Czy akceleracji wideo na Raspberry Pi można używać do kompresji wideo do nadzoru i nagrywania?


13

Zastanawiałem się nad zainstalowaniem Raspberry Pi jako urządzenia do nagrywania wideo i podłączeniem do niego kamery USB. Oczywiście wolałbym go skompresować przy użyciu czegoś takiego jak MPEG. Czy sprzęt obsługuje to w jakikolwiek sposób, czy też wszystko musi być wykonane w oprogramowaniu?

Cholera, gdybym mógł skompresować wideo, mógłbym przesyłać strumieniowo transmisję na żywo przez Internet, aby stworzyć prymitywną „kamerę niani”!


Odpowiedzi:


7

Teoretycznie będziesz mógł to zrobić na podstawie informacji na stronie Broadcom: http://www.broadcom.com/products/BCM2835

BCM2835 ma funkcje kodowania / dekodowania wideo HP H.264 Full HD 1080p30, jedynym pytaniem jest, czy i kiedy ktoś wymyśli sterownik obsługujący tego rodzaju funkcje.


2
Okazuje się, że jest cała dyskusja na ten temat na stronie raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=1784 Implikacja jest taka, że ​​tylko bliski kontakt z Broadcom pozwoli każdemu napisać sterownik, a może nie być nikogo w RBPi społeczność, która może to zrobić, chyba że robią to inżynierowie RBPi.
Shalom Craimer,

2
raspberrypi.org/archives/1839 wydaje się być aktualizacją?
XTL
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.