VCS jest szalone. Jeśli chcesz, aby wiele dodatków do tego pasowało, dostępne są rzeczy takie jak Kiln.

Nie sądzę, żebym poszedł do pracy dla kogoś, kto nalegał na BitKeeper lub podobny.

Prawie powiedziałem to samo o emulatorach, ale produkty takie jak Simics nadal oferują znaczącą przewagę nad darmowymi alternatywami.


5
W pewnym sensie trzeba się nie zgodzić: po użyciu zastrzeżonego i kosztownego Systemu kontroli wersji, a następnie przejściu ... w porównaniu, CVS i SVN są strasznie okropne. System, z którego korzystałem, był drogi i, do cholery, wykorzystaliśmy go mocno. Z roku na rok stawał się prosty, łatwy do zrozumienia, użytkowania. Żadnego doświadczenia z Gitem lub Mercurialem (które wydają się być dzisiejszymi wielkimi rzeczami), ale niektóre inne darmowe rzeczy są po prostu ohydne. Gdy użyjesz jakości, pójście na coś mniejszego stanie się trudne.
szybko_nieśli

1
@quickly_now - Który VCS to był?
Używałem

Siedząc ... IBM / Rational ClearCase. Przy naprawdę dużych projektach wieloprojektowych / wielooddziałowych, jego droga, wymaga trochę nauki, i wrócę do używania go w ujęciu, ponieważ jest tak cholernie dobry.
szybko_now

Borland StarTeam był niesamowity i wyprzedził darmową grę o wiele lat świetlnych, kiedy korzystałem z niej w 1999 roku.
Neil N

@Neil N Trzymałeś się tego?
Gary Rowe

2

Status spotkania i cotygodniowe raporty

W organizacji, w której pracowałem, chodziło o cotygodniowe raporty o stanie - zebrane na 3 różnych poziomach. Deweloperzy i przewodnicy testowi dla każdego z 4-6 projektów w locie informują o swoich postępach w długim e-mailu, który następnie zostaje zebrany przez następnego menedżera, który z kolei zostaje arbitralnie podsumowany przez następny.

Następnego dnia roboczego wszyscy liderzy projektu zbierają się na 1-godzinnym spotkaniu, aby omówić raport.

Skutecznie jeden dzień w tygodniu jest wydawany na raportowanie postępów w tym tygodniu. Pamiętaj, że wszystko to jest oddzielone od codziennych pojedynków i cotygodniowych spotkań demonstracyjnych / retrospektywnych.


Zastanawiam się także nad tym, jak dokładne są raporty po przejściu przez dwie warstwy zarządzania.
David Thornley

2

Pracuję dla organu publicznego. Naprawdę nie ma sposobu, aby odpowiednio wyjaśnić poziom marnotrawstwa, który może powstać, gdy miejsce pracy jest tak mocno uregulowane i zjednoczone, że zwolnienie kogoś jest praktycznie niemożliwe.

Menedżerowie grają z paskudnym personelem i mają nadzieję na usunięcie ich wszystkich naraz w ramach restrukturyzacji. Niektórzy źli pracownicy są awansowani, aby przenieść ich poza obszar, który wymaga poprawy. Każdy dobry personel musi nieustannie walczyć, aby zrekompensować jego pracę. Personel, którego nie zatrzymasz przez 3 miesiące, wykuwa 40-letnie kariery. Kwota, jaką marnują na takie kariery, jest astronomiczna.

Wcześniej pracowałem w sektorze prywatnym i widziałem dużo odpadów, ale odpady sektora publicznego to zupełnie inny sport, nie mówiąc już o grze w piłkę.

W komentarzu zasugerowano, że pomocne byłoby ustanowienie sinecures dla słabszych pracowników. Pomogłoby to w tym, że ograniczyłoby szkody, które mogą wyrządzić, ale nie wpłynęłoby na podstawowe przyczyny problemu. Myślę, że najlepszą rzeczą byłoby przyjęcie niektórych procedur zatrudniania i zarządzania w sektorze prywatnym oraz zmiany w ustawodawstwie, aby ułatwić organom publicznym wypuszczanie pracowników o gorszych wynikach. Związki powinny również zmienić swoją politykę w porozumieniu z rządem - ich rola w ochronie swoich członków jest ważna, ale powinni oni zdawać sobie sprawę z tego, że czasami ich członkowie są naprawdę poza swoją głębią i powinni przejść dalej


