Używanie Pi jako kiosku LUB jak uzyskać VNC na Pi


12

Chciałbym uruchomić Pi jako kiosk, z którego wiele osób może korzystać. Pi nie jest wystarczająco mocny, aby uruchomić aplikację, którą chciałbym. Czy istnieje sposób na użycie Pi jako wyświetlacza i wykonanie wszystkich obliczeń na serwerze?

Edycja: więcej informacji. Na Pi jestem otwarty na korzystanie z dowolnej dystrybucji. Na serwerze muszę tylko móc uruchomić Chrome. Ubuntu, OS X lub Windows byłyby w porządku.


2
Powinieneś był nam powiedzieć, jakiej dystrybucji chcesz używać na Raspberry Pi. Powinieneś także powiedzieć nam, jakiego programu i systemu operacyjnego chcesz używać na innym komputerze. Byłoby dobrze, gdybyś mógł edytować swoje pytanie i dodać tę informację.
Anders

dodał informacje. W przypadku Pi wszystko jest w porządku. W przypadku serwera: dowolny system operacyjny, który może obsługiwać Chrome.
Scoop

Czy mogę wyjaśnić ... czy próbowałeś uruchomić Chromium na Pi?
Alex Chamberlain

Tak, próbowałem, ale na stronie, którą chciałbym uruchomić, jest za dużo javascript.
Scoop

Najnowsza aktualizacja obrazu Raspberry Pi na ich stronie internetowej jest nieco szybsza, może wystarczyć. Jeśli uruchomisz Ubuntu na serwerze, możesz użyć „ssh -Y”, aby połączyć się z serwerem. Następnie wszystkie grafiki zostaną tunelowane przez ssh od serwera do klienta.
Anders

Odpowiedzi:


9

W pytaniu powiedziałeś „Pi nie jest wystarczająco mocny, aby uruchomić aplikację, którą chciałbym”, a także powiedziałeś „Na serwerze muszę tylko móc uruchomić Chrome”. Zakładam więc, że próbujesz uruchomić jakąś aplikację internetową z niektórymi dynamicznymi ładowaniami stron (np. Ajax lub flex / flash).

Sugeruję, aby raczej spróbować zrobić infrastrukturę serwerową / kliencką, o której wspomniałeś, powinieneś wypróbować nową wersję Raspbian i zainstalować Chromium, która jest otwartą wersją przeglądarki Chrome, a może po prostu dać kolejną szansę domyślnej przeglądarce Midori. Najnowsza wersja Raspbian reklamuje znacznie lepszą wydajność, szczególnie w przypadku przeglądania stron internetowych, więc powinieneś to sprawdzić.


4

Wszystko zależy od tego, którą dystrybucję uruchamiasz na Raspberry Pi i jaki program chcesz uruchomić na innym komputerze. Ważne jest również, aby wiedzieć, jaki system operacyjny działa na tym komputerze.

Jeśli jest to program X11 działający na komputerze z systemem Linux / Unix, powinieneś być w stanie zalogować się na innym komputerze i uruchomić tam swój program.

ssh user@machine -X -e /path/to/program/on/other/machine

Możesz także skonfigurować konto użytkownika user na innym komputerze, aby móc tylko uruchamiać program machine. W ten sposób zwiększysz nieco bezpieczeństwo. Ponieważ nie było to częścią pytania, nie będę próbował odpowiedzieć na pytanie, jak skonfigurować bezpieczny kiosk.

Jeśli jest to komputer z systemem MS Windows, będzie to nieco bardziej skomplikowane. Ale ponieważ nie wiem, jak tego używać na komputerze z systemem Windows, niektórzy będą musieli ci powiedzieć, jak to zrobić.


3

X11 działa na Raspberry. W dawnych czasach można było używać XDMCP z, X -query servera następnie uruchomić sesję na serwerze. Wygląda na to, że właśnie tego tu potrzebujesz.


Chciałbym zobaczyć więcej Xtylko rozwiązań - to dobry protokół.
Alex Chamberlain

Przynajmniej przez zaufane linki. Remote X działał bardzo dobrze na tym, co dziś wydaje się zadziwiająco małe, z procesorami m68k i i960 oraz 10base2. Sparc 25MHz może być bardzo spakowanym terminalem i / lub serwerem. Dobre czasy :)
XTL
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.