Jaka data praw autorskich do aktualizacji projektu typu open source z zeszłego roku?


30

W 2011 roku wydałem trochę kodu open-source, który był licencjonowany przy użyciu licencji Apache. W związku z tym wszystkie pliki źródłowe mają na górze komunikat o płycie kotła:

/*
   Copyright 2011 My Name

   Licensed under the Apache License... <blah blah>
*/

Więc teraz jest 2012 i jestem gotowy na wydanie wersji 1.1. W związku z tym większość plików źródłowych została w jakiś sposób zmieniona. Dodano także kilka nowych plików kodu źródłowego.

Jak zaktualizować datę praw autorskich do istniejących plików? Czy następująca poprawna aktualizacja każdego pliku źródłowego? (tj. zmień 2011 na „2011-2012”)

/*
   Copyright 2011-2012 My Name

   Licensed under the Apache License... <blah blah>
*/

Czy nowe pliki źródłowe również są Copyright 2011-2012stosowane? Czy nowy kod właśnie się dostaje Copyright 2012?

Odpowiedzi:


15

Nie jestem prawnikiem, ale jeśli mam rację

http://www.contentious.com/2007/01/07/copyright-notice-is-the-year-really-necessary/

wtedy „2011” (jako rok pierwszej publikacji) jest wystarczający. Wystarczyłoby też w ogóle nie uwzględniać żadnego zrzeczenia się praw autorskich, ponieważ jesteś właścicielem praw autorskich z zastrzeżeniem lub bez. „Licencja” różni się od tej, ponieważ określa warunki, jakie inne osoby mogą robić z twoim kodem.


6

W formie dzielonej, pierwsza data i druga data służą różnym celom.

Pierwsza data służy do wskazania, kiedy utworzono najwcześniejszy materiał w pliku. Domniemane jest twierdzenie, że żaden materiał w tym pliku, który został napisany przed tą datą, nie jest częścią tego, do czego masz prawa autorskie. Na przykład, jeśli wezmę plik od ciebie w 2006 roku i zacznę go dodawać, moje „Copyright 2006-8” wskazuje, że cokolwiek w wersjach wcześniejszych niż 2006 nie było objęte tym zawiadomieniem.

Ostatnia data służy do wskazania ostatniej daty praw autorskich do dowolnego materiału w pliku. Jeśli więc prawa autorskie należą do korporacji, za 99 lat roszczenie korporacji dotyczące treści wygasłoby.

Jednak w zasadzie nie ma to znaczenia, ponieważ informacje o prawach autorskich i tak nie są wymagane. Masz prawa autorskie, niezależnie od tego, czy jest tam zawiadomienie. I nawet w przypadku takiego powiadomienia, zrozumiałe jest, że może istnieć materiał objęty prawem autorskim, który nie jest objęty tym zawiadomieniem. (Jeśli nie umieścisz informacji o prawach autorskich w pliku, a ja go zmodyfikuję, mogę dodać informację o prawach autorskich, która dotyczy tylko mojej pracy. Twoja wciąż tam jest).

Zasadniczo: jeśli wprowadzisz znaczące zmiany, dodając nowe chronione wyrażenie utworzone przed najwcześniejszym rokiem lub po ostatnim roku w zawiadomieniu, podbij odpowiedni rok.


3

Zrozumieć, że prawo autorskie nie wygasają - pomijając skomplikowane reguły wystarczy powiedzieć, że rok Definiuje autorskimi gdy wiedza staje się własnością publiczną.

Jeśli masz plik źródłowy utworzony w 2006 r. Zawierający pakiet, który ewoluuje przez kolejne 5 lat. Teraz, jeśli masz plik, który pozostaje niezmieniony od 2006 r., W pakiecie, który został wydany w 2012 r. - możesz wybrać jedną z dat jako datę praw autorskich.

Wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego, Copyright 2011-2012 że prawa autorskie muszą zawierać tylko jedną liczbę całkowitą na rok.

Należy jednak pamiętać, że prawo autorskie zapewnia bardzo długi czas (zasadniczo całe życie autora oraz kilka lat po śmierci), więc nie jest to dość niepokojące!


2

W naszej firmie dział prawny. sugeruje aktualizację roku praw autorskich tylko dla głównych wydań.

W kodzie źródłowym zdecydowanie nie zawracałbym sobie głowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.