Czy możesz zasugerować jakieś strategie, które mogą pomóc w ograniczeniu marnotrawstwa? Być może tworzenie sinecur dla złego personelu - czy to pomogłoby?
Gary Rowe,

1
Pomogłoby to w tym, że ograniczyłoby szkody, które mogą wyrządzić, ale nie wpłynęłoby na podstawowe przyczyny problemu. Myślę, że najlepszą rzeczą byłoby przyjęcie niektórych procedur zatrudniania i zarządzania w sektorze prywatnym oraz zmiany w ustawodawstwie, aby ułatwić organom publicznym wypuszczanie pracowników o gorszych wynikach. Związki powinny również zmienić swoją politykę w porozumieniu z rządem - ich rola w ochronie swoich członków jest ważna, ale powinni oni zdawać sobie sprawę z tego, że czasami ich członkowie są naprawdę poza swoją głębią i powinni przejść dalej.
Dan O

+1 za strategie - powinieneś edytować swoją odpowiedź, aby dodać komentarz, w przeciwnym razie może zgubić się w pianie
Gary Rowe

„przekazać paczkę” - zwykliśmy nazywać tę grę „podaniem śmieci”.
HLGEM,

1

Jeden projekt, nad którym pracowałem z dużą instytucją finansową. Codziennie odbywały się ogromne ilości połączeń konferencyjnych i oszacowałem, że spaliły one około 100 000 USD dziennie podczas samych połączeń konferencyjnych. Projekt trwał około 2 lat. Mieli mnóstwo starszych systemów, a kiedy kilka lat temu wprowadzono zmiany w świetle dziennym, zapłacili Microsoftowi około pół miliona dolarów za opracowanie poprawki DST dla NT 3.51.


Tylko dla wyjaśnienia - ten system nadal działał NT3.51 w 2008 roku? Szaszłyk.
Gary Rowe,

@Gary, mieli w swoich centrach danych komputery oparte na NT 3.51. Historia polegała na tym, że oprogramowanie działające na tych serwerach nie było certyfikowane do działania na czymkolwiek nowszym. System, w którym uczestniczyłem, był ogromnym projektem unix / windows, który w końcu opuścił SQL Server 2000 w 2008 roku (i zastąpił go SQL Server 2005). Meh Przemysł finansowy. Przy całej gadaniu o nowoczesnej technologii nie zdziwiłbym się, gdybym znalazł abaci, gliniane tablety i karty dziurkowane schowane za tymi wszystkimi fantazyjnymi światłami migającymi.
Tangurena,

1
+1 tylko za użycie abaci ;-), ale ogólnie wydaje się, że działa tutaj anty-wzorzec „zbyt drogi do przepisania”. Co myślisz?
Gary Rowe,

@Gary, mieli pieniądze do spalenia, w końcu to opłaty od ludzi, którzy zainwestowali w fundusze wspólnego inwestowania, płacąc za to. Czasami po prostu nie mieli czasu na przepisywanie aplikacji i opóźniali XP SP2 o kilka lat, ponieważ zmiany w stosie sieciowym złamały zbyt wiele niestandardowych aplikacji wewnętrznych (od tego czasu przeszły na Win7, omijając Vistę). W przypadku systemów, w które byłem zaangażowany, istniały 4 równoległe rurki integracyjne / testowanie systemu (dla kwartalnych wydań), chociaż przeciskanie jednej z rur zajęłoby 6-8 miesięcy.
Tangurena,

1

Mieliśmy niewielką ilość pracy i ledwo zarabialiśmy rachunki i listy płac w małym sklepie, w którym pracowałem. Rozwiązanie: zatrudnij konsultanta ds. Wydajności i osobistą sekretarkę dla szefa, aby mógł on wykonać więcej pracy z „mięsem i ziemniakami”.

Rozwiąż niedobór budżetu, zwiększając wydatki ... nie.

Na plus - ekspert ds. Wydajności dostarczył tablicę suchościeralną, w której śledziliśmy nasze rozliczane godziny i płaciliśmy godziny ... zgadnij, kto miał najmniejszą liczbę rozliczanych godzin.


