Dlaczego występują opóźnienia i problemy z wprowadzaniem danych podczas korzystania z klawiatury bezprzewodowej?


Odpowiedzi:


12

Jest to spowodowane nieodpowiednią mocą. Użyj dobrego zasilacza i dobrego kabla zasilającego. Niektóre tanie kable współpracujące z telefonem komórkowym nie mogą w pełni zasilać R-Pi. Niektóre urządzenia USB wymagają dużej mocy: większość będzie miała etykietę wskazującą wymagania dotyczące napięcia i mA. Powinny one wynosić 5 V 100 mA dla każdego maksimum, a ponadto muszą być używane z zasilanym koncentratorem USB. Spróbuj odłączyć każde urządzenie USB oprócz klawiatury (należy również pamiętać, że niektóre klawiatury mają wbudowane koncentratory i mogą próbować pobierać 150 mA (Pi może obsłużyć tylko 100 mA na gniazdo USB bez koncentratora)). Użyj także najnowszego oprogramowania. Użytkownik forum MrEngman poinformował o kilku powtórzeniach klawiatury i zawieszaniu się sieci bezprzewodowej aż do aktualizacji do jądra debian6-19-04-2012, który zgłasza stabilność bez żadnych problemów nawet przy niskim napięciu TP1-TP2 4,65 - 4,68 wolta.

From http://elinux.org/R-Pi_Trou Rozwiązywanie problemów#R-Pi_does_not_respond_to_key_presses_.2F_Keyboard_randomly_repeats_key_ppress


EDYCJA Na dole tej strony znajduje się informacja o dokładnej klawiaturze / myszy, której używasz:

Zgłaszane są awarie niektórych klawiatur bezprzewodowych, na przykład Microsoft Wireless Keyboard 800, mimo że prąd pobierany przez adapter bezprzewodowy mieści się w limicie R-Pi USB wynoszącym 100 mA. Może to być problem ze sterownikiem oprogramowania.


+1 ciekawe. Widziałem inne podobne pytanie, ale nie wyciągnięto takiego wniosku.
Jivings,

Dzięki - nie mam pod ręką zapasów wysokiej jakości do przetestowania, ale wyśledzę jeden i zaktualizuję, kiedy to zrobię.
Andy Smith,

2
Chciałbym potwierdzić, że problemem nie był mój zasilacz, ale konkretna klawiatura. Zastąpiłem go inną klawiaturą i działa idealnie.
Andy Smith,

Klawiatury Bluetooth zwykle używają szyfrowania do komunikacji. Czy to dodatkowe obciążenie może powodować wąskie gardło?
earthmeLon

1

Link @ Simon podany w drugiej odpowiedzi zawiera bardzo przydatne informacje na temat tego problemu. Tym, co rozwiązało problem, jest akapit tuż po cytowaniu przez Simona:

Jednym z sugerowanych rozwiązań tego problemu, który ma pewne pozytywne opinie, jest dostosowanie prędkości magistrali USB. Aby to zrobić, musisz edytować plik cmdline.txt i dodać „dwc_otg.speed = 1” (bez cudzysłowów) na końcu pliku (znajdującego się w katalogu / boot).

Oczywiście nie będziesz w stanie tego zrobić na Pi, ponieważ sama klawiatura jest szalona. Będziesz musiał włożyć kartę SD do komputera i wprowadzić niezbędne zmiany. Działa to na mojej bezprzewodowej klawiaturze Microsoft 800.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.