Używanie kluczy PGP dla SSH


19

Używam 4096 bajtowego klucza RSP PGP; skoro SSH korzysta również ze standardu RSA, czy w ogóle możliwe jest użycie klucza PGP jako klucza SSH bez instalowania dodatkowego oprogramowania na serwerze (i tak mało, jak to możliwe na kliencie)?

Odpowiedzi:
4

Dzięki informacjom zawartym w odpowiedziach na to pytanie oraz przy pomocy listy mailingowej gnupg-users mogłem dowiedzieć się, jak używać mojego klucza GPG do uwierzytelniania SSH. Można to zrobić na kilka sposobów.

Napisałem blog na temat niektórych możliwych rozwiązań: http://budts.be/weblog/2012/08/ssh-authentication-with-your-pgp-key

Podsumowując: Albo używasz GnuPG 2.1, który jest obecnie w fazie beta. Korzystając z tej wersji, możesz po prostu uruchomić gpg-agent z opcją --enable-ssh-support i dodać klucz dla twojego klucza GPG (lub podklucza) do ~ / .gnupg / sshcontrol.

Kiedy używasz bieżącej stabilnej wersji GnuPG (2.0.x), możesz użyć monkeysphere, aby dodać swój klucz do gpg-agent (ponownie, po uruchomieniu gpg-agent z opcją --enable-ssh-support).

Możliwe jest również użycie kluczy GNOME (lub nawet zwykłego agenta ssh) za pomocą monkeysphere. Jedynym problemem w tym przypadku jest to, że będziesz musiał ponownie dodać swój klucz przy ponownym logowaniu (do Gnome lub XFCE). Aby rozwiązać ten problem, możesz ręcznie wyeksportować swój klucz i przekonwertować go.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.