To standardowa praktyka operacyjna. Jestem zaskoczony, że szef w ogóle wykonał jakąkolwiek pracę. Połowa właścicieli / kierowników, dla których pracowałem, wydawała się właściwie NIE ROBIĆ niczego przez cały dzień, poza tym, że wyglądali na ważnych, nawet gdyby byli w biurze; połowę czasu spędzali poza domem, prawdopodobnie śpiąc, grając w golfa lub na jachcie.
Wayne Molina

1

Zobaczmy, że kiedyś wydaliśmy ponad pół miliona dolarów, wykonując pracę, aby wygrać kontrakt o wartości miliona dolarów. Tyle o zysku z tego. Niektórzy z nas w zespole ds. Opracowywania propozycji projektów próbowali to podkreślić, ale dumą stało się, że nasza mała firma wygrała z firmami z listy Fortune 500, z którymi konkurowaliśmy. Z tego i innych powodów wygraliśmy i przegraliśmy przekazanie pierwszej ręki, ale mieliśmy prawa do chwalenia się.

Jako wykonawca rządowy byłem kiedyś zmuszony do pracy w nadgodzinach za darmo, ponieważ umowa na to pozwalała, a wykonawca otrzymał wynagrodzenie za nadgodziny. Nie tylko byłem pochłonięty pracą i spędziłem 4 godziny w każdą niedzielę surfując po Internecie bez pracy. Nie trzeba dodawać, że przeszedłem bardzo szybko po tym, jak zaczęli bzdury.

Kupując Clarity jako nasz system zarządzania projektami, aplikację komercyjną, która jest tak zła, 100% osób, które z niej korzystają, błagało o powrót do naszego starego, domowego systemu (ten facet, który polubił i wybrał tę wersję, przeszedł na inną firma), ludzie nawet zgłosili się na ochotnika do pracy w swoim własnym czasie, aby dodać raport, który chcieli do naszego starego systemu. Ale zainwestowaliśmy pieniądze, więc utknęliśmy z nimi. Innymi słowy, odmowa porzucenia czegoś, co nie działa tylko dlatego, że było drogie.


+1 za wyraźny przypadek „porzucenia jest zbyt drogie”, mimo że powoduje więcej problemów niż rozwiązuje
Gary Rowe

Ach tak, uwielbiam „Nasza maleńka 5-osobowa firma może konkurować z ponad 1000 pracowników, nawet jeśli nie zarobimy ani grosza!” wpisz, jeśli idioci zawsze myślą, że są niesamowitymi przedsiębiorcami.
Wayne Molina

1

Zwykłe marnotrawstwo. Wydatki na IT, które musiały zostać zmniejszone o wiele milionów. Tak więc sposobem na to było przylecieć informatyków z całego świata. Połóż je we flashowym hotelu na tydzień. Następnie w budynku, w którym odbywały się spotkania, położono nową podłogę. Marmur oczywiście. A z dnia na dzień, między spotkaniami każdego dnia, budynek został odnowiony. To każdego wieczoru przez tydzień.

Err ... priorytety ktoś?

Fantasyland.


Strata pieniędzy, ale wyobraź sobie fajny czynnik, jeśli codziennie remontujesz biuro za pomocą różnych „motywów”. Pewnego dnia może to być dżungla, pewnego dnia średniowieczny zamek, pewnego dnia jaskinia. To byłoby niesamowite.
Wayne Molina

I robiąc to podczas planowania wszystkich miejsc pracy, które zamierzasz zredukować, i ludzi, których zamierzasz zwolnić. Hmmm.
szybko_now

Cóż, tak, to wciąż jest gówniana rzecz do zrobienia. Ale pomysł posiadania innego biura tematycznego na co dzień lub co kilka dni jest naprawdę fajny dla założenia startupu. Zdobądź reputację Google, ponieważ jest fajnym miejscem do pracy: D
Wayne Molina

0

Firma, za którą pracuję, zapłaciła 800 USD za licencję CHART FX - to nawet nie moje pieniądze, ale czuję się okradziona.

http://www.softwarefx.com/sfxNetProducts/ChartFX/

Tylko dla kopnięć, ich oprogramowanie będzie umieszczać pliki w dowolnym miejscu, w tym pliki rejestru i programów ... tak wszystko dla niektórych naff wyglądających wykresów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.