Jak zwiększyć rozdzielczość na najnowszym Raspbian Pixel po podłączeniu do klienta VNC?


19

Pobrałem i dodałem najnowszy obraz Raspbian Pixel na karcie SD Raspberry Pi 3. Aktywowałem interfejs VNC z Menu> Preferencje> Konfiguracja Raspberry Pi. Raspberry Pi jest podłączony do Wi-Fi i uzyskuję do niego dostęp na iPadzie mini za pomocą aplikacji VNC Viewer. Również żadne złącze HDMI nie jest podłączone do Pi.

Teraz problem polega na tym, że dostaję tylko rozdzielczość 656 x 416, która jest zbyt mała, aby robić różne rzeczy. Ponieważ nie edytowałem ręcznie żadnego pliku przy użyciu terminalu, nie wiem, jak go zwiększyć. Myślę, że muszę edytować plik VNC i przekazać parametry. Pomóż mi naprawić rozdzielczość.

Odpowiedzi:


21

Znaleziono poprawkę, edytowano /boot/config.txt

włączono następujące konfiguracje:

framebuffer_width=1280
framebuffer_height=720

Uwaga - w niektórych wersjach Pixela może być konieczne utworzenie tego pliku, ponieważ może on nie istnieć. Na przykład przy użyciu wersji Kali Linux, a ten plik nie istniał, ale działał dla bezgłowej implementacji utworzonej po ponownym uruchomieniu.


15

W menu pulpitu wybierz Preferencje> Konfiguracja Raspberry Pi i kliknij przycisk „Ustaw rozdzielczość”. Lub z terminalu uruchom sudo raspi-config i wybierz Opcje zaawansowane> Rozdzielczość.

Jeśli masz podłączony monitor, wyświetli listę trybów obsługiwanych przez monitor. Jeśli nie masz podłączonego monitora, wyświetli się lista najpopularniejszych trybów.

Jeśli potrzebujesz trybu, którego nie ma na liście, musisz edytować /boot/config.txt zgodnie z opisem tutaj: https://www.raspberrypi.org/documentation/configuration/config-txt/video.md

Będziesz musiał zrestartować swoje Pi, aby nowy tryb zadziałał.


2

Zwiększ bufor ramki w pliku konfiguracyjnym:

sudo nano /boot/config.txt

odkomentując te linie:

framebuffer_width=1280
framebuffer_height=720

i wtedy

sudo reboot

3
Czy to ta sama odpowiedź jak w przypadku Karanwiru?
Piotr Kula,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.