Które małe wyświetlacze zostały potwierdzone do działania?


22

Które małe wyświetlacze (7-10 ") zostały potwierdzone do współpracy z Raspberry Pi?

Ponadto, co powinienem wziąć pod uwagę, kupując jeden z tych monitorów lub próbując zintegrować go z moim Raspberry Pi?


3
Witamy w raspberrypiEax. Zasugerowałem edycję, która ma sprawić, że pytanie nie będzie wyglądać jak pytanie o rekomendację zakupu, które mają ograniczony okres przydatności, aby znaleźć się w centrum pytania. Zaakceptuj zmianę lub skorzystaj z mojej sugestii, aby samemu poprawić swoje pytanie.
Mark Booth,

Nie próbuj patronować, ale każdy ekran, który ma połączenie HDMI lub Composite (RCA), powinien działać.
ACarter


Sprzętowa baza danych wiki mogłaby prawdopodobnie użyć sekcji ekranu i refaktoryzacji adapterów. elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals
XTL,

Odpowiedzi:


7

Oprócz zwykłych monitorów DVI / HDMI i kompozytowych, możliwe jest użycie złącza DSI do podłączenia surowego ekranu LCD.

W tej chwili nie ma potwierdzonej listy monitorów, które znalazłem, ale tak naprawdę zależy to od tego, z której dystrybucji zamierzasz korzystać, na przykład uruchomiłem Debian Squeeze i nie rozpoznałem poprawnie mojego monitora BENQ G2222HDL 22 "1080p LED i korzystałem z niektórych pomieszana rozdzielczość, taka jak 1900 * 982 lub cokolwiek, podczas gdy XBMC natychmiast wykrył ją poprawnie.

W każdym razie więcej informacji na temat opcji ekranu znajdziesz tutaj: http://elinux.org/RPi_Screens


1

Widziałem kilka kont osób używających bardzo małych ekranów LCD przeznaczonych do samochodów za pośrednictwem złącza DSI. Jednak podobnie jak EdChum nie znalazłem pełnej listy.

Mam nadzieję, że znajdziesz więcej informacji. Ja też tego szukam.


W tym filmie ekran jest połączony za pomocą kompozytu, a nie interfejsu DSI. O ile rozumiem, DSI wydaje się być problematyczne, ponieważ kod GPU jest zamkniętym źródłem.
Philipp

1

dealextreme tani wyświetlacz z tyłu samochodu 17,00 € współpracuje z raspi ;-) Kod zamówienia Dx.com to 49796. Jego urządzenie 12v i można go używać jako ekran 3,5 ", tekst wymaga pewnych zmian, aby zacząć działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.