Jak uzyskać ekran dotykowy, kliknij prawym przyciskiem myszy na Raspbian Stretch


15

Obecnie używam Raspbian Stretch z 7-calowym ekranem dotykowym Waveshare i chciałbym uzyskać kliknięcie prawym przyciskiem (najlepiej za pomocą dwóch palców lub długiego dotyku).

Wydaje się, że nie ma rozwiązań dla Raspbian Stretch, a ja próbowałem użyć rozwiązań, które działały na poprzednich wersjach Raspbian (takich jak Jessie i Wheezy), takich jak twofing lub modyfikacja xorg.confpliku, aby uzyskać menu prawym przyciskiem myszy, ale żadne nie działa.

Jednak odkryłem, że tylko w Chromium, dotyk dwoma palcami i długie naciśnięcie powodują pojawienie się menu prawego kliknięcia, ale kiedy robię to na pulpicie / gdziekolwiek indziej, nic się nie dzieje.

Wszelkie sugestie dotyczące sposobu wprowadzania danych prawym przyciskiem myszy z ekranu dotykowego będą mile widziane.


Znalazłeś rozwiązanie?
vtni

@vtni Niestety jak dotąd nie znalazłem rozwiązania :(
The Sleepy Penguin

na moim ekranie (elegoo mini 4,7 cala), jak pamiętam, kliknąłem dwukrotnie lub po prostu
nacisnąłem

Próbowanie twofingera z 7-calowym ekranem dotykowym Waveshare bez powodzenia ... Interfejs tabletu byłby naprawdę fajny. Podwójny dotyk to kliknięcie myszą zamiast pojedynczego dotyku.
TamusJRoyce,

Kiedy masz implementacje twofing, czy masz mysz i klawiaturę podłączone do USB? Czytałem gdzieś, że czasami będzie to zabić funkcję twofing .. mając mysz i klawiatura podłączona.
mrSidX

Odpowiedzi:


0

Zasadniczo podano opcje związane z xorg.confdanymi wejściowymi od xinput, więc jeśli nie wiesz, które opcje będą działać i chcesz wprowadzić trwałe zmiany w konfiguracji, lepiej jest uruchamiać xinputbezpośrednio niż wielokrotnie zmieniać xorg.confi ponownie uruchamiać X.

Uruchom, xinput listaby znaleźć identyfikator ekranu dotykowego, a następnie xinput list-props <ID>znaleźć odpowiednią właściwość (zwykle EmulateThirdButton). Następnie spróbuj włączyć tę właściwość dla ekranu dotykowego i sprawdź, czy to pomoże. Jeśli nie, spróbuj zrobić to samo z następnym urządzeniem wejściowym w hierarchii, aż do Virtual core pointer.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.