Jakie blogi warto śledzić?


54

Czy są jakieś dobre strony lub blogi, na których mogę być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i artykułami na temat badań przetwarzania obrazu i sygnału, czy powinienem po prostu sprawdzić „klasycznych” dostawców, takich jak IEEE Transactions, Elsevier itp?


7
UWAGA: (dla wszystkich użytkowników) - Chociaż takie pytania są ogólnie uważane za subiektywne i nie pasują do sieci StackExchange, istnieją pewne korzyści z takich pytań, szczególnie w obszarach niszowych. Podobne strony, takie jak Matematyka , Cross Validated , Theoretical Computer Science , od czasu do czasu mają miękkie pytania i prośby o zasoby (słowo kluczowe jest sporadyczne ). Jeśli takie pytania staną się tutaj zbyt powszechne, będziemy musieli przemyśleć naszą politykę w tej sprawie.
Lorem Ipsum

Chociaż takie pytania nie pasują tutaj, jest bardzo przydatne dla początkujących. Zamiast mieć wiele podobnych pytań, dobrze byłoby mieć jedno pytanie i podsumowaną odpowiedź.
Abid Rahman K,

Odpowiedzi:


31

Istnieje wiele różnych przedmiotów -

 1. Kolekcja algorytmów Efga: http://www.efg2.com/Lab/Library/ImageProcessing/index.html

 2. Forum DSP: http://www.dsprelated.com/

 3. Kompresja danych - http://datacompression.info/

 4. Informacje o renderowaniu - http://www.realtimerendering.com/portal.html

 5. Wszystkie prace naukowe - http://ieeexplore.ieee.org/Xplore/guesthome.jsp

 6. Zasoby dotyczące plików MP3 i audio - http://www.mp3-tech.org/programmer/docs/index.php

 7. Steve o przetwarzaniu obrazu - http://blogs.mathworks.com/steve/

 8. Przetwarzanie i wyszukiwanie obrazów http://savvash.blogspot.com/

 9. Przyspieszone przetwarzanie obrazu - http://visionexperts.blogspot.com/

 10. Blog dotyczący cyfrowego przetwarzania sygnałów - http://centerk.net/dspblog/

 11. Blog dotyczący pomiaru hałasu i wibracji - http://blog.prosig.com/

 12. Przetwarzanie obrazu za pomocą Matlaba, otwarty blog - http://imageprocessingblog.com/


Dobra lista, ale muszę zaznaczyć, że trzeci link nie działa!
pyler

11

Igor z Nuit Blanche wykonuje dobrą robotę, nadążając za publikacjami z zakresu wykrywania kompresji.


3
Zwróć uwagę na wiadomość pod pytaniem:please explain why you're recommending it as a solution.
Ivo Flipse,

Zgadzam się. Nuit Blanche to doskonały blog o jednej z najpotężniejszych metod przetwarzania obrazu i sygnału - wykrywaniu kompresji. Śledzi na bieżąco wszystkie nowe metody, ma wiele linków, recenzji i porównań. en.wikipedia.org/wiki/Compressive_sensing
mirror2image


4

Przetwarzanie obrazu za pomocą Matlaba, Open Blog . praktyczne, z kodem problemu Matlaba i przejrzystą, łatwą do naśladowania dokumentacją. Otwarte dla ludzi do zaprezentowania swojej pracy w przetwarzaniu obrazu za pomocą Matlaba.


2
 • Machine Vision 4 Users to bardzo praktyczny blog na temat wizji maszynowej. Regularne posty na temat aparatu, obiektywów, oprogramowania, oświetlenia i pakietu akcesoriów niezbędnych przy opracowywaniu ustawień wizji maszynowej.
 • CVPapers to strona z darmowymi artykułami na temat najnowszych konferencji dotyczących wizji komputerowej, które mogą być przydatne, jeśli nie masz dostępu do bardzo drogich papierowych baz danych.
 • Blog Teledyne Dalsa ma bardzo szerokie tematy, ale czasami zawiera bardzo szczegółowe posty na temat przetwarzania obrazu.

2

Tym, który właśnie się rozpoczął i jest dobry nie tylko do przetwarzania sygnałów, ale także do innych dziedzin elektrotechniki jest Minutify . Link do strony internetowej: http: www.munitify.com Sekcje na tej stronie / blogu to: DSP , komunikacja , analog , RF , ASIC i wygląda na to, że każdy artykuł jest napisany przez eksperta w swojej dziedzinie.


1

Nie wiem, dlaczego nie wspomniano o oryginalnym „blogu” DSP (to raczej BBS) na USENET. to jest grupa dyskusyjna comp.dsp . można to zrobić w tradycyjny sposób (serwer NNTP, taki jak Eternal September ), ale będziesz potrzebować klienta poczty, który wie, jak to zrobić NNTP (tym, którego używam jest Thunderbird) lub z Grupami dyskusyjnymi Google, które stają się coraz szybsze w miarę upływu czasu . Powiązane z DSP (wspomniane powyżej) ma również port do comp.dsp . grupa dyskusyjna jest niemoderowana, więc czasami po prostu strzelamy do gówna i rozmawiamy o życiu (czasami przez obiektyw inżynieryjny).


0

Aby uzupełnić listę, chciałbym dodać kilka blogów, które osobiście obserwuję:

1. Aishack (obejmuje podstawowe i zaawansowane algorytmy, intuicyjnie i praktycznie)

2. Py Image Search Blog specjalizujący się w sztucznej inteligencji, przetwarzaniu obrazów i wizji komputerowej ze szczególnym uwzględnieniem implementacji języka Python.

3. Blog Shervina Emami Nie jestem pewien, czy nadal jest aktualizowany.

4. Zakładam, że Fun Vision to również dobre miejsce.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.