Raspberry Pi Raspbian Web Kiosk Virtual Keyboard Solution


13

Postępowałem zgodnie z instrukcją Alana D. Moore'a krok po kroku, aby mój Raspberry Pi działał w trybie kiosku.

Zrobiłem własną konfigurację, ponieważ potrzebowałem, aby działała na ekranie dotykowym bez fizycznej klawiatury i myszy.

Oto jak wygląda mój plik ~ / .xinitrc.

xset s off
xset -dpms
matchbox-window-manager &
matchbox-keyboard &
while true; do
    rsync -qr --delete --exclude='.Xauthority' /opt/kiosk/ $HOME/
    midori -i 600 -e Fullscreen -e Navigationbar -a http://myport.ac.uk
done

Użyłem apt-get install, aby klawiatura matchbox była używana jako wirtualna klawiatura ekranowa.

Zobacz, jak małe są klucze! Ledwo dotykalne i bardzo niedokładne ...przykład

Prawdziwe pytanie brzmi: czy ktoś wie, jak zwiększyć klawiaturę, może polecić inne rozwiązania lub ulepszyć konfigurację? Jestem całkowitym nowicjuszem w Debianie, więc naprawdę mam nadzieję, że otrzymam pomoc. :)


Czy próbowałeś dostosować opcje --font-sizei --geometryinterfejsu użytkownika dla matchbox-keyboardpolecenia?
emcconville,

@emcconville matchbox-keyboard --font-size --geometry &? Nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji na ten temat (lub nie wiem, gdzie szukać).
Janson Chah,

Przeprosiny. Mówiłem o widelcu Matchbox 1.5 . Oryginalny matchbox klawiaturę powinien obsługiwać kilka opcji interfejsu użytkownika, takie jak rozmiar czcionki punktu i kolumny / Rozstaw
emcconville

Wypróbowałem je, ale nie jestem zbyt pewny co do mojej realizacji rozwiązania. Po prostu dodałem - powyższy kod 30 - czcionki o rozmiarze 30 i tym razem, ale tym razem klawiatura nawet się nie pojawia ... Myślę, że robię coś nie tak z kodem. Jakieś pomysły?
Janson Chah,

1
Jakiś postęp? Staramy się oczyścić stronę i to pytanie nie było poruszane przez jakiś czas ... @ emcconville Czy masz coś do dodania?
RPiAwesomeness

Odpowiedzi:


1

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość ekranu dla X lub ogólnie dla RPI do czegoś mniejszego, tj. 1024x768 lub podobnego, w oparciu o proporcje podłączonego monitora.

Zazwyczaj w systemie Linux można to zrobić w ustawieniach X-server (xorg.conf), ale dla RPI wystarczy edytować /boot/config.txt, aby wymusić określony tryb wideo, tj .:

# Set monitor resolution to 1024x768 XGA 60Hz (HDMI_DMT_XGA_60)
hdmi_mode=16

Wszystkie tryby (w tym inne niż HDMI) są wymienione tutaj w celach informacyjnych: http://elinux.org/RPi_config.txt


1

Powinieneś być w stanie kontrolować, gdzie klawiatura matchbox pokazuje się za pomocą --geometryargumentu. Ta strona sugeruje, że odpowiednie wywołanie byłoby mniej więcej takie:

matchbox-keyboard --geometry HxW.yx

xiy są współrzędnymi ekranowymi lewego górnego rogu okna klawiatury (od lewego górnego rogu ekranu), a W i H oznaczają szerokość i wysokość klawiatury.

Istnieje aplikacja o nazwie devilspie2, która pozwala na sprawdzenie , dokąd idą okna, gdy aplikacja jest uruchamiana po raz pierwszy, jeśli nie obsługują argumentu wiersza poleceń --geometry (większość aplikacji).

Co musisz zrobić, to najpierw zainstalować:

sudo apt-get install devilspie2

A następnie dodaj go do pliku .xinitrc, aby zaczął się, gdy X:

matchbox-window-manager &
devilspie2 &
matchbox-keyboard &

Na koniec musisz skonfigurować devilspie2, aby wiedział, co zrobić z matchbox-klawiaturą. Musisz edytować ~/.config/devilspie2/keyboard.lua:

if (get_window_name() == "matchbox-keyboard") then
    set_window_geometry(x,y,W,H)
end

x, y, W, H są takie same jak powyżej. Zakładając 1920x1080, sugerowałbym coś w rodzaju 0,600,1920,480.


0

Ponieważ tworzysz aplikację internetową, co powiesz na wirtualną klawiaturę javascript lub czasami wywoływaną na klawiaturze ekranowej, jak omówiono tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.