Jaka jest różnica między Kinect dla Windows a Kinect dla XBox?


40

Jak widzę, istnieje ogromna różnica cen między dwoma $ 223 vs $ 99 (w Amazon).

Zamierzam użyć jednego z tych z Linuksa Ubuntu do wykonywania pomiarów głębokości, nawigacji itp. I oczywiście wolę tańsze. Nie jestem jednak pewien, czy przegapię jakiś ważny punkt podczas zakładów na wersję Kinect na konsolę Xbox.

Wygląda na to, że wersja systemu Windows jest zawyżona, ponieważ ma licencję na programowanie. Tutaj stwierdzono, że istnieją różnice wewnętrzne, ale bez dokładnych szczegółów (minimalna odległość wykrywania wydaje się lepsza dla wersji Windows).

Czy ktoś mógłby podać tabelę porównawczą? Dobrze byłoby o tym wiedzieć

  • Łączność: USB, specjalne złącze, ....
  • Różnice sprzętowe: czy są takie same, czy naprawdę różnią się wagą, zużyciem energii, prędkością, zasięgiem wykrywania ...?
  • Sterownik: czy mogę używać wersji Xbox w systemie Ubuntu?
  • Wykorzystanie interfejsu API: czy mogę opracować wersję Xbox, czy mogę używać tego samego / podobnego interfejsu API na obu urządzeniach, czy interfejs API dla konsoli Xbox jest wystarczająco dojrzały?
  • Licencja: czy jest to niezgodne z licencją wersji Xbox, aby rozwijać się do użytku domowego / hobbystycznego / edukacyjnego?

Dzięki.


Odpowiedzi:


31

Dwa elementy sprzętu są praktycznie identyczne, jak wskazuje asalamon74 . Istnieje tylko kilka różnic sprzętowych, z większym zestawem ograniczeń opartych na oprogramowaniu układowym.

Aby rozwinąć to, co już wskazał asalamon74, oto kilka bezpośrednich odpowiedzi na twoje punkty:

  • Łączność dla obu urządzeń to USB. Jeśli otrzymasz Kinect na konsolę Xbox jako część pakietu (tj. Z konsolą Xbox 360), musisz kupić adapter, dostępny w Amazon i innych. Adapter jest dostarczany, gdy Kinect na konsolę Xbox jest sprzedawany osobno (ponieważ starsze konsole Xbox nie mają wymaganego portu).
  • Sprzęt jest praktycznie taki sam. Kinect dla Windows ma krótszy kabel USB. Kinect dla Windows może mieć lepszy układ mikrofonów, ale nie jestem tego pewien. Poza tym są w zasadzie takie same.
  • Sterownik / API jest taki sam dla obu urządzeń. Oficjalny Kinect dla Windows SDK , OpenKinect SDK i OpenNI SDK będą działać na obu urządzeniach.
  • Licencja pozwala na korzystanie z Kinect na Xbox do czegokolwiek poza wdrożoną (komercyjną) aplikacją.

Używam obu do programowania. Mam dwa Kinect dla Windows , których używam w pracy i mam Kinect na Xbox w domu. Często zabieram ze sobą pracę do domu i mogę rozwijać się z każdą wersją sprzętu, w zależności od tego, gdzie jestem.

Istnieje kilka różnic w oprogramowaniu, które mogą powodować pewne trudności w rozwoju. Na przykład Kinect na Xbox nie obsługuje śledzenia w trybie bliskim. Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy próbujesz użyć tych funkcji.

Microsoft powiedział, że aktywnie opracowuje SDK z myślą o Kinect dla Windows. Chociaż funkcjonalność jest teraz bardzo bliska, niekoniecznie musi tak być w przyszłości. Microsoft może bardzo łatwo przełączyć przełącznik, aby uniemożliwić korzystanie z Kinect na konsoli Xbox w wersji SDK 1.7 - mało prawdopodobne, ale możliwe. Chociaż droższy, Kienct na Windows to bezpieczniejszy zakup.


Czy w Kinect 2.0 można korzystać z funkcji wykrywania ciężaru w systemie Windows lub czy jest w nim ograniczone oprogramowanie układowe?
Termato

+1 - dobre punkty. BTW, masz literówkę w ostatniej linii ... Kienct :-)
Greenonline

15

Zgodnie z tym artykułem sprzęt jest prawie taki sam, tylko USB / przewód zasilający jest inny. Nawet minimalna różnica odległości wykrywania nie jest oparta na sprzęcie, to tylko różnica oparta na oprogramowaniu.

Tańszego sprzętu można używać do opracowywania programów korzystających z zestawu SDK Kinect dla Windows, ale klienci potrzebują droższego sprzętu, ponieważ aplikacje Kinect dla Windows nie będą działać z tańszym sprzętem.

Artykuł stwierdza również, że

Jeśli chcesz używać jednego ze sterowników innych niż Microsoft Framework + do pisania aplikacji obsługujących Kinect, takich jak OpenNI, nie musisz używać nowego sprzętu Kinect dla systemu Windows.


4

Ze strony Microsoft: Jaka jest różnica między czujnikiem Kinect dla Windows a czujnikiem Kinect na Xbox 360?

Czujnik Kinect dla systemu Windows to w pełni przetestowane i obsługiwane środowisko Kinect w systemie Windows z funkcjami takimi jak „tryb zbliżony”, kontrola śledzenia szkieletu, ulepszenia interfejsu API i ulepszona obsługa USB na wielu komputerach z systemem Windows i 10-calowych modelach akustycznych .

Czujnik został specjalnie zaprojektowany do użytku z komputerami i zawiera skrócony kabel USB, aby zapewnić niezawodność na wielu komputerach. Kinect na konsolę Xbox 360 został zbudowany i przetestowany tylko na konsoli Xbox 360, a nie na żadnej innej platformie, dlatego nie jest licencjonowany do ogólnego użytku komercyjnego, obsługiwany ani objęty gwarancją, gdy jest używany na innej platformie.

Microsoft ma duży zespół inżynierów, którzy są zaangażowani w ciągłe doskonalenie sprzętu i oprogramowania związanego z Kinect dla Windows, i jest zaangażowany w zapewnianie stałego dostępu do głębokich inwestycji Microsoft w śledzenie ludzi i rozpoznawanie mowy.


0

Możesz wymusić wyłączenie światła podczerwonego dla Kinect dla Windows (za pomocą właściwości ForceInfraredEmitterOff), czego nie możesz zrobić dla xbox Kinect. Ta funkcja jest bardzo przydatna podczas korzystania z wielu czujników Kinect, ponieważ gdy ich pola widzenia pokrywają się, powstają poważne problemy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.