Czy mogę używać nowej biblioteki / kodu licencjonowanego BSD w komercyjnym projekcie zamkniętego źródła?


27

Znalazłem bibliotekę freetype-gl, której chcę używać. Ma nową licencję BSD i chciałbym jej użyć w moim komercyjnym projekcie o zamkniętym źródle.

Czy mogę to zrobić?


3
Przeczytaj i zrozum warunki licencji. Jeśli masz pytania prawne, powinieneś skonsultować się z prawnikiem.
M. Dudley,

Odpowiedzi:


21

Czy przeczytałeś licencję? Ponieważ jest dość krótki i myślę, że łatwo go zrozumieć. O ile Twój prawnik nie powie Ci inaczej, powiedziałbym, że tak, możesz użyć kodu, ale musisz umieścić ich zawiadomienie i zrzeczenie się odpowiedzialności w swojej dokumentacji (o pudełku, cokolwiek).


8
Mówicie it's pretty short and I think easy to understand, a zaraz po tym, że nie jesteś w 100% pewien ze swojej odpowiedzi: Unless your lawyer tells you otherwise, I'd say ....
kravemir

1
@kravemir: Jestem pewien swojej odpowiedzi. Nie jestem jednak prawnikiem ani tobą. Możliwe, że jesteś związany jakąś umową lub okolicznościami, które uniemożliwiłyby ci użycie tego kodu. Nie mogę tego wiedzieć i dlatego nie mogę wydawać bezwzględnych stwierdzeń.
Michael Kohne

1
Rozumiem, co masz na myśli. Nie zapytałem jednak, czy licencja BSD jest sprzeczna z moją umową. Ale dobrze jest wskazać na pokrewne rzeczy. Zatem masz 100% pewności, że biblioteka BSD może być używana komercyjnie w projekcie zamkniętego źródła, jeśli nie ma żadnych ograniczeń kontraktowych związanych z projektem.
kravemir

6

Tak. Z projektów licencjonowanych przez BSD można korzystać w projektach komercyjnych o zamkniętym źródle. Musisz dołączyć oryginalne prawa autorskie i licencję.

Ze strony licencji BSD WikiPedia :

Licencja BSD zezwala na wykorzystanie zastrzeżone i pozwala na włączenie oprogramowania wydanego na podstawie licencji do zastrzeżonych produktów. Utwory oparte na tym materiale mogą być udostępniane na podstawie zastrzeżonej licencji jako oprogramowanie o zamkniętym źródle, pozwalające na zwykłe wykorzystanie komercyjne na podstawie.


Czy to samo można powiedzieć o użytku rządowym?
Al Lelopath
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.