Jak ustawić ustawienia bezpieczeństwa VNC za pomocą SSH? `Nie obsługiwane typy zabezpieczeń. Serwer wysłał typy zabezpieczeń, ale nie obsługujemy żadnego z nich


15

W najnowszej aktualizacji Dist wydaje się, że ustawienia bezpieczeństwa VNC zostały zmienione, co oznacza, że ​​nie mogę uzyskać dostępu do mojego Pi przez VNC, dopóki nie zostaną przywrócone. Mam dostęp do SSH.

Ponieważ Pi znajduje się w odległości ponad 100 mil, chciałbym znaleźć sposób na zmianę ustawień bezpieczeństwa, aby umożliwić mi ponowne połączenie z VNC bez konieczności obecności. Zdalnie łączę się z komputerem PC w sieci zdalnej i mam dostęp SSH do PI za pośrednictwem tego komputera.

Błąd, który pojawia się podczas próby połączenia, to „Błąd w przeglądarce TightVNC. Brak obsługiwanych typów zabezpieczeń. Serwer wysłał typy zabezpieczeń, ale nie obsługujemy żadnego z nich”

Aby odpowiedzi na pytanie były jak najbardziej użyteczne dla każdego, kto ma podobny problem w przyszłości, sformułuję to w następujący sposób.

Używając tylko SSH, w jaki sposób mogę zapewnić odpowiednie ustawienia zabezpieczeń VNC?

Odpowiedzi:


18

Aby móc korzystać z niekompatybilnego klienta realvnc, należy obniżyć poziom bezpieczeństwa serwera realvnc, aby korzystać z uwierzytelniania za pomocą hasła vnc. Aby to zrobić bez połączenia z komputerem, otwórz sesję SSH:

 1. Edytuj plik konfiguracyjny w /root/.vnc/config.d/vncserver-x11
 2. Dodaj następujące wiersze na końcu pliku

  Authentication=VncAuth
  Encryption=AlwaysOff
  Password=e0fd0472492935da
  
 3. Uruchom ponownie serwer

Spowoduje to ustawienie uwierzytelnienia za pomocą hasła: foobar . Aby zmienić hasło,

vncpasswd -service

Połączenie testowane z TigerVNC 1.7.1


4

Spróbuj użyć przeglądarki realvnc . Istnieje pewna różnica w ustawieniach zabezpieczeń między tymi dwoma, które generują ten komunikat.


Chciałem pisać - dziękuję, że zadziałało, chociaż dla innych osób z tym samym problemem mogą potrzebować wiedzieć, że będziesz musiał zalogować się przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła, których używasz do logowania się do swojego pi, a nie hasła używanego do tightVNC . Głosowałem, ale nie pokaże się, dopóki nie otrzymam 15 powtórzeń.
johnFX

Jeśli ktoś ma odpowiedź na pierwotne pytanie, nadal chciałbym poznać sposób przywrócenia typów zabezpieczeń (przy użyciu SSH), aby umożliwić mi korzystanie z przeglądarki TightVNC, z której wcześniej korzystałem.
johnFX
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.