Jak włączyć pamięć podręczną poziomu 2 (L2)?


24

Zasugerowano mi, że pamięć podręczna L2 jest domyślnie wyłączona w Pi i że włączenie jej może poprawić wydajność procesora (prawdopodobnie kosztem wydajności GPU). Chcę to zbadać. Oto moje pytania:

  • Jak sprawdzić, czy pamięć podręczna L2 jest włączona?
  • Jak mogę włączyć pamięć podręczną L2?
  • Czy są jakieś szczególne problemy, o których należy pamiętać?

Odpowiedzi:


22

Jeśli używasz najnowszej wersji Raspbian, powinna już być domyślnie włączona - zgodnie z informacją o wydaniu tutaj: http://www.raspberrypi.org/archives/1040

Możesz włączyć / wyłączyć pamięć podręczną L2, używając disable_l2cacheustawienia w /boot/config.txt . Ale zanim się pospieszysz, jest kilka rzeczy do rozważenia:

  • To nie jest darmowy wzrost wydajności - zabierzesz pamięć podręczną z GPU - która prawdopodobnie potrzebuje jej więcej, chyba że używasz systemu bezgłowego.

  • Musisz zdobyć jądro pasujące do ustawienia pamięci podręcznej L2 - to zależy od twojej dystrybucji. Instrukcje dotyczące kompilacji własnych jąder znajdują się na stronie : http://elinux.org/RPi_Kernel_Compilation

Więcej szczegółów na temat config.txt - pliku konfiguracyjnego GPU pod adresem : http://elinux.org/RPi_config.txt

